Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanaban divat a vateran a...

Mostanaban divat a vateran a babas dolgokat vasarlok reszerol nem kommunikalni, csak nemam cselekedni?

Figyelt kérdés

Eladni es venni is szoktam aukcios oldalakon, eladasom egy ideje nem volt.

Most viszont sok dolgot arulok.

Kicsit meglepodtem azon, hogy a vevok donto tobbsege hallgatag, mint a sir.

Ertsd: ha en kapok ertesitest arrol, hogy vasaroltak tolem, akkor szinte azonnal irok is egy levelet, amiben tisztazom a szamlaszamomat, a fizetendo osszeget, a telefonszamomat (a vatera csak a vezetekesemet kuldi el, utolag adom meg a mobilt is) es mindig rakerdezek a cimre, hogy oda postazzak-e, amit a vatera atkuldott. (Merthogy volt mar olyan, hogy nem oda kertek.)

Manapsag az esetek 90%-ban ezekre a leveleimre egyaltalan nem jon valasz, se jo, se rossz, majd par nappal, vagy 1-2 hettel kesobb utaljak az osszeget. Meg mindig nemasag.

Postara adaskor igy meg nekem kell telefonalnom cimegyeztetes miatt, mert persze igy is volt olyan, hogy megsem az volt a jo cim, amit a vateratol kaptam.

Persze ha en oda feladtam volna, akkor az en fulem lett volna leragva az idegeskedo vevo altal, hogy visszaer-e hozzam, ki fizeti az ujrapostazast, miert vesztettunk egy honapot minimum, stb.


En varok tul sokat a vevoktol azzal, hogy legalabb egy nyamvadt levelben tisztazzunk mindent fizetes-postazas elott???


Ha eladtatok mar valamit, akkor tapasztaltatok ilyet?

Ha vasaroltok, ti kommunikaltok az eladoval?


2010. nov. 9. 07:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

együttérzek veled bár én most a másik oldalon vagyok (vevő) és az eladó kedvesen felajánlotta fussunk össze mert tényleg három megállóra lakik. Volt ez 30 án azóta hallgat mint a sír a harmadik levelet tegnap küldtem...

Bosszantó a másik oldalról is. Engem nem az zavar hogy nem másnap kapom meg a könyvet csak irjon már egy levelet hogy Te hülye most 3 hétig nem érdekel akkor várok.

2010. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vásárolok. Mindig felveszem a kapcsolatot, néha hamarabb, mint az eladó:)

Szerintem ez így normális. Amit írtál, az nekem érthetetlen magatartás.

2010. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én inkább eladó vagyok ritkán szoktam vásárolni.DE ha én vásárolok természetesen én is jelentkezek először és ez fordítva is általában így van,aki a vevő annak kell felvennie a kapcsolatot velem.Nem igazán tapasztalok olyat aki nem kommunikatív, legyen az egy szekrénysor vagy akár egy bélyeg.

Én nem hívogatnék senkit hogy hova küldjem a csomagot ha egyszer esetleg kétszer írnék neki ha nem válaszol akkor oda küldeném amit a vatera megadott.

Ne csinálj belőle nagy ügyet ennyi!

Most volt egy vásárlóm aki vett tőlem egy mosógépet,hitegetett hetekig,h ekkor meg ekkor viszi természetesen nem jött érte nem válaszolt a levelemre így tárgytalannak tekintettem az ügyet és megírtam neki.

Vannak ilyen emberek akik annyi fáradságot sem vesznek,h írjanak egy sort hogy bocs de nem kell.

2010. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Vásárolok.Nem kommunikálok, mert nem tartom szükségesnek, levelezni a barátaimmal szoktam.Értelemszerűen, ha vettem valamit és nincs megadva számlaszám, várom a jelentkezést, hogy hová fizethetek.Ha nem ír, akkor írok.Egy héten belül utalok.A postázási cím egyértelmű.Ha nem jön a cucc, akkor megírom, hogy mikor utaltam és megkérdezem, van -e valami gond.Nem szeretek írogatni, és két gyerek mellett időm sincs rá.Szerintem egyértelműek a dolgok.
2010. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én vevő vagyok leginkább,de ahogy enyém a holmi,már írom is a levelet az eladónak,nehogy lekéssek valamiről,pedig tudom,hogy ráérnék vele nem lenne rögtön muszály,de én így szoktam csinálni,hamar gyorsan letisztázni mindent és kész,ez így korrekt.Szerintem jogos a meglátásod.
2010. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én eladni és vásárolni is szoktam,sosem telefonálok,mindig emailt írok. Eladásnál már én is sok olyannal találkoztam,aki csak átutalja az összeget és ennyi,még annyit se jelez,hogy köszi megkaptam. Nem értem az ilyen embereket! Viszont vásárlóként is jártam már pórul,az ország másik felében lakott az eladó,összeget átutaltam,mert az adatokat megadta,aztán eltűnt,telefonszáma is rossz volt. Magyarul csaló! Kb 20-an estek a csabdájába mire a a teszvesz kizárta végre,bár ezzel sokra már nem megyünk.
2010. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Akkor ezek szerint tobben vagyunk, akik kuldenek eletjelet a partner fele.


