Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik kollégám most 6...

Az egyik kollégám most 6 hónapos terhes,3 műszakban dolgozunk, az ő munkája elég megerőltető, már rég pihennie kellene, az orvosa is javasolta, de azt mondja, hogy csak az utolsó 1 hónapban hagyja abba munkát, hogy meg legyen neki a 2 éve. ?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy a gyes alanyi jogon, a gyed 1 év munkaviszony után jár, ami neki bőven megvan. Tényleg jobban megérné - anyagilag?
2010. nov. 2. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

De, tisztában vagyok a dolgokkal, fura is lenne, ha nem lennék. Amit belinkeltél, az a MUNKÁLTATÓRA vonatkozik, én nem azt írtam, hogy nem büntetnék meg a munkáltatót, hanem azt, hogy a terhes nőt senki nem büntetheti meg, ha pl. éjszaka dolgozik. VAlóban tilos terhes nőt rendkívüli munkavégzésre igénybe venni, de ha a munkáltató bevállalja, hogy megcseszik érte, akkor a terhes nő dönthet úgy, hogy dolgozik éjjel, ezért SENKI NEM BÜNTETHETI MEG ŐT!

Nem kell egyből hepciáskodni, kedves első válaszoló, de te írtad, hogy megbüntetik a kismamát is! És ez egyszerűen NEM IGAZ.

2010. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló jól mondja, hogy ha a munkáltató bevállalja, hogy "megcseszik érte", akkor dolgozhat éjszaka is.Itt is ez történik, csak a művezető tud róla, senki más.Akit említettem, hogy éjszaka nyomta 12 órában, az úgy történt, hogy mikor felvették, 8 óráról, 2 műszakról írattaták alá a szerződést vele, aztán az egész termelő egység átállt a folyamatos 12 órára, úgy került ő bele ebbe az egészbe.Ja, szerződés módosítás nem volt - a gyárnak nem volt elég pénze rá...
2010. nov. 3. 09:52
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

Milyen szánalmas, hogy ahelyett, hogy belátnád, hogy tévedtél, és másnak meg igaza van, nyomkodod a kis piros kezet. Vicces, hogy aki jól hangzó félretájékoztatást ad, az 100%-ban hasznos, csak mert jól hangzik, aki meg helyesbíteni merészel, mert történetesen jobban tudja, az hasznosság szempontjából 0%.

Ennél többre nem futja? Mondjuk egy "bocs, igazad van, én tévedtem"-re?

Bár tény, hogy ahhoz több is kellene....

2010. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Eddig senkinek nem nyomtam lefele mutató kezet, se "behajtani tilos" táblát, de a Te üzidet fontolóra veszem.Én senkit nem hurrogtam le, nem küldtem el, max.leírtam a saját tapasztalataimat, amik bocs, de vannak, ennek ellenére sok olyan válasz érkezett, hogy azokból igenis tanultam vmi újat, lehet, hogy Te is írtál, ki tudja, mivel anonim az egész, nem tudom szelektálni, ki mit írt, de ha ilyen alpári stílusban tudsz csak írogatni, akkor ott a privátom, inkább oda írj ilyeneket, mert eddig értelmes válaszok érkeztek a Tiedet kivéve.

Egyébként elküldhetem az összes eddig írt választ az eredményekkel.Ennyit erről és rólad!

2010. nov. 3. 13:06
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Én válaszoltam a tegnapi 20.46-ot, a 20.49-et, a ma 09.17-et, és az általad sérelmesnek vett hozzászólást is.

Meglep, hogy ennyire félreértettél, nyilván nem te pontoztál le, hanem az a válaszadó, akivel nézetkülönbségem volt (első válaszoló). Szerintem a hozzászólásból egyértelműen kiderült, hogy annak szól, aki szerint nem volt igazam. Ha félreérthető volt a hozzászólás, akkor elnézésedet kérem, de ha figyelmesen olvasod, rájöhetsz, hogy nem neked szólt.


Viszont azért mert a valamit félreértettél, nem kellene ebben a stílusban reagálnod, és annyira felháborodnod, hogy még a privát e-mailemre is írsz ugyanilyen stílusú levelet. Mint említettem, nincs szükségem rajongótáborra, csak egyszerűen értek ahhoz amit leírok, nem internetes oldalakról ollózom össze a tudást, így bosszant, ha olyat olvasok, aminek a legkisebb köze sincs a valósághoz.

Ilyenkor az ember mindig elgondolkodik rajta, hogy megéri-e másoknak segíteni, ha ezt a stílust kapja érte.

Még egyszer bocs, ha félreérthető voltám, bár ismétlem, szerintem nyilvánvaló, hogy kinek szántam a hozzászólást.

2010. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem írtál megszólítást, azt hittem, hogy engem vádolsz, hogy lepontoztalak.

Jobb lenne, ha nem lenne anonim ez az oldal, kötelezően kiírnák a neveket, mert ez így tényleg necces.

Amúgy pont a Te válaszaidat jegyzeteltem ki magamnak, mert azokat tartom én is igaznak.

Én kérek még egyszer elnézést Tőled a félreértésért.

2010. nov. 3. 14:29
 17/19 anonim ***** válasza:
33%

Én is még egyszer bocsi, legközelebb majd írok megszólítást. A nevesítéssel meg az a baj, hogy egy csomó hülye azonnal rádszáll, és direkt piszkál, csak azért, mert tudja, hogy te vagy az.

Mondjuk lehet, hogy mostantól írok legalább monogrammot.

Még egyszer bocsi, hogy felháborodtam, de mindig rosszul reagálom le ha igazságtalanság ér. Majd erre rágyúrok, hogy ne érzékenykedjek:)

2010. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező mentségére szóljon, hogy én is háromszor elolvastam a választ és próbáltam kitalálni, kinek szól: a kérdezőnek, vagy a másik válaszolónak... Nem sikerült, igy csak legyintettem egyet...

Az egyik válaszadó

2010. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Oké, lányok, ezért mindenkinek adtam egy hatalmas...zöld kezecskét.

?-))))

2010. nov. 3. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!