Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karrierista nők, akik nem...

Karrierista nők, akik nem adták fel a karrierjüket gyerekszülés után: mennyi idős volt a gyerek, amikor visszamentetek dolgozni? Ha beteg a gyerek, ti vagytok vele otthon? Igénybe vesztek-e valamilyen segítséget? (Pl.: bébiszitter, takarítónő)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 18:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom mit értesz pontosan karrierista alatt.

A kislányom mindig is kicsit visszahúzódó volt, pedig sok vele egykorú gyerekkel találkoztunk. Ezért 2 és fél évesen beadtam bölcsibe, hogy kicsit szokja a társaságot. Ekkor mentem vissza dolgozni. Én vagyok vele otthon ha beteg. Ha esetleg nem tud ki vigyázni rá, akkor nagyikhoz, rokonokhoz, barátokhoz viszem, bébiszittert 1x kellett csak hívni. Takarítónőnk nincs.

2021. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

1 éves volt, amikor visszamentem. A férjem maradt utána otthon vele még egy évet, két évesen ment bölcsibe.

Néha fogadunk bébiszittert (kb. évente 3x), de ennyi. Minden mást ketten intézünk. Ha beteg, akkor felváltva maradunk otthon.

2021. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

Nekem kicsit bonyolult a helyzet, mert rugalmas a munkaidőm, de 3 hónapos volt a gyerek, amikor visszamentem. Nemcsak emiatt mondanám magam karrieristának, de amiatt is, hogy nem volt szükségünk annyira a pénzre, a férjem fizetése és egyéb bevételek miatt, maradhattam volna otthon. Fokozatosan egyre többet dolgoztam, napi 3-4 óráról indult, és egy éves korára 6 óra lett belőle, 2 éves korára 8.


Ha "beteg" jöhet velem a munkába (saját vállalkozás), de van, hogy bébiszitter vigyáz rá. Heti egyszer jön hozzánk takarító (kisebb takarítást megcsinálom én hétközben). Anyukám, anyósom és a lány testvéreink elég gyakran elviszik magukkal. Az apja is elég sokat ráér, ha kellene vigyázni. Nagy szerencsénk van, tudom!

2021. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hát hogy olyan munkahelye van, amin hajtani kell, sok pénzt keres, pl.: egy multinál. Nyilván nem a matematika tanárnőt gondolom.
2021. ápr. 30. 21:02
 5/32 A kérdező kommentje:
Csak itt Magyarországon szokatlan. Amerikában van, hogy 4 hét múlva visszamennek a nők dolgozni. A 3 hónap a 4 héthez szinte semmi.
2021. ápr. 30. 22:51
 6/32 anonim ***** válasza:
30%
Rendben de kit érdekel mi van Amerikában?
2021. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező én is ezt gondolom! Csak nálunk divat ez a 3 év. Szerintem kimondottan gáz egy gyerekkel 3 évig otthon lenni, szinte abnormális. Semmi baja nem lett a gyereknek, kötődik, kiegyensúlyozott. Nem ezen múlik.
2021. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Engem lehet annak nevezni. Már 3 nappal szülés után maileztem, 4 hét után már beugrottam rövid időre. 7 hónapos a gyerekem, ha egy éves lesz, akkor megyek vissza. Magán bölcsibe megy. Nálunk rugalmas munkaidő van, legtöbbször én maradok itthon, de azt is meg tudjuk oldani, hogy a férjem, ha beteg a pici. Takarítónő nincs, bébiszitterre nem merem hagyni addig, amíg nem beszél. Rokoni kapcsolat nincs szoros, a nagyszülők dolgoznak, nem tudnak besegíteni.
2021. máj. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
35%

8!

Miért lenne abnormális otthon lenni 3 évig a gyerekkel?

Te és még sokan mások nem maradtak otthon a gyerekkel, legtöbbüknek semmi hátránya nem lett.

Én otthon maradtam, ahogyan sokan mások is, itt sem lett baj.

Miért gondolod abnormálisnak?

2021. máj. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%
A másodiknál én is maradok 3 évig. A nagyobb ment 21 hónaposan bölcsibe,hát pokol volt mire beszokott és egy évig két hetente beteg volt. Havonta antibiotikum kúra a fülére... Annyi gyógyszert evett hogy úgy néz ki a maradó fogai emiatt már sárgán bújtak ki :( nem tudott beszélni,elmondani se tudta mi baja van,mije fáj. Én ezt nem csinálom végig mégegyszer.
2021. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!