Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselkedik a gyerekével...

Hogyan viselkedik a gyerekével egy olyan édesanya, aki megbánta, hogy világra hozta?

Figyelt kérdés
A szélsőséges eseteken kívül, mint verés, intézetbe adás. Milyenek azok az anyák a gyerek(ek)kel, akik ezek után mégis megpróbálnak helytállni? Tudom, hogy ez tabu téma, de sajnos létező dolog, egy családtagomat is bántalmazták (fizikailag és lelkileg is), mert nem szerette a saját anyja. (Mielőtt jönne valaki kötözködni, hogy biztos jogosan kapta, kislány volt kiváló tanulmányi eredményekkel, sportolt, "mintagyereknek" számított, egyáltalán nem érdemelte meg. Ezen kívül régen történt, neki még nem voltak "jogai".) Mit tud tenni a gyerek, ha rájött? Lesz normális önértékelése, felnőttkora?

2023. márc. 20. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kolléganőm volt így, az anyja bevallottan nem akarta őt (60-as évek elején született), nem akart az anyja egyáltalán egy gyereket sem. A férjével ezt előre nem tisztázták, férj azt mondta, elhagyja, ezért mégis bevállalt egy gyereket, na ő lett a kolléganőm.

Amit tudok, hogy sajnos (pedig aranyszívű, rendes nő), de valahogy csak egy diszfunkcionális családot tudott összekalapálni, két ma már negyven felé ballagó, mentálisan fura lánygyerekkel. Nekem egyszer elmondta, hogy végigkísérte, hogy az anyja nem szereti, az anyja ki is mondta annak idején (menj innen, nem szeretlek), kiskora óta ilyen emlékei vannak. Amit még tudok, hogy ahányszor az anyjáról beszél, könnybe lábad a szeme, olyan fokú önsajnálat van szegényben. Azt hitte, amikor az anyja majd meghal, akkor ő lenyugszik lassan, de ennek már 10 éve, és még mindig elsírja magát, ha beszélgetünk, hogy őt nem szerette az anyukája.

Én mást így nem ismerek, aki ilyen cipőben jár.

2023. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha megbánta akkor tuti hogy nem lesz jó anya, vagy csak kényszerből a minimumot megadja aztán ennyi.
2023. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Az én anyám nem vallaná be semmi pénzért, hogy nem akart, de voltak jelek.

1. Sose játszott velem, azt mondta ez van, ő mindig utált játszani.

2. Soha nem tanult velem, az szerinte a tanárok dolga, ha nincs házim, így jártam.

3. Hajnalig ült a szomszédunknál, én még nem mertem otthon egyedül aludni, így én ott aludtam az asztalon, míg ők beszélgettek.

4. Soha nem főzött, a mekiben, vagy az iskolában ettem, reggelit, vacsit a fornetti biztosította.

5. Mellettem (az ágyamtól 2 méterre a földön) szexelt a csávójával, dacból nem akartam aludni, mert rosszul voltam a tudattól, erre felpofozott.

Reggelig tudnám sorolni, de ennyi elég betekintésnek.

2023. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
90%
Érezteti, sajnos.
2023. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk inkább úgy volt, hogy otthon úgy kellett viselkedni, mintha nem is élne ott gyerek. Nem lehetett "hangoskodni", tehát nevetni, énekelni, hangosan játszani, nem lehetett elöl játék, nem lehetett szaladgálni az udvaron és lehetőleg úgy kellett tenni, mintha láthatatlan lennék. Nem beszélhettem más gyerekekkel, nem mondhattam meg, hol lakunk, suliból hazajövet úgy kellett bejönnöm, hogy ne lássák, nehogy utána jönni akarjanak hozzám. Mások előtt persze elő volt adva a nagy szeretet de otthon kb. csak az okleveleim meg a bizonyítványaim léteztek, amiket mutogatni lehetett, én, mint személy nem. Nekem kussban kellett ülni, hogy ne zavarjak. Később, amint lehetett, 10-11 évesen kis felnőttet csináltak belőlem, akkor meg azért nem lehettem "gyerek", anyám határozottan fellélegzett, hogy végre van valami hasznom.
2023. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

en a sajat peldamat tudom mondani.

akkoris ha lesz itt aki lepontoz.


en 34 vagyok. van egy 17 honapos kislanyom. az apukajaval 7 eve vagyunk egyutt.

egyszer szetmentunk, elkoltoztem vissza sirta magat a parom, es addig nem de par hetre ra amikor azt mondtam megnezzuk hogy alakul, teherbe estem.


Mivel mindketten mar elveztuk az egyetemet regen es jo allasunk van es nem vagyok hiva a gyerek elvetetesnek (persze mindenki sajat maga döntse el) . Most itt van. 17 honapos. Igen, szeretem imadom es mindent megteszek erte DE ha ujra dönthetnek anno nemfogadom vissza a paromat.

Nem erzem ugy hogy jelenleg anya legyek - akkoris ha az vagyok megallom a helyem, szepen fejlodik mindene megvan. estenkent neha pityergek egyedul mert ugy erzem kihagyok sokmindent, a baratnoim szorakozni jarnak, moziba, buliba elvezik a fiatalsagukat. En otthon vagyok a kicsivel, novembertol dolgozom megint.


egy biztos, sosem fogom vele ereztetni ezt. miert szenvedjen o egy masodpercet is azert mert az anyja hulye volt.


nem ertem az olyan anyakat akik a gyereken elik ki a dühüket, frusztraciojukat. ott a lehetoseg a gyereket orokbe adatni, annyi ember van akinek nem lehet gyereke es jo szive van...


Sok ilyen no van egyebkent, ismerek is 1-2ot illetve olvasom sokszor forumokon. kar hogy tabu tema mert megkonnyebbul az ember ha errol beszelhet es egybol mashogy latja a temat

2023. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!