Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A takarítás, házimunka,...

A takarítás, házimunka, bevásárlás nagy részét ki végzi a családban a GYED, GYES idején? Az apuka, aki dolgozik, vagy az anya, aki otthon van a gyerekkel?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vegyes. A kisebb bevásárlásokat elintézem én (anyuka) sétálás közben. A nagybevásárlásokat apuka intézi kocsival. Takarítás szintén így, portörlést, porszívózást, felmosást én csinálom, a bútormozgatásokkal járó/létrázós, macerásabb dolgokat együtt. A főzés, mosás, szintén az én "feladatom". A mosogatás meg változó, aki előbb megcsinálja :D
ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

"apuka, aki dolgozik" szerinted anyuka, aki 0-24-ben a gyerekkel van, készenlétben van, fölkel hozzá, eteti, pelenkázza, szórakoztatja, stb., ő szabadságon van?

nálunk a férjem végezte, amikor én voltam gyesen (és ő "dolgozott"), és én végeztem, amikor ő volt gyesen (és én "dolgoztam"). mindig az ért rá jobban a házimunkára stb., aki nem "gyerekezett".

ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megosztva történnek ezek. Van, hogy a férjem elviszi a gyereket sétálni, s akkor van időm a nagyobb takarításokra.


Máskor én viszem el a gyereket és a férjem takarít.

Bevásárlást házhoz rendeljük havonta egyszer, a kisebb dolgokat meg felváltva vásárolgatjuk meg séták alatt, vagy a férjem munkából hazajövet intézi.


A mosást, teregetést én csinálom reggelente. A vasalást vagy a férjem esténként, vagy én ha éppen olyan hangulatom van.


Főzés most áthárult rám, ami nem baj, délelőttönként ráérek. De van, hogy rendelünk valami kaját.


Nyilván vannak apróbb dolgok, pl porszívózás, amit napközben is megszoktam ejteni ha nagyon morzsolt a gyerek.

De pl este amíg az egyikünk fürdeti a picit, addig a másik felsöpör/felpórszívóz, felmos, elmosogat, elpakol.


1 éves múlt a gyerek, de már előtte is hasonló munkamegosztásban voltunk, amikor még mindketten dolgoztunk.

ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
termėszetesen én jobban rá értem.
ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki kellett menni pár dologért a boltba, azt intéztem én. Nagybevásárlást karton tejjel és hasonlókkal meg ő, akár munkából hauzafelé, autóval. Házimunkát talán én többet végeztem akkor, de nekünk egy 60 nm-es lakásunk van, mosogatógéppel, szárítógéppel, robotporszívóval felszerelve, a kaját meg rendeltük (persze a babáknak főztem, amikor már ment a hozzátáplálás), úgyhogy azért nem ment el napi 3-4 órám vele. Már nagyobbak a gyerekek, 8 és 4 évesek, és érzésre totál 50-50-ben csinálunk mindent, anélkül is, hogy görcsösen odafigyelnénk és nyilvántartást vezetnénk.
ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vegyes. Vannak olyan munkák, amiket többnyire a férjem végez, másokat inkább én. Van kert, ott is vegyesen csináljuk. A férjem többször porszívóz, mosogat, vásárol, de én szoktam mosni, nyírom a füvet, intézem a veteményest. A főzés változó. A kisebbik gyerekünk még baba, elég sírós, a "nagy" benne van a dackorszakban. Sokszor a házimunka a kellemesebb választás ;).
ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő gyerek csed időszaka idején én végeztem a bevásárlást leszámítva (gyed alatt már dolgoztam).


A második gyerek után meg is harcoltunk, hogy a párom ne felejtse el: már nem vagyok otthon és nem csinálom meg napközben "unalmamban" a dolgokat. Azóta szerencsére beállt a dolog.

ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten.

Én napközben, aztán vacsora készítés után közösen, vagy a férjem, vagy én.

Akármikor felseper, felporszivoz ha látja, hogy piszok van a földön.

Nem várunk egymásra.

A nagybevasarlast együtt végezzük, kéthetente, de ha valami apróság kell a boltból, oda én megyek be. Útba esik ahogy visszük a picivel a nagylányomat iskolába.

Posta, bank azt mindent én intézek, mert napközben ő nem ér rá.

Kint az udvari munkákat ő csinálja, én csak akkor ha van időm a kicsi mellett.

ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megosztva, ahogy előtte is
ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesen. Aki előbb oda jut. Ha olyan a nap, hogy nyugodtabb a fiunk megcsinálom a nagyrészét. Ha roszabb a nao akkor a férjem csinál mindent. Olyan is van, hogy megosztjuk és ki ezt ki azt csinálja. Főzni viszont csak én, mert azt a férjem nem tud. Próbálta sokszor, de szegény nagyon borzalmasan csinálja hiába van akarata rá. Nem zavar, mert minden mást jól csinál.
ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!