Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan küldjem el szépen...

Hogyan küldjem el szépen melegebb éghajlatra ezt az anyukát?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem szoptatom a babámat már 3 hónapos kora óta.Így tápszert kap és már bevezettem a főzeléket is,hiszen 6 hónapos.Úgy gondolom,hogy a tápszeres baba is van olyan,mint az anyatejes.Van egy ismerősöm,aki az egyik közösségi oldalon léptem-nyomon azt hangoztatja,hogy az ő pici fia csak is kizárólag anyatejcit eszik és ennyi és ennyi kiló,fúj táposok.Néha a képeinkhez olyanokat ír...megtudnám tépni.Egyértelműen le fikázza a tápszeres babákat és minősíti a nem szoptató anyákat.

Mit írjak(ha megint minősít?),hogy ne is legyen durva,de vegye a lapot az anyuka,hogy ő sem jobb anya,mint mi,akik tápszert adunk a gyermekeinknek.Már nehéz szó nélkül megállni.Ráadásul a gyerekét hasonlítgatja mindenkiéhez.


2010. nov. 4. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Semmit. Ne is törődj vele. Ez mindig így volt, mindig így is lesz, a szoptatós anyukák mindig is a tápszeresek "ellen" lesznek, ahogy a természetes szülést átéltek is "leszólják" a császárosakat.

Idegesítő és nagyon buta dolog ilyenen vitatkozni. Jelentsd a hozászólásait a moderátoroknak, előbb utóbb kitiltják.

2010. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Minden anyának a maga gyermeke a legszebb, de ez nem azt jelenti, hogy a másé nem az!
2010. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Én a helyében befognám a számat, örülnék h tudom szoptatni a gyereket! Miért kell olyanokat bántani, akiknek pl nincs tejük?

Én az első babámat várom és ameddig csak lehet szoptatom. Ha nem megy akkor tápszer.


Vagy te itt arra gondolsz, hogy te nem is akarod szoptatni és ezért hagytátok abba?

2010. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

10:00 vagyok.


Na mert ha így van az is a te döntésed. Kinek mi köze hozzá? Attól még nem vagy rossz anya és a gyerek sem lesz kevésbé értékes. De idióta lehet az a nő már elnézést...

2010. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Szörnyen bosszantó lehet, de sajnos nyilván semmit sem tudsz neki mondani, annyira hülye szegény.

Ha már mindenképp akarsz valamit mondani, akkor legyél nagyon rövid és utalj arra, hogy a szövegeivel saját magát minősíti.

2010. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Nézd! Az tény,hogy minél több anyatejet kap a baba annál ellenállóbb lesz a betegségekkel szemben.De a tápszer is tartalmaz olyan anyagokat ami szintén a baba ellenálló képességét erősíti..Nincs semmi baj avval,hogy a te babád tápszeres.A lényeg,hogy boldog egészséges gyermek,és később felnőtt legyen..

Vigasztalásképpen mondok valamit.

Nekem is van fiam(18) és én 9 hónapig szoptattam.

A sógornőmnek is van fia(18) ő végig tápszerrel etette.Nem volt teje így csak a tápszer maradt.Szegénykém is kapott régen eleget,hogy milyen gyereke lesz ha nem kap anyatejet.

Na most a két fiú között semmi különbség nincs.

Az én fiam átlagos magasságú,és sportos testalkatú.Ritkán beteg,de ha az akkor is könnyen átvészelni.A sógornőm fia hasonló.Átlagos magasságú,megfelelő testsúlyú,és ő még ritkábban betegeskedik.Igazából nem is emlékszem arra,hogy volt-e beteg..

Szóval a te babád sem nélkülözik semmiben,és nem különb egy anyatejes baba..(csak annyi,hogy piciként más illata van az anyatejtől)

Legyél te az okosabb,és ne foglalkozz ilyen idegölő nővel.Nem éri meg..Később úgyis neki lesznek gondjai ha nem szokik le erről a rossz szokásról..

