Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha megbántam a...

Mit tegyek ha megbántam a gyerekvállalást? Hogyan tovább egy kilátástalan helyzetből? -kifejtés lejjebb

Figyelt kérdés

Előre elnézést a hosszú szöveg miatt… és köszönöm ha olvasod…


Minden amit valaha szerettem az életemben megszűnt, gyakorlatilag nincsen életünk…Tudom hogy nem a gyerek tehet róla, nem az ő döntése volt hogy megszülessen. És nem akarok neki rosszat…mégis így érzek. Mert mielőtt jött, azelőtt szerettem élni…


Férjemmel az elején nem terveztünk gyereket, és csodálatos éveket töltöttünk együtt szabadon. Mindkettőnknek jó munkahely, karrier és rengeteg hobbija volt. Minden percét az életnek élveztem, de leginkább őt szeretem és szerettem mindig is. Ő volt számomra mindigis a nagy Ő. hat éve voltunk már együtt, amikor a nagyszülők elkezdtek Csesztetni az unoka kérdésével. Barátaink is a környezetünkben, mindenki azt mondogatta hogy a gyerek az kell. A gyerekes ismerősök mind azt mondták mennyire csodálatos és kihagyhatatlan élmény, hogy mennyire tudnak szeretni stb.stb

Mindketten egykék vagyunk, sosem làttunk bele közelebbről senki életébe akinek gyereke van. Nem làttuk mivel jàr, ès mindenki csak a jó részèt mesélte…Ahogy öregedtünk, mindenki azt hajtogatta hogy mennyire megfogjuk bànni ha nem lesz gyerek….megijesztettek….féltünk hogy kiöregszünk a gyerekvállalás idejéből és megbánjuk, ahogy mindenki mondja…Meggondoltuk magunkat és kíváncsiak lettünk mi lehetne kettőnkből…gondoltuk megoldjuk a nehézségeket, mint mindent addig…hiszen fogalmunk sem volt mivel jàt mindez. Gondoltuk plusz egy fő a családban belőlünk. Ez csak jó lehet


Most màr tudom az àrny oldalait is. Érdekes hogy most bezzeg bevallják az ismerősök is mennyire nehéz és szívás… miért nem mondta el senki amikor kérdeztük? Miért nem mutatott senki valós képet?? A sok átverés a közösségi médiákon az idilli családokról…. Ezért van ennyi szomorú és depressziós ember, mert senki sem vállalja be az igazságot…barátok, csalàd mindenki hazudik. Még akkor sem ha konkrétan rákérdezünk, akkor sem mondtak az árny oldalait! Megértem hogy fèlnek a közvéleménytől, félnek hogy majd elítélik őket ha nem tökéletes szülők, ha nem élveznek mindent a gyerek körül… de őszintén, kinek jó ez???? Sajàt maguk is tudják hogy mindez színjàték, csaladuk, baràtaik előtt sem lehetnek önmaguk…. Én most legalább elmondom az igazat….Még ha ezért sokan elítéltek is…


Egy nehezen kezelhető, rosszalvó babánk lett. Aki miatt az első fèl évben skikerült kb max 1-2 órákat aludni éjszakánként. Hasfájástól kezdve minden volt. A nagyszülők megpattantak… kokrétan SEMMIT sem segîtenek. Messziről nézik meg dícsérik a gyereket (ha képet küldök) de ha segítséget kérünk, az a válasz hogy nagyon messze lakunk… mi sem tudunk menni hozzájuk, mert eleve kicsi lakásban lakik mindkèt nagyszülő, ott aludni nem lehet. Babával meg 1 nap alatt oda-vissza út ami kb 5-6 óra lenne… az esélytelen. valóban messze vannak, és a gyerek (természetesen) ezen felül, nem bírja a hosszú utakat sem: Rosszul van…stb. Meglàtogatjuk őket évi 1-2x, hogy azért a gyerek ismje meg a nagyszülőket de ezek a làtogatàsok is jó nagy szívással jàrnak. Mert ezzel kbázi 2 napra legalább borul a gyerek alvàsa, napirejndje… és mivel ő nem a legegyszerűbb eset, ilyenkor napokig ordítós, hisztis. Mégjobban mint máskor…. Nem beszélve a keserves 6 órás utat, ami alatt dedalonnal kell etetni, mert amúgy összehányna mindent….Nem értem minek erősködtek unokáèrt… látszat miatt?? De ők meg nem jönnek…csak ketten maradtunk….


