Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki idősebb korában lett...

Aki idősebb korában lett szülő, írna nekem tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 40-50es korosztályra. Leírná a pozitív/negatív tapasztalatát? És persze hogy apa, vagy anya lett ennyi idősen? :) köszönöm a válaszokat!

#szülő #Szülővéválás
ápr. 30. 12:12
1 2
 11/19 anonim válasza:
8%

Én vagyok a 37 éves aki lekésett a gyerekről. Sajnos egy nőnél 35 után már felejtős, nyilván lehet hallani EGYEDI példákat meg EXTRÉM példákat de nem hiába mondja az orvostudomány hogy 35-ig szüljenek.


Férfiaknál ez 40. Szóval alig van pár évem, lekéstem róla.

ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

#11

Ez nincs így,de ha te így gondolod,akkor neked így van

Mondom ezt úgy hogy én vagyok az iménti válaszoló,akinek negyvennél van a határ. De nem biológiai okokból...és ha véletlen becsuszna negyven felett,és egészséges lenne,eszem ágában nem lenne elvetetni csak ezért.

Egyáltalán nem felejtős X éves kor után sem. Régen is szültek bizony a nők akár 37-40 éves korban is,csak nyilván a sokadikat. Nyilván átlagban egy fiatalabb hamarabb esik teherbe,de ez csak az átlag. én nem írnám le magam emiatt. Ott a nagy számok törvénye is,ha már mindenképp statisztika. De mint egyén többek vagyunk.mint statisztikai számok. Kérdező a szomszedasszonyod "spontán " lett terhes,vagy orvosi segítséggel?

ápr. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%

12-es elhiszem hogy lehet és egyetértek hogy nem kell elvetetni, sőt, keresztényként bűnnek tekintem aki elveteti a gyermekét.


Én csak azt mondtam hogy promótálni sem kellene hogy minél később szüljünk, váljunk szülővé.


Én 37 évesen már sajnos lekéstem róla férfiként de persze ha véletlen úgy alakulna akkor 40-42 között belevágnék. De persze nincs rá esély de ki tudja :).

ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A 39 szülinapom után 2 hónappal szültem. Nagyon régóta próbálkoztunk lombikkal sikerült. Nálam a lélektani határ 40 volt. Nem is lesz testvér sem.

Türelmesebb vagyok, mint fiatalon voltam és éretebb. Viszont amit én magam is tudok és küzdök ellene, hogy hajlamos vagyok paramamiskodni és olyankor tényleg logikailag végig kell mennem a dolgokon, hogy leálljak és ne vigyem túlzásba.

Én nem ítélem el azt aki később szül. Mindenki maga éli az életét úgy ahogy akarja.

ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
41 évesen szültem. Vállaltam volna többet is, sajnos nem jött össze. Nem érzem/látom magamat türelmetlenebbnek vagy másmilyennek, mint más anyukák. Egyik barátom 40 és 43 évesen szült, egy másik 43 évesen, de van 45, 46 évesen szült ismerősöm is. És van Facebook csoport is 40 feletti anyáknak.
ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

#11! Ez marhaság. 42 éves vagyok és első gyerekemet várom (41 évesen vetélésem volt.) Minden hormonértékem rendben volt, meg úgy minden. (Jártam meddőségibe, kivizsgáltak, de végül spontán lett.) Sokan irigykednek fiatalabbak, hogy ilyen "könnyen összejött".) Azt nem mondanám, hogy könnyen, de nem is nehezebben, mint egy átlag 30 évesnek.

Egyáltalán nem egyedi, csak régen nem az elsőt szülték 40 fölött, hanem a tizediket. Kitalálta ezt már a természet. A klimaxig senki nem öreg hozzá. Ha az lenne, előbb klimaxolna.

ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 évesen szültem, és szerintem én is sokkal türelmesebb vagyok, mint fiatalon lettem volna. Nagyon pörgös voltam, sosem tudtam megülni a fenekemen, de ezen az időszakon már túl vagyok, így szerintem sokkal jobb, mint ha 10 éve szültem volna. (Persze jöhetett volna picit hamarabb azért a baba, nekem is volt egy vetélésem előtte sajnos.)

A hátam pl. nehezen bírja az emelgetést, de ez szerintem 10 évvel ezelőtt sem lett volna jobb, a gerincferdülésem miatt gyerekkorom óta szokott fájni alapesetben is (sőt, mivel csak pár éve van olyan munkám, ahol fizikai alkalmassági is van, így legalább kicsit felsőtestre is muszáj voltam edzeni, lehet előtte már egy 10 kg babát se bírtam volna felemelni 😀).

Mondjuk igyekszem is fitt maradni szülés után is, hogy bírjam az iramot, de ez sem feltétlen életkortól függ, fiatalon is lehet valaki rosszabb állapotban, és idősebb korban is jó formában.

A lényeg, hogy az ismerőseid helyében biztos nagyon örülnék, sok boldogságot kívánok nekik! :)

ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok❣️
ápr. 30. 22:24
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

1#


A kérdező leírta mi a szitu. Nem most találták ki a babát, de most sikerült. Mindenki megérdemli a babát, aki szeretne. Semmivel nem lesznek rosszabb szülők,mint egy fiatal pár.🙂

máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!