De ha már nagyon nem bírod a kritikáját akkor tedd alá a lovat.PL:

(nő)- az én babám sokkal egészségesebb mert anyatejet kap

(te)- Jaj de jó neked! Akkor is olyan büdöset fog szarni 10 év múlva mint a többi gyerek..

(nő)- milyen sápadt a fiad,biztos tápszeres..

(te)- milyen kis csúnya a fiad biztos anyatejes..

stb...

De még mindig azt mondom,hogy okos enged....

2010. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként meg fel kéne fogni, hogy a tápszeres babák nagy többsége anyatejesnek indult, csak nem úgy adta az élet, nem mindenki annyira szerencsés, hogy sokáig tud szoptatni! A tápszer is ugyanolyan tökéletes egy szerető anyától. Ha én csecsemő lennék inkább egy jófej mamát kérnék tápszerestől, mint egy olyat, aki szoptat, de azt hiszi, ezzel ő több másoknál.


Ha neki könnyen ment, mire van nagyra, nem kellett érte semmit tennie. Ha nehezen ment neki, miért nem ért meg másokat?


szoptatós anyuka

2010. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Semmi sem tart örökké-az anyatej és a szoptatás sem.


Az én gyerekem 7 hónapos koráig kizárólag anyatejen élt, 3 éves korában szokott le róla végleg. 2 éves koráig nem volt semmilyen betegsége, még megfázása sem, aztán jött egy szalmonella fertőzés és onnantól évente többször mandulagyulladás, vagy egyéb felsőlégúti panaszok. Jól fejlődött, átlagos súlyú baba volt - az első néhány hónapban duci, a 6.-tól arányos, átlagos. Most 7 éves, az átlagosnál picit alacsonyabb, de nem beteges,arányos alkatú.

A vele egy időben született ismerős kisgyerek néhány napig kapott csak anyatejet, utána tápszerrel táplálták. A kisgyerek nem volt beteges - eltekintve a szokásos bölcsis, ovis betegségektől. Nem volt duci, arányos, a korának megfelelő magasságú és súlyú baba volt, most picit magasabb, mint az átlag, arányos testalkattal.

Szóval olyan mindegy, hogy mit kap az a gyerek...

2010. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eleinte sok tejem volt,a fagyasztóban 24 liter volt,tehát fejtem stb,ahogy kell.Nem régen fogyott el,mert néha tápot,néha anyatejet adtam a Picuromnak.Sajnos apukám meghalt és gondolom az idegeskedéstől apadt el a tejem,de érdekes mód,egyik napról a másikra nem volt.Szerettem volna szoptatni természetesen a babámat,de nem tudtam.

Az anyatej véd a betegségektől,így van.Viszont ez a csaj már vitte 3-szor a kisfiát orvoshoz,mert beteg volt,én még nem vittem a Picurkámat ez miatt.Még a fogzás alatt sem lett hála Istennek beteg.Már 2 foga van és a napokban töltötte a 6. hónapot:)

Olyan helyes,amikor villog a két pici csipkés foga:D

Igen,okos enged...de sajna már kezd bedurranni az agyam az ilyen kép kommentjeitől pl.Jé!Nem is olyan nagy a feje,pedig tápos:D

Szóval egy lüke nő.A következő kommentjére lehet válaszolok,nem durvát,de lehet reagálok.

Még egyszer köszönöm,hogy írtatok:)

Szép napot!

2010. nov. 4. 10:25
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem törlöd az ismerőseid közül? Hatásos, gyors módszer, h ne idegesítsen tovább. Nem tudom melyik közösségi oldalról beszélsz, de az iwiwen van olyan lehetőség, hogy a képekhez csak ismerősök szólhatnak hozzá. Így, ha törlöd, akkor kész, probléma megoldva, ismeretlenül sem szólogathat be...

Én biztos ezt tenném, mert ha nem, akkor az én fejem tuti durranna és nem lennék diplomatikus, disztingvált hölgyike... :) Ki tudnak az ilyenek akasztani nagyon...:)

2010. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!