Lassan eltűntek az életünkből a hobbik, mert a kimerültség, nemalvás és lelki/testi fáradtság megoldotta hogy ne legyen erőnk semmihez. Elfogytak a mosolyok… a nem alvással kínozni lehetne. Közben volt több betegsége is a picinek, műtèt stb. Nem sorolom….Férjem egyre rosszabbul teljesített munkában, lefokozták… bàrkinek el mertem panaszolni a nehézségeket, annyit mondd hogy szívás a gyerek (de miért utólag mondja mindenki???) barátainkkal nem tudunk normálisan találkozni, max csak úgy hogy ott a gyerek. De hiperaktív állandó figyelemre éhezik. Nem lehet sehol egyedül hagyni, így minden találkozó amúgy is ugyanolyan mintha otthon rohangálnánk utána…


Hiába igyekszik a féjem segiteni ahol tud, ő is kimerült màr minden tèren…látom rajta hogy boldogtalan. Ha rákérdezek, azt mondja hogy nem foglalkozik a boldogság kérdésével, ilyen az életünk és kész. Egymással elvètve van időnk beszélni… mert a gyerek azzal “szórakozik” általában, hogy amikor beszélgetni próbálunk, átkiabál rajtunk… hiába próbaltuk fenyíteni, kedvesen ölelgetve elmagyarázni neki hogy picikét hagyjon minket beszélgetni, hiába szóltunk rà… stb… akkoris ezt játtsza… csak akkor nyugodt ha vele játszik valamelyikünk…


elmentem pszichológushoz. A beszélgetések során kb arra próbàlt utalni hogy később jobb lesz, majd ha nagyobb lesz. Majd ha visszamegyek dolgozni, ha több a szabadidőnk stb…csináljak programokat…

Okés… de mit? Pénzünk nincsen nyaralni. Régen rengeteget kirándultunk, de gyerekkel ez korlàtozott. Meg közben változott a világ, minden 2-3-4x annyiba kerül….a fizetésünk meg nem lett több…. Van egy öreg, de nagy hàzunk… amivel azt terveztük hogy fokozatosan felujítjuk… ezen is dolgozunk amikor van idő… ami szinte sosincsen. De rohadt sok meló van egy nagy öreg ház körül, hogy rendben legyen. Eladni nem érdemes, mert amennyiért elmenne, annyiból semmit sem tudunk venni. Hitel is van rajta…. Régen simán elbírtunk a házzal a munka mellett is. Mert nem kellett egy harmadik személyről 0-24ben gondoskodni… amikor jutott rá idő, mindig haladtunk a felújítással, és még élveztem is. Most egyáltalán nincsen idő a házat befejezni, mert a férjem sokad dolgozik hármunkért, én a gyerekkel vagyok, mellette a teljes háztartást viszem. Amikor hazajön hulla fàradtan este 6-7kor, akkor átveszi a gyereket, mialatt én gyorsan elpakolok, vacsorát keszitek stb. Eszünk, ő altat. Nekem addig van időm gyorsan kiszaladni a kertbe, locsolni vagy akami egyebet kell (akinek kertje van tudja). Hètvégén mindezzel segít a ferjem is. Viszont mindössze ez a 2 napja van neki is pihenni…. A ház nagyon rossz állapotban van, így hogy évek óta nem tudjuk befejezni a felujítást… de hát mikor??? Nagyon nagyon kevés dolgot csináltunk, ami epp legszüksrgesebb… beazas, fűtés gondok stb…állandóan lelkileg/fizikailag teljesen kierülünk….

