Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más anyuka is aki megbánta...

Van más anyuka is aki megbánta a gyerekvállalást bármi miatt?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van. És egy félresiklott házasságom. Apuka 3-ik gyerek után úgy döntött megy a f@rka után és csajozni kezd. Ennek már 5 éve. Azóta azt érzem belefásultam a gyereknevelésbe, a velük járó gondokba. Apuka nem sokat segít, havi 1x látogatja őket átlagban, más családtag nincs a közelben. Voltak férfiak az életemben az elmúlt 5 évben de pár hónap után mindegyik tovább állt, mindig a gyerekek miatt. Mert én miattuk nem érek rá bármikor, kötött az életem, nem tudunk kettesben lenni annyit amennyit a pasik (és én is egyébként) szerettem volna. És azt érzem hogy a legjobb éveim mennek így kàrba :( semmi másból nem áll az életem, csak dolgozom, rohanok haza, háztartás, gyerekek, este fekvés és reggel kezdem elölről az egeszet 😭

nyilván ha tudtam volna hogy a volt férjem ezt csinálja és így alakul nem szülök gyerekeket de már késő bánat.

Viszont így akaratlanul is őket hibáztatom azért hogy miattuk nem tudok szabadon azt tenni amit szeretnék. :( Tudom hogy ezek nem szép gondolatok, és szeretem a gyerekeimet de sokszor azt érzem bàr ne lennének, vagy bárcsak más nevelné őket. Közeledik a nyári szünet ami megint iszonyat probléma nekem mert dolgoznom kell, de a gyerekek nem maradhatnak felügyelet nélkül. Apjuk magasról tesz rá, nem segít ebben sem.

Plusz 3 hónapja ismét van egy férfi a ez életemben aki szereti a gyerekeket de nála is érzem, látom a jeleket hogy nem fogja sokáig bírni így hogy lényegében alig tudunk együtt lenni :(

Szomorú vagyok, elkeseredett és emellett bűntudatom is a gyerekek miatt 😣😭😭😭

Igazából talán csak szerettem volna kiírni magamból ezt :(


máj. 3. 15:55
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%

Apukával kéne zöldágra vergődni, hogy igenis töltsön időt a gyerekeivel. Legalább amennyi láthatást megítélt a bíróság (kétlem, hogy havi egy alkalmat). Annyival is több időd lenne. Vagy ha a nyári szünetben sem akar velük lenni, legalább pénzt adjon, hogy pár táborba el tudd küldeni őket. Az élmény a gyerekeknek, csak sajnos rohadt sokba kerül manapság.

Ha meg nincs ítélet, hát add be a bíróságra, hogy legyen. Akkor lesz egy kiszámítható rendszer, amikor pedig nála vannak a gyerekek, te nyugodtan élvezheted a szabadságod.

máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Gyerektartást fizet, de nevetséges összeget a 3 gyerekre 🤷‍♀️


Nagyszülők messze vannak és még dolgoznak, tesóm szintén. A barátoknak pedig megvan a saját életük :(

máj. 3. 16:48
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Van
máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
20%
Magyarul itt mindenki a gyerekeket tartja hibásnak hogy az anyuka nem tud pasizni meg programozni,tudjátok cseszétek meg ha a Facebookra ki irnán hogy itt mindenki a gyerekeket hibáztassa, hidjétek el ott nincsenek gyerek gyűlőlök mint itt
máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy rossz. Értem, és tényleg megértem,hogy nagyon rossz passzban vagy, bele fásult a mókus kerékbe.

De! -és nem rosszallóan írom, csupán próbálok rá világítani egy másik szemszögből. Nem a gyerekeid a hibásak.

Te vállaltál,csak is te egyedül rossz embernek gyereket.

Hogy el szaródott a házasságod, megint csak nem a gyerekeid hibája, csak is kettőtök.

Én pedig igenis oda adnám legalább nyári szünetre az apjuknak.

máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
Én is azon a meglátáson vagyok, hogy te szeretted volna, hogy megszülessenek. Majd pasizol akkor amikor nagyobbak lesznek a gyerekek. Ha közösen nevelnétek akkor is a gyerekekkel mennétek minden hova nem kettesben ahogy most szeretnél és éjszaka tudnátok szexelni amikor alszanak már. Én soha nem hibáztatnám a gyerekeimet és aki nem fogad el velük együtt annak nincs is helye az én életemben.
máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi idősek? Hs nagyobb lesznek, könnyebb lesz. Csak van valaki, aki 2 hetente pl pár órára vagy éjszakára vigyázna rájuk. Keresztanya, nagymama, tesó, szomszéd, barátnő...
máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idősek a gyerekek? Merre laktok? :)
máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem olyan jól meg nem keresel hogy bébiszittert fogadj. Igazából ha nincs senki hogy vigyázzon rájuk, ismerős , rokon, családtag, barátok, apuka akkor ez van. Önállóságra kell őket nevelni, hagyni hogy kibontakozzanak megfelelő határokon belül és akkor neked is és nekik is könnyebb. Azt nem írtad hogy mennyi idősek? Bár az önállósítást már kisbaba kortól kell elkezdeni, de ha nagyobbak sem vagy elkésve.

Megérteni nem tudom, mert az én helyzetem nincs olyan nehéz mint a tiéd, de azt tudom hogy szinte mindenre van megoldás, ahogy erre is.

A gyereked nem hibás, ők nem kérték hogy megszülessenek. Ezt ti hoztátok össze, ahogy a válást is.

Most viselni kell a következményeket és megoldást keresni. Baromi nehéz, de abból kell élni ami van.

máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
67%

2 dolog jutott eszembe.

1: osztott felügyelet apukával. 1-2 hét nálad, aztán utána nála (persze ha nem a világ végén lakik).

2. Nem akarok turkálni a pénztárcádban, de hetente vagy kéthetente nem fér bele egy fizetett segítség?


Egyébként csak annyit tudok tanácsolni, hogy tarts ki! Minél jobban nőnek a gyerekek, annál inkább önállóak lesznek és fokozatosan visszakapod az életed. Mást nem tehetsz, mint hogy kitartasz.

máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!