Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy terhes vagyok....

Kiderült, hogy terhes vagyok. Nagyon örülünk. De semmit sem tudok a terhességről, a babákról. Segitségem nincs. Hogyan fogok tudni megbirkozni a feladattal? 34 éves vagyok

Figyelt kérdés

Külföldön, usa-ban élek. Ez azért fontos, mert tök egyedül vagyunk a férjemmel. Nincs barátnő, nincs szülő, nagyszülő. Senki ismerős nincs, akinek gyereke van. Én egy kicsit tudok angolul, de attól is félek, hogy nem értem meg, amit az orvos mond. Eddig még nem is voltam orvosnál, csak vettem egy tesztet és pozitiv lett. A férjem jól beszél, de nem jöhet majd mindig velem. Van valami könyv vagy segitség, akár az interneten, hogy hogyan kell alakulnia a terhességnek, milyen vizsgálatok vannak és mikor? Van esetleg valalmi útmutató, amit kap a kismama ilyenkor?

Továbbá a családban otthon soha senkinek nem volt kisbabája. Nem is tudok róluk semmit. Itt olvasgatom a kérdéseket, hogy hozzátáplálás, meg baba fürdetés és hasonlók és eddig ilyen dolgok nem is jutottak az eszembe. Mit tegyek majd pl. ha ne fogok tudni szoptatni? Honnan tanuljam meg, hogy mit ehet egy egy napos kisbaba, ha nem lesz tejem? Vagy ha lesz is, akkor honnan tudjam, hogy jól csinálom-e? Mikortól adjak neki többet enni és mik legyenek azok? Milyen dolgokat kell beszerezni előre? Ruhák, gyerekbútor, cumisüveg és ilyenekre gondolok. Lézeik erről egy lista valahol?

Van ilyen könyv is, amik ebben segitenek?

Nagyon-nagyon buta vagyok ezekhez a dolgokhoz, mert még nem voltam anyuka soha. És mi lesz, ha rossz anya leszek? Mindenkinek vannak anyai ösztönei? És ha nekem nem lesznek?

Ti mindent tudtatok előre, hogy mit kell majd csinálni a babával és csak én vagyok ilyen tudatlan? Hiába vagyok 34 éve, most komolyan úgy érzem magam, mint egy 12 éves kislány, aki nem tud semmit.


2009. jan. 8. 20:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A neten nagyon sokmindent megtalálsz, de a legjobb, ha beszerzel valami könyvet is a terhességről, és a csecsemőgondozásról, hiszen az mindig kéznél lehet. Illetve, ha anyagilag nem túl megterhelő, szerintem próbálj meg beszerezni mindkét könyvből kettőt. Tehát olyat keress, amit az USA-ban is kiadtak, meg Magyarországon is, és szerezd be mind a kettőt, így egyrészt olvashatod úgy, ahogy számodra is teljesen jól érthető, de ha valamit olvasol magyarul, amit majd az orvossal is meg akarsz beszélni, azt megkeresheted angolul a másik könyvben, szóval én azt hiszem ez így elég hasznos lenne. Ja, és ha mész orvoshoz, szerintem neki is elmondhatod, hogy nem tudsz semmit a babákról, nincs segítséged, és esetleg tud neked ajánlani valami felkészítő féleséget, én filmben láttam ilyet, ahol játékbabán megmutatták, hogyan kell öltöztetni, fürdetni, felvenni, stb.