És könnyű azt mondani a csináljunk programokat…. Hát Elmentunk kirándulni, mialatt kb Zombinak éreztem magam. Kimerültünk még jobban. Alig vonszoltuk magunkat… pedig régen 10km túrákat csináltunk az erdőben….


màr 3 èves. Most megy oviba, munkahelyemre nem vesznek vissza mert nincsen szabad hely. Kereshetek valami olyan munkàt, amit kicsi gyerek mellett tudok csinálni, ahol elfogadják hogy nem megyek be ha beteg lesz stb… olyan munkakörbe amibe dolgoztam esélytelen visszatérni. Mert ott nem volt szabad munkaidőm… férjemnek meg méginkább nem olyan a munkája… Több interjúmon (volt ahol öszintén elmondtàk) volt ahol csak nem vettek fel. Konkrétan vége a karrieremnek. Minden amiért dolgoztam… nincsen semmilyen hobbim, mert a háztartás vezetése mellett, ház mellett, gyerek mellett és munkakeresés mellett esélytelen. A gyerek azóta sem aludt át egyetlen egy éjszakát sem. Mindennel próbálkoztunk. Igaz javult a helyzet, mert màr csak 1-3 x kel éjszaka. De akkoris. Lassan 3 éve vagyunk állandó kimerültségben.


3 éve egyetlen egy alkalommal sem voltunk sehol kettesben… mert nincsen ki vigyázzon a gyerekre. Baby-szitter sokba kerül most, munkám sincsen mèg és így nem tudjuk fizetni. Nagyszülök nem segîtenek…


Hiányzik a férjem, hiányzik a szabadidőm és az életem… ami most nincsen. Mintha csak cseléd lennék a gyerek életében. Dolgozhatok ezerrel olyan munkában amit utálok, csak hogy legyen miből megèlni… mert a gyerek sokba kerül…. Semmi hobby, semmi utazás, semmi szabadidő… megszűntem…


Úgy érzem nincsen kiút…. Mert mit tehetnék? Bàrcsak visszamehetnék az időben, hogy màsképp döntsünk

Mit tehetnèk?

1. Elmenekülök, elhagyom őket. De ezzel hihetetlen terhet tennék a ferjemre. Mindennel egyedül nem tudna megbirkózni, teljesen összetörne. sem pénzügyileg, sehogy nem tudnà sokáig bírni èp ésszel… és szeretem őt. Nem ezt érdemli. Ès nyilván szívtelenül elhagyni a gyereket sem tudnàm. Hiába vannak ilyen érzéseim, mègis az enyèm… mégis egy érző lény


2. Örökbeadjuk - NEM. Ekkora traumàt okozni neki. Nem tudnèk vele élni… és eleve a férjem imádja őt. Sosem menne bele


3. Megbékèlek a helyzettel és megpróbálok így élni… tudom hogy csak ez az opcióm van. De boldogtalan vagyok, utàlom, nem élvezem… ez nem élet…ennyi lenne az élet?? Tényleg???


Mit tudok tenni hogy könnyebb legyen? Hogyan tudom ezeket másképp làtni, érezni? Aki ilyesmi helyzetben volt, ezzel küldött, hogyan győzte le?


Bocsánat a hosszú íràs miatt

Egy megtört 41 éves nő



márc. 23. 11:09
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
42%

"Nem tudnèk vele élni… és eleve a férjem imádja őt."

Te meg nem hogy nem imádod, nem is szereted. Szivacs. Így tényleg katasztrófa.

Egy gyerekkel ennyire nem bírni? Nevetséges.

Otthon vagy, nem dolgozol, a gyerek már nagy és csak picsogsz. Szánalmas.

Más meg beteg gyereket nevel és ő nem panaszkodik ennyit, pedig az a valódi szívás.

Egyébként meg hülye, aki előre nem tudja, hogy mivel jár a gyerek. Ilyennek házikedvenc se kellene.

márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
85%
3 eves a gyerek? Nehez a kisbabas ,totyogo idoszak,engem is megviselt,de ennyire azert nem kellene rossznak lennie. Nem alszik soha a gyerek? Nappal bolcsi,ovi? Mar 1 evesen be kellett volna adnod ilyen lelki panaszok mellett. Nem is tudom mit irjak erre még. Szerintem tul lehet lendulni. 6 evesen mar olyan kis okosok,szeretni fogod,csak tarts ki addig.
márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%

2es, ha nem ment volna vissza dolgozni nem veszik be bölcsibe.


