Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párotok mennyire veszi ki a...

A párotok mennyire veszi ki a részét a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Fél éves a kisfiunk és nyilván egész nap én vagyok vele itthon. A párom irodai munkát végez. Igen, minden munka fárasztó valamilyen szinten de néha azt érzem nem fáradt igazából csak lusta. Sokszor megfőzök, kimosok, eltakarítok nap közben, de van hogy nincs rá időm és csak este tudok vacsorát készíteni és a többi dologgal foglalkozni. Olyankor ő van a kicsivel, de máskor ugyanúgy én. Párszor már próbáltam megbeszélni ezt vele hogy néha én is szeretnék mondjuk egy relaxáló fürdőt venni, vagy olvasni, vagy csak nézni a tv-t úgy hogy nem lóg rajtam a fiunk. Mert most csak akkor vagyok magamban ha főzök vagy takarítok. Félreértés ne essék imádom a fiam a világon a legjobban, de néha úgy érzem már bekattanok. Nem azt várnám el hogy mindent megtegyen helyettem, csak annyit hogy lássa meg a munkát ő is, hogy ne maradjon minden rám. Vagy csak mondja azt hogy átveszi a gyereket egy kicsit addig én kapcsolódjak ki egy kicsit…

ápr. 16. 19:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

A férjed nem fáradt, hanem lusta phasz, aki fáradtságra hivatkozik.


Állj a sarkadra, és közöld vele, ez meg az az ő feladata, ha tetszik, ha nem.

Akkor is, ha nem örül neki - az az ő baja, de ne várja el, hogy mindent te csinálj, mert "nem melózol". Hogyne...

ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sajnos azt is sokszor megkaptam hogyha azt mondtam fáradt vagyok, hogy még is mitől fáradok el ha egész nap csak itthon vagyok.
ápr. 17. 07:28
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Az én férjem a hazimunkát nem latja meg. A mosogatás az egyetlen, amit neha megcsinál, de azt meg nem akarom, mert ő úgy mosogat, hogy az masfél óra, amit en 15 perc alatt megcsinalok.

A gyerekekkel kapcsolatos dolgokban viszont teljes mértekben odateszi magát. Annyi, hogy amióta 2 gyerek van, nem viszi őket egyedül,de ez is változni fog, ahogy nő s kisebbik. Én nagyon faradt es kiégett vagyok, de ez nem miatta van, megis sokszor rajta csattan, de ő nagyon jol kezeli, vigasztal, mindent meg tudunk beszélni, tényleg szeretjük egymást. Ha már dolgozom és a kicsi megy bölcsibe, jobb lesz, ki tudok végre szakadni.

ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, ha így áll hozzá, akkor nem az a gond, hogy nem tud mit kezdeni egy csecsemővel, hanem vagy lusta és kifogásokat keres, vagy nem lát a szemétől. Az én férjem látja, milyen melós a gyerekekkel (baba + bölcsis korú), azt is, mennyire (nem) bírja hosszabb ideig mindkettővel egyedül, nem véletlenül igyekszik minél több házimunkát elvégezni és foglalkozni a "naggyal". Ha szoptatsz, nehezebb megoldani, de a férjednek az kellene, hogy egy napot kettesben legyen a babával. Rájönne, milyen fárasztó. (9-es voltam)
ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam már arra hogy egy egész napra kettesben hagyom őket (tápszeres a kicsi) és akkor majd meglátja hogy nem csak móka és kacagás az egész napunk.
ápr. 17. 10:54
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
50-50 :) a baba és a háztartás is. De nálunk a kislányunk előtt is felesben ment a házimunka. Nem is vállaltam volna gyereket, ha nem így lett volna, mert biztos vagyok benne, hogy nem bírtam volna egyedül. Nem egy nagy konyhatündér, de ha nem főzök nem teszi szóvá... Nekiáll és összedob ő valamit nekem is. Mosogat, porszívóz, takarít, ha szükséges + a ház körüli teendők... Soha egyszer sem kellett kérnem. Nyilván mikor összeköltöztünk más volt, mert azt látta otthon, hogy a nő dolga a gyereknevelés és a házimunka... De nagyon hamar lefektettem az új szabályokat... :D ő is itt lakik, tehát ugyanannyira kell takarítania mint nekem. De nem volt belőle soha balhé, rájött, hogy így fer... Mert végképp nem kötelességem kimosni az ő ruháit, elmosni az ő tányérját, vagy kitakarítani utána a wc-t... Ha én ezt nem kapom meg fordítva :) nem az anyja vagyok, hanem a felesége. Szerencsére 180 fokban változott. Ideje elbeszélgetni vele egy kicsit. 🙃 Mert hosszútávon begyangyulsz, és rámegy a kapcsolatotok a beszólogatásra... :) Lehet csinálni utánad, aztán többször nem kérdi majd, hogy te miben fáradtál el? ☺️
ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kiveszi mindenből.

Főzni nem tud (én se szoktam mindennap), de ott pl ha itthon van, megcsinálja az előkészületeket (hús felvágása, krumpli, hagyma tisztítás, felvágás, nekem már tényleg csak össze kell raknom és megfőzni.)


Ez, ami nálatok van, én nem tűrném.

Pont az ilyenből lesznek azok, akik rinyálnak, hogy "Mióta megvan a gyerek, az asszonynak nincs kedve szexelni."


(9 éve vagyunk együtt, és nincs ilyen probléma.)

ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én már ezt is megkaptam. Hogy nekem már soha nincs is kedvem szexelni mióta megvan a gyerekünk. Asszem ideje lesz elbeszélgetnem vele komolyan, amiket itt olvasok az közel sincs hozzánk. A legrosszabb hogy szüleimtől sem kapok támogatást mert szerintük ez így normális.
ápr. 18. 20:54
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"A legrosszabb hogy szüleimtől sem kapok támogatást mert szerintük ez így normális."


Pedig a legtöbb házasságban, kapcsolatban pont ezért van elhidegülés. Meg gondolom, később munka mellett is anyu csinál otthon mindent, totál kiég, azt apu nem érti...


És oké, én is a szexet hoztam fel elsőre (#17 vagyok), de azon túl is, ha nincs semmi idő egymásra, akkor hosszú távon rámegy a kapcsolat.

A párodnak is meg kellene érteni, hogy a közös időtök nem annyiból kell álljon, hogy te kidögölve, hulla fáradtan szétteszed a lábad, mert neki éppen igénye van.

Hanem neki is valamennyit kivenni a dolgokból, hogy több időd, energiád és kedved legyen neked is hozzá.

Mert hosszú távon máshogy nem megy.

ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!