Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért meglepő, ha én hamar...

Miért meglepő, ha én hamar szeretnék kisbabát, rendes családot?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, februárban kérte meg a kezem a párom. Eredeti tervünk szerint jövő nyáron lesz/lett volna az esküvőnk, de annyira távolinak tűnt, mi meg türelmetlenek voltunk, hogy most áprilisban megtartottuk a polgári szertartást, a szűk családdal és barátokkal (50-en voltunk). Utána volt tartva egy vacsora/kisebb buli.


Szeretnénk majd egy nagyobb esküvőt, de így hirtelenjében nem tudtuk volna megszervezni. De lesz, ugyanúgy jövő nyáron, ahogy az eredeti tervben is szerepelt. Viszont mióta feleség vagyok, állandóan téma, hogy miért, hiszen még fiatal vagyok... Ha mondom, hogy azért, mert szeretjük egymást a férjemmel, együtt tervezzük a jövőnket és 2-3 éven belül szeretnénk kisbabát is, akkor úgy meglepődnek, mintha azt mondanám, hogy második fejet készülök növeszteni a nyakamra. Ilyenkor újra jön a "Demiért?". Olyan is volt, akivel évek óta nem beszéltem már, de írt, azzal, hogy látta a képeket és sok boldogságot kíván. Jöttek a kötelező kivel mi van körök, majd csak megkérdezte, hogy babát várok-e, azért kellett a hirtelen esküvő?


Több barátnőm van 20-25 körül, van, aki menyasszony, más az esküvőre készül, valaki meg már két gyerekes anyuka... Szóval én ezt nem érzem korainak, mindig fiatal anyuka akartam lenni. Anyukám 22 évesen szült engem, a mai napig nagyon jó és közeli a kapcsolatunk, olyan nekem, mint egy idősebb barátnő. Sokat programozunk, utazunk kettesben, hívhatom bármivel, sosem volt előtte olyan téma, amit cikinek éreztem volna. Én is hasonló kapcsolatot szeretnék majd a gyerekemmel.


ápr. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha minden adott nálatok a gyermekvállaláshoz (úgy értem anyagilag és érzelmileg is), akkor hajrá.

Amúgy másoknak nem sok közük van hozzá, hogyan tervezed az életedet (hacsak nem az a terv, hogy mondjuk anyádék nyakára szülsz, de gondolom nem ez a helyzet).

Sok boldogságot.

ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Aztán nehogy úgy járj, mint ez a kislány, aki 26 évesen is alkalmatlan:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ne foglalkozz senki véleményével, és akkor nem vonzod be az ilyen tudatlan, kotnyeles embereket. Rólam lepereg mások véleménye ezen a téren. Azon túl, hogy 24 évesen házasodtam, és 25 évesen szültem, a férjem 23 évvel idősebb nálam, szóval itt aztán bőven lenne mit kifogásolni a "nagyközönségnek". :D kapaszkodj meg, mégsem teszi senki, mindenki örül nekünk, ha 1-2 embernek az ismerősök közül titkon meg is van a véleménye, az se kérte így rajtunk számon, nonszensz is lett volna, hiszen ez egyesegyedul a kettőnk dolga :) a te irasodbol süt, hogy nagyon zavar mások véleménye, talán ezt érzik rajtad, és próbálnak beleszólni az életedbe, mert úgy érzik, megtehetik. Én sok boldogságot kívánok, és hogy mindenkit ignoralni tudj:)
ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekünk kicsit rendezettebb a hátterünk szerencsére, konfliktus sincs soha családon belül, valamint, ha lesz egy gyerekem, én leszek az anyja és képesnek gondolom magam olyan döntések meghozatalára, külső asszisztencia nélkül, hogy elég-e neki 10 gramm a répából, vagy sem. :D


De anyukám nem is az a típus, aki bántana, akár a viselkedésével, akár szóval. Segít, számíthatok rá bármiben, de világ életemben hagyott érvényesülni. Viszont eszembe nem jutna úgy gyereket vállalni, hogy egy fedél alatt élünk akár a párom szüleivel, akár az én szüleimmel.


A jó kívánságokat köszönjük szépen! :)

ápr. 20. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert élettapasztalt emberek jobban látják azt, hogy mi fog várni rád. Meg fogod még ezt bánni nagy eséllyel, de mindenki úgy rontja el az életet, ahogy akarja m
ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# jajj ezt hagyjuk már. 20 alatt rakenyszerultem többek közt az anyám, meg kortársak miatt, hogy olyan élettapasztalatom legyen, mint pl egy középkorú embernek...szánalmas, amikor ezzel jönnek. A kor csak egy szám. Azért, mert te 20-25 évesen gyerek voltál még, ez ám nem mindenkire igaz. :)
ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy aki szerint élettapasztalatot csak idősebb korában szerezhet valaki, pont annak nincs fogalma sem, mi az igazi élettapasztalat.
ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!