Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti már gyerekkorotokb...

Anyukák! Ti már gyerekkorotokban is tudtátok hogyan fogjátok elnevezni a gyerekeiteket? Vagy random jött?

Figyelt kérdés

Esetleg megérzés, hogy így fogjátok majd egyszer elnevezni?


Nekem van egy név, ami rendszeresen visszatér. Jelenleg utálok is egy ilyen nevű személyt. Emiatt a személy miatt kicsit vegyes érzéseim vannak a névhez kapcsolódóan. Mégis mindig húz a szívem felé.

Többször volt már, hogy egy személy miatt örökre megutáltam egy nevet. (Tudom butasàg.) De ezt nem vagyok képes.

Pedig tucat név is.


Régebben tanárom mesélte, hogy kiskorában elnevezte a játékbabáját és mindig tudta, hogy az lesz a neve a kislányának. :)

Anyukám is egész fiatalon tudta, hogyan fog elnevezni.

Ti mi alapján választottatok?



2018. dec. 1. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nevet választottunk, ami mindkettőnknek tetszett.

Nem volt gyerekkori kedvenc név. Sőt, ami az elsőnél tetszettek fiú nevek (első lány lett) a második babánál még csak listásak sem voltak.

Nem is illett volna hozzá egyik sem.

2018. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
12 éves koromban láttam a Tűzsivatag című filmet, innentől 15 éven keresztül Aminának szerettem volna hívni a lányom. De mikor terhes lettem nem éreztem az igazinak. Gyakori lett az Amira, talán amiatt. Jobban el tudtam képzelni valami hagyományosabbat. Kisfiunk született, de ha lány lett volna a Lívia nevet kapta volna, most a Bernadett a kedvencem.
2018. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltak ötleteim, de csak lány névre mindig. Egyik se lett befutó, nem úgy hívják a lányomat. Másodjára fiam lesz, fiú nevet sose tudtam kitalálni, férjem se egyébként, az első gyereknél se volt. Most azért találtunk egyet, mivel muszáj volt :D
2018. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Akkor is Annának akartam nevezni és az is lett
2018. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tinikoromban megvolt már a 2 favorit nevem. Férjhez mentem, és az egyik kiesett, mert nem illett össze a vezetéknévvel.

28 évesen szültem, és a másikat kapta a fiam. Teljesen normális név, semmi ellenvetése nem volt a férjemnek ellene.

(ha lányunk lett volna, akkor a férjem választ nevet, mert lánynevem abszolút nem volt.)

2018. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
8 évesen Sisi hercegnő volt a kedvenc mesém. Annyira magával ragadott a történet, a személyisége, hogy el határoztam, ha nekem egyszer lányom lesz az nem lehet más, mint Elizabeth. Ugyan még nincs gyermekem, de nem sokára esküvő és utána szeretnénk babát. 12 éve ragaszkodom ehhez a névhez, a páromnak is tetszik. Egyetlen dolog ami elbizonytalanított, hogy nem rég született a családban egy kislány és tök véletlenül így nevezték el. Ugye a vezetéknév is azonos ez által. Ez kicsit tüske a szívemben és nem tudom így adjam e, viszont nem tudok más nevet elképzelni, a leendő esetleges kislányunknak.
2018. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem, hiszen a férjemnek is van beleszólása a gyereke nevébe!


Egyébként változott az ízlésem, plusz vplt egy pár ok, hogy az akkor favorizált neveket nem lenne célszerű adni. Ilyen ok lehet, hogy a családnévvel nevetséges lenne, vagy van a közeli rokonságban, pl sógor és annak a gyereke... Stb

2018. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy lánynevem volt kb 16 éves korom óta, kb az első randin megbeszéltük a férjemmel, hogy nekem ez nagyon, de nagyon tetszik és majd, ha egyszer eljutunk odáig, mit szólna hozzá. Tetszett neki, így is hívják az első lányunkat. A másodiknak listanézegetéd közben lett neve, teljesen közös döntés volt.
2018. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban kedvenc volt a fiú nevek közül a Krisztián,lány nevek közül a Klaudia. Ez nagyon megváltozott nálam az évek alatt. Szép neveknek tartom,de nem adtam volna se a vezetéknévhez nem ment volna,paromnak nem is tetszenek. Aztán amikor várandós lettem fiú nevekből ötletem sem volt csak a lányban. Így megegyeztünk,ha fiú lesz ő adja a nevét persze szavazati jogom fenn tartva. 😊 Fiúnk lett szép,de ritka nevet kapott teljesen illik a fiúnkra. Amúgy a lány név Heléna lett volna férjemnek is tetszett.

Olyan nevet sose adtunk volna,ami rokonságban van,vagy borzasztó gyakori. Mind a kettőnknek gyakori neve van és utáltuk is a nevünk. Nekünk ez szempont volt na meg az is,hogy természetesen passzoljon a vezetéknévhez. Ne lehessen gúnyolni legalábbis erre is törekedtünk. Ne legyen tucat,de ne is ilyen Brendon,Benett és társai. Ezek se csúnyak csak szerintünk egy magyar vezetéknévhez elég fura tud lenni.

2018. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Több olyan név is volt, ami régen tetszett, és elterveztem, hogy így fogják hívni a gyerekeimet, de végül más nevük lett.

Gyerekkoromban úgy gondoltam, ha fiam lesz, Gergő lesz a neve. Később a János tetszett, lánynevek közül pedig az Auróra.

Végül úgy lett, hogy az első fiam Krisztián lett, ha lány lett volna, Viktória lett volna. 8 évvel később született az öccse, ő Alex lett, ha lány lett volna, akkor Polett lett volna.

2018. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!