Kérdező, meg lett nézetve a gyerek? Nincs idegrendszeri éretlensége? TSMT torna vagy alapozó terápia esetleg?

márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
69%

3, itt nem a gyerekkel van a baj, hanem a szülőkkel...

Egy 3 éves gyerekkel nem tudnak kirándulni?

Csak panaszkodik az anyuka, de azt jól tolja

Nekem is van gyerek, kettő is.

A legkisebb két éves.

Mégsem panaszkodom ennyit...

márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
91%

Először is jogilag ilyen nincs hogy nem vesznek vissza mertnincs hely:

A Munka Törvénykönyve 61. § (3) és (4) bekezdése szerint a munkáltató


köteles a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság letelte után


részmunkaidős foglalkoztatást biztosítani.



Mt. 61. § 3) A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek négyéves koráig – három vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén a gyermek hatéves koráig – köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani.



Mt. 61. § (4) A munkavállaló gyermeke nyolcéves koráig vagy a gondozást végző munkavállaló – a munkaviszony első hat hónapját kivéve – kérheti


a) a munkavégzési helyének módosítását,


b) a munkarendjének módosítását,


c) távmunkavégzésben való foglalkoztatását, illetve


d) részmunkaidőben való foglalkoztatását.


Ami a többit illeti,mindig van szépség a gyereknevelésben,pedig enyém is rossz alvó volt de kiderült azért mert allergiás volt a tejfehérjére, gluténra,tojásra. Igen magánélet megszűnik,de mi pont ezért igyekszünk jó gyerekes programot választani. Most is bolhapiacra vittem és szereztem neki pár holmit. Vagy jön a húsvét és lesz kis vasút meg ilyenek.

Már tudom mitől nyugszik meg így a babkocsihoz mindig viszek nasit,üdítőt.

Igen a nem alvás szívás,de a munka m3llett tényleg jó. Bölcsi nélkül befásultam volna. Nem zavar hogy szalad a ház,helyette játszom a gyerekkel és élvezem hogy milyen személyiség lesz.

Sajnos van aki tényleg nem tudja meglátni ebben a szépséget és csak a rosszat látja,gyanítom.itt inkább szülés utáni depresszió áll a háttérben.

márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de kemény leszek.

Ennek a nagy része csak kifogás, és rettentő gyerekes másra mutogatás!

Nehogy már 36-37 évesen másnak kellett volna szólni, hogy a gyerek talá évekig nem fog aludni, és min. 10 évig gondoskodni kell a 0-24 órás felügyeletéről, nevelni, etetni, ruházni, játékokat venni stb kell. NEM IGAZ, hogy ebbe magadtól te nem gondoltál bele!

Az sem igaz, hogy ha itt beleolvasol pár kérdésbe-válaszba, akkor nem derül ki, hogy a gyerek mennyi áldozattal és nehézséggel jár.

Azt is tudtátok, hogy családi segítség nem lesz.

Azt is kiszámolhattad, hogy milyen lesz az anyagi helyzetetek, ha ugrik a fizetésed. Azt is neked kellett tudnod, hogy milyen esélyeid vannak visszamenni dolgozni. Azt sem titkolja senki, hogy az óvoda egy igazi "vírusinkubátor", a gyerekek egymásnak passzolják a betegségeket és sokan többet vannak otthon, mint közösségben.

Az árak meg nőnek, ez gyerektől független.

Szóval a másra mutogatást jobb, ha hagyod!


Ha már kihúztál 3 évet, akkor hamarosan tényleg könnyebb lesz majd, feltéve, hogy eddig ne mulasztottad el a gyereknevelést. Ha elmulasztottad, most még nem késő észbe kapni, ha bele sem kezdesz, akkor viszont egyértelműen rosszabb lesz.


Ki kell találnod, hogy hova és hogyan tudsz visszamenni dolgozni. Lesznek új ingerek, új feladatok, és több pénz.

Fizetett segítséget kell fogadni. Így több szabadidőtök is lesz.