A terhességgel kapcsolatban nem tudok túl sok tanácsot adni, én nem voltam az a tipikusan "tudatos" terhes nő, viszont tudok neked ajánlani egy nagyon jó könyvet. Igaz, ez angol, nem amerikai, és csak a magyar verzióját olvastam, de én fantasztikusan jónak találtam, olyan részletességgel és érthetően, jól illusztráltan írja le mindazt, amit a picikről tudni kell az újszülött kortól egészen 3 éves korig. A könyv: Dr. Miriam Stoppard: Babakönyv

Én imádom. Nagyon sokmindenről ír benne, kezdve azzal, hogy hogyan kell egyáltalán felemelni egy kisbabát, aztán hogy hogyan kell fürdetni, mikor mit ehet, hogyan kell szoptatni, fejni, mi kell, ha elutaztok valahová, szóval teljesen alap dolgok. Nekem nagyon sokat segített. Nem az extrém és egyedi problémák megoldásában, hanem mindennapi apróságokban, amiket magamtól, tapasztalat híján nem tudtam. Netről is meg tudod rendelni, csak kicsit keresgélni kell.

De ha gondolod, nyugodtan írj privit, én szívesen segítek neked amiben csak akarod, ameddig csak akarod, bár nem vagyok se orvos, se védőnő, "csak" egy lelkes anyuka egy 14 hónapos kisgyerekkel, de a saját tapasztalataimat nagyon szívesen megosztom veled.


Tikki

2009. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!! 9 hetes anyuka vagyok. Teljesen így éreztem én is, csak az utolsó hónapban törtek rám ezek az érzések. Kb 3-4 hetes koráig szinte féltem egyedül maradni a picurimmal, annyira nem bíztam magamban.Most már minden rendben ezek az érzések elmúlnak! :) Ha bármikor bármiben segíthetek, írj priváton, akár a terhesség alatt is! Élvezd a terhességet!
2009. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok a babához!

Nem kell etetni, majd szopik ő!

H büdi, tisztába teszed, ha sír ringatod, ezt minden anyuka ösztönösen tudja, a többi sok beszéd csak azért van, mert mindenki nagyon élvezi ezt!

Én Győrben lakom, de Békéscsabáról származom.

Lakik itt egy kis nő, szintén csabai, nincs itt rokona, megkért, hogy a lányommal legyünk a nyoszolyólányai, amikor férjhez ment, nagyon örültünk, nagyon igyekeztünk segíteni, pedig nem is olyan szoros a kapcsolatunk.Azóta megszült, elsőként rohantam be a kórházba, mint egy nagynéni.

Lakik itt egy nagyváradi kis nő is, ő pedig konkrétan megkért, hogy legyek az idősebb nőrokona, amíg terhes, pedig csak kolléganőm, csak nekem van gyerekem.

Nagyon-nagyon megtisztelve éreztem magam, hetente látogattam, menázskát (kaja)vittem a második gyerek után is, meg tipegőt, meg apró ajándékokakat a kislánynak, rohantam hozzá is a kórházba - nekem is jó volt.Szerintem kérj meg ott egy gyermekes nőt, hogy pátyolgasson, biztos szívesen tenné ő is. Ha nincs ilyen, keress környéken! Az se baj ha angol, a lényeget megértitek. Magyar meg csúcs lenne.

2009. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyosak vagytok!!!

Most már sokkal jobban érzem magam.

(Sajnos nem New York-ban élek, hanem a nyugati parton.) Köszönöm a biztatást!!

2009. jan. 9. 14:54
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felajánlon, írj nyugodtan privit, és tudonk "beszélgetni".

Nem vagy könnyű helyzetben, de mindenképp azt javaslom, a 9 hónap alatt feküdj neki a nyelvtanulásnak, az mindenképp előnyödre válik, és a terhesgondozás alatt tuti találsz a közelben lakó kismamát és anyukát:-)

Nyugi, a többi jön magától, és a védőnő dolga, hogy segítsen.

A neten meg mindent megtalálsz, időd lesz keresgélni:-)

Sok sikert, és írj nyugodtan, ha gondolod:-)

2009. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az jutott az eszembe, hogy miért nem keresel fel egy magyar közösséget? Gondolom arra is vannak úgynevezett magyar házak, nem? Ők tudnának neked segíteni mindenben, gondolom én.

Drukkolok neked!

2009. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!