Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségtelen embernek születh...

Egészségtelen embernek születhet egészséges gyereke?

Figyelt kérdés
Tudom kevesen élnek teljesen egészséges életet, de olyanokra gondolok, akiknek pl.nagy túlsúly (30+kg) van vagy bármilyen komoly betegség pl.daganat, ibd/ibs, szívbetegség, tüdőtágulat stb. Leginkább a kövérség gondolkodtatott el, mert a környezetemben több duci ember is van sajnos az elmúlt években, és ebből több is elvetélt (normál alkattal is, de kevesebb), aki pedig nem annak sem tudok olyat, akinek teljesen egészséges gyereke lenne. A legducibb ismerősnek pl. cukorbeteg a pici gyereke, apróságnak tűnhet, de elég szenvedős az élete már most. Alapból ilyen kevés lenne a full egészséges gyerek vagy jól látom, hogy egészségtelen embernek ritkán születik teljesen egészséges babája?
ápr. 17. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtelen az egy viselkedési forma, az egeszseg meg egy allapot, ergo egyértelműen lehet egészséges gyereke.
ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet természetesen. A te szűk környezetedből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
persze. az 1-es típusú cukorbetegség genetikai, nem a szülő életmódjától függ.
ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Ezt nem is tudtam. Biztos voltam benne, hogy cukros lett terhesen csak nem tartotta a diétát és attól beteg a gyerek.
ápr. 17. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
nem genetikai, hülyeséget ír a 3-as, de a szülő életmódja (és a terhesség) alapvetően nem befolyásolja: [link]
ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5!


Olvass tovább


"Az 1-es típusú diabetesben is szerepet játszik az autoimmun betegségekre vonatkozó öröklött hajlam, és több ismert antigénnel szemben kimutatható autoantitestek vezetnek a béta sejtek pusztulásához. Az 1-es típusú diabéteszes betegek családjában azonban az esetek túlnyomó többségében nincs más érintett személy. "

ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Kolléganőm kb. 200 kg (nem túlzás!), egészséges gyereke született, valószínűleg lombikkal fogant.
ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

🤣🤣🤣🤣🤣


drmrsslsrbrs az mondjuk hatalmas, hogy a saját válaszodat hulyesegezed le

ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mert azt akartam írni, hogy hülyeséget írtam a 3-as válaszomban, csak közben másra figyeltem! :D
ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8, amikor belekeveredik valaki a saját "okossagaba" 🤣


9, persze, nyilván 🤣

ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!