Amúgy meg minden élethelyzetre igaz, hogy abból kell kihozni a legjobbat, ami van. Ha nem vagy elégedett valamivel, akkor változtatni kell (Itt most nem a válásra vagy az örökbeadásra gondolok, hanem arra, hogy a jelenlegi életvezetésetek ezek szerint rossz. De lehet változtatni rajta.) Egy nagy sírás feszültséglevezetésre jó, de utána fel kell állni! A siránkozás viszont nem visz sehova, csak felemészti a maradék erődet.

márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy egyedül ezekkel a gondolatokkal és érzésekkel.

Viszont én az első fél évben voltam ennyire magam alatt, most se sokkal jobb de már megszoktam, nekem tényleg az volt a mantrám hogy nem marad mindig így, később jobb lesz. És tényleg jobb lett apránként. Az enyém szeptembertől megy bölcsibe, félek de várom is.

A gyerekvállalás nem könnyű feladat, de gondolj arra hogy fel fog nőni, egyre önállóbb lesz. Te sem leszel örökké munkanélküli.

Mikor ennyire mélyen van az ember nehéz pozitívan nézni a dolgokat, de elég ha csak a tényeket tudatosítod.

márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de nem hibaztathatsz masokat a donteseidert. Mi az, hogy nem szoltak, hogy a gyerekkel nehez? Te komolyan gondoltad, hogy ez konnyu lesz?

A nagyszulok gyerekvallalas elott is kis lakasban eltek es 6 oranyira, komolyan nem gondoltal bele abba, hogyha akarnanak se tudnanak az eletetek szerves resze lenni, mert messze elnek es a gyereket se lehet nagyon hol altatni, ha egyszer nem fernek el ?Vagy azt hitted, hogy mindenki neked pattog majd, eldobja a munkajat, kozelebb koltozik vagy esetleg onszorgalombol rendszeresen utaztatja a gyereket es a majd vigyaz ra helyetted?

Nem masoknak szultel.


6-os valaszoloval egyebkent nagyon egyetertek, valtoztatni kell valamit. Szerintem mar az nagyon sokat segitene, ha o intezmenybe menne, te meg dolgozni. Tokmindegy milyen munka, vallald el azt ami van, hiszen a penzre is szuksegetek van, aztan kesobb lehet nezelodni egy jobb utan.


Utana pedig a haz kerdesen gondolkodnek, mert nyilvan ez is csak egy plusz teher. Eladni, ujabb hitel es mondjuk egy kisebb lakas? Vagy akar alberlet valahol mashol, teljesen uj helyen, meg az is jobb, mint ertelmetlenul ujitgatni egy szakadt palotat.

márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
94%

"...annyit mondd hogy szívás a gyerek (de miért utólag mondja mindenki???) "


Ne haragudj, de hacsak nem a világ végén éltél internet, tv és úgy anblock külvilág nélkül, ezt azért tudhattad volna.

márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy két külön problémát mosol össze.

Hogy nehéz gyereket "dobott a gép", az egy dolog, ott tényleg nincs sok mindenről beszélni, vagyis a többiek már sok mindent leírtak, amit le lehetett.


Viszont az anyagi helyzet, a ház, a nem futja már semmire, az nem a gyerek hibája. Sajnos rosszkor vágtatok bele - ezt persze az ember nem tudhatja előre - a covid, a háborús infláció, a válság mind-mind az anyagi helyzet rovására megy rá. Nekünk nincs gyerekünk, de mégis sokban az én gondolataimat írtad le, borzasztóan elkeserítő a helyzet, nagyon leromlott az anyagi helyzetünk az elmúlt néhány évben, és ugyanígy belefásultam-keseredtem, mint te. És nem csak mi vagyunk vele így, nagyon sokan, egyszerűen most ilyen mélyponton van a világ, amikor az eddig átlagos életszínvonalon élők hirtelen visszaestek, és ez kegyetlen tud lenni.

Persze, nyilván nem segít ezen az sem, hogy egy kisgyerek pénznyelő. De ezt csak azért írom, hogyha ketté tudod választani a problémát (anyagi gondok és gyerek), akkor talán nem mindenért csak őt hibáztatod, és kezelhetőbbnek látod - fejben - a két külön problémát, mint egy nagyot.

Mert hidd el, a házfelújítás, a nyaralás, a hobbi a gyerek nélkül is visszaesett volna, még ha picit könnyebb is lenne azzal, hogy dolgozol.

márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!