Kedves 4. valaszolo.

Azt kell mondjam, hogy nem ertelek meg. Nem hinnem, hogy barki epp veled szeretne baratkozni, hidd el, hogy nem ezert veszi fel a vaterasok tobbsege a masik fellel a kapcsolatot.

Azzal, hogy barki termeket megveszed azt vallalod, hogy a masik fel a partnered lesz valamiben. Marpedig ha picit is jolnevelt, ertelmes vagy, akkor kommunikalsz azzal, akivel uzleti, vagy egyeb kapcsolatba kerulsz. Nem kell odakat zengeni, nem kell leirni, hogy hany gyermeked van, nem kell elmondani, hogy mikor vagtad utoljara a labkormodet.

De azert koszonni nem art.

Gondolom, hogyha vasarolsz boltban, akkor koszonsz belepeskor az eladoknak, ha ott vannak. Vagy kilepeskor megkoszonod, hogy segitettek. Hipermarketben biztosan koszonsz a penztarosnak, ne adj Isten tovabbi szep napot kivansz tavozaskor.

Ez ugyanaz. Vagy gondolod, hogy ez mar pacsizas lenne? Mert nem az, ez egy normalis, megfelelo emberi viselkedes.

Sajnalom, hogy ezt nem mindenki erzi at.

Igaz, a kutyapiszkot sem szedi ossze mindenki a sajat kutyaja utan es a szemetet is kepesek sokan fel meterrel az utcai kuka melle dobni. Nah latod, ez is butasag.

2010. nov. 9. 20:06
 8/15 A kérdező kommentje:

Veletlenul emeltem ki.

Nem volt celom mar a kerdessel, kommentet akartam csupan irni, de a nagy sietesben elneztem a linket es veletlenul a kiemelesre akartam kattintani.


Amit kommentelni akartam: a tortenet kiteljesedett.

Szerencsere jo vege lett az adasvetelnek, de ez tenyleg csak a szerencsen mult.

Ugye volt egy vevo, akinek megirtam a szamlaadatokat miutan vasarolt, es rakerdeztem, hogy a vatera altal elkuldott cimre menjen-e a csomag.

Nem jelentkezett.

Eltelt par nap, megerkezett a szamlamra a penz.

Irtam neki, hogy megerkezett es 2 nap mulva tudok postazni.

Eltelt 2 nap.

Nem jelentkezett.

Postaztam.

Eltelt 2 nap, erre ir, hogy fogalma sincs, hogy a vatera melyik cimet kuldte at, nem tudja, hogy melyik van beallitva neki allandora, merthogy ossze-vissza tartozkodik.

Es utolag leirta, hogy melyik lett volna a jo cim...

Persze, hogy nem az, amit a vatera atkuldott.

No komment.

A csomagra rakerdeztem, odaert, valaki atvette, hogy ki, azt nem tudom, irtam a vevonek, hogy innentol az o dolga az utanajaras es a rokonoktol atpostaztatas. Ettol tobbet en nem tudok tenni.

2010. nov. 18. 14:07
 9/15 anonim ***** válasza:

Én teszveszezek.

Ha eladok, várok pár napot, és akkor írok, ha nem jelentkezett.

Ha jön a pénz a számlámra, értékelek, és postázok.

Ha nem ír, és nem a jó címe van a rendszerben, vessen magára! Én ezért nem fogok telefonálni, az tuti!! Javítsa ki!!

Ha vásárolok, igyekszem minél előbb írni, hogy vettem, adjon nevet, számlaszámot és postadíjat, és utalok. Ha fent van az oldalon utalok, és írok, hogy utaltam.

De persze nem vagyunk egyformák...

Ne vedd ennyire a lelkedre. Nem kell azonnal írni, ha valaki vásárolt, lehet még nézelődik, mást is akar, vagy nincs gépközelben, stb...

Ha nem ad címet, küld arra, ami a vaterán van, az az ért van ott, mert ő adta meg-ha nem jó, így járt.. szólt volna..

2010. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, örülök, hogy megoldódott az ügy:)


A 4. válaszolóhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy amit leírt, az is kommunikáció:