Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párotok mennyire veszi ki a...

A párotok mennyire veszi ki a részét a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Fél éves a kisfiunk és nyilván egész nap én vagyok vele itthon. A párom irodai munkát végez. Igen, minden munka fárasztó valamilyen szinten de néha azt érzem nem fáradt igazából csak lusta. Sokszor megfőzök, kimosok, eltakarítok nap közben, de van hogy nincs rá időm és csak este tudok vacsorát készíteni és a többi dologgal foglalkozni. Olyankor ő van a kicsivel, de máskor ugyanúgy én. Párszor már próbáltam megbeszélni ezt vele hogy néha én is szeretnék mondjuk egy relaxáló fürdőt venni, vagy olvasni, vagy csak nézni a tv-t úgy hogy nem lóg rajtam a fiunk. Mert most csak akkor vagyok magamban ha főzök vagy takarítok. Félreértés ne essék imádom a fiam a világon a legjobban, de néha úgy érzem már bekattanok. Nem azt várnám el hogy mindent megtegyen helyettem, csak annyit hogy lássa meg a munkát ő is, hogy ne maradjon minden rám. Vagy csak mondja azt hogy átveszi a gyereket egy kicsit addig én kapcsolódjak ki egy kicsit…

ápr. 16. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mindenben kiveszi a részét, közös a gyerek, a háztartás is...nagyon gáz a férjed hozzáállása, sajnálom, nem tudom, hogy fog-e változni, de mivel már felnőtt ember, nem hiszem :(
ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Exdig is mindenben segített, amiben csak tudott. Sosem köteleztem rá.


Most méginkább jelen van, mert ketteske épp átrendezni magának a terepet a hasamban. Sem enni, sem inni nem tudok. Totál kifeküdtem.


Amint haza ér a férjem veszi át a gyerkőcöt, játszik vele, viszi sétálni.

Most 14 hónapos a kisfiúnk.

ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elején mindenből kivette a részét, ugyanúgy foglalkozott a gyerekkel, takarított, mosott, bármi. Főzni nem tud, azzal nagyon ritkán próbálkozik.

Ha fáradt voltam, kivitte sétálni, hogy tudjak pihenni picit.

Aztán tavaly februárban lett új munkája, ami sajnos rengeteg időt elvett. Onnantól nagyjából minden rám maradt. Reggel ment fél 7 körül, délután fél 6 körül ért haza. Általában addigra megcsináltam itthon szinte mindent, csak a száraz ruhák hajtogatása maradt (azt gyűlölöm). Azt este tv nézés közben mindig megcsinálta.

Hétvégén is dolgozott fél napokat. Amikor itthon volt, akkor a ház körüli dolgokat csinálta meg.

De a nagy dolgokra így sem maradt idő, mint betonozás, kerítés megcsinálása, ilyenek.

Aztán most áprilistól váltott munkahelyet, mert nem volt jó neki, hogy sok mindenből kimarad, semmire nincs ideje.

Most rugalmas beosztásban dolgozik, megint ugyanúgy megcsinál mindent itthon.

Közben a kicsi már szeptember óta bölcsis, már alig várta a férjem, hogy reggel ő vigye, vagy ő mehessen érte délután, és mehessen vele játszótérre mondjuk.

ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Teljes mértékben kiveszi. 4,5 éves a kislányunk és van egy pocaklakónk(31 hetes várandós vagyok). Hétvégén sokszor el is küldd pihenni, addig lefoglalja a nagyot és takaritja a házat. Van, hogy ebédet is csinál közben. Reggelente ő viszi oviba, de sokszor 6-ra ér haza, így én megyek érte. Reggel korábban kel mint mi, így kipakolja a mosogatógépet, még így is, hogy itthon vagyok. Mindenből kiveszi a részét amúgy. Orvosokhoz is mindig együtt visszük. Ott akar lenni ő is.
ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Mindenből kiveszi a részét. Nem vállaltam volna gyereket ha nem ilyen. Én tudom magamról, hogy egyedül nem tudnék mindent megcsinálni, vagy lehet menne, de akkor baromira kilennék és nem fogok azért lelkileg meg fizikailag lerobbanni. Vannak napok mikor a háztartás szalad olyankor a férjem áll neki és csinálja amit kell ha hazaér. Ha jobb nap van és megcsináltam akkor persze nem kell neki. A gyereknél meg mindent csinál. Etet, altat, pelenkáz, orvoshoz viszi stb.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Sosem értem meg egy apa hogy lehet ilyen. Állj a sarkadra mert, ha hagyod csak még rosszabb lesz és ki fogsz készülni.

ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Amíg otthon voltam babánkkal, sosem kértem, de mégis ugyanúgy csináltuk együtt. Nem vártam el. Nagyon jó férj és apa most is, igyekszem megbecsülni.
ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Kérni sem kell. Minden közös.

Sőt, én nagyon nehezen éltem meg az első élet (már már a depresszió határát súroltam), igyekezett mindenben megkönnyíteni a dolgom. Fél évesen heti háromszor 30-40 percet tornáztam otthon vagy elvittem a kutyákat és természetes volt neki, hogy ilyenkor ő van vele.

Már 4 éves, épp 1 hetes üzleti úton vagyok és az apjával van otthon - nincs más segítségünk.

ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindent pontosan ugyanugy megcsinal, mint en. Uton a masodik gyerek.
ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
A házimunkából maximálisan kiveszi a részét, gyereknevelésnél a nagyobbikkal sokat foglalkozik, a kicsivel (ő még baba) jóval kevesebbet. A "naggyal" is kevesebbet foglalkozott kicsiként, szerintem nem tud mit kezdeni a csecsemőkkel. De arra figyel, hogy lehetőség szerint legyen magamra is időm, olyankor egyszerre foglalkozik a két gyerekkel.
ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi házfelújításban vagyunk és a férjem munka mellett ott is dolgozik. Ennek ellenére átveszi a gyerekeket este, hogy tudjak fürdeni vagy elpakolni. Fürdetésnél is szokott segíteni. 6 éves lesz a nagy, 1 éves múlt a kicsi és a pocakban a harmadik. Az éjszakázás mindig az én feladatom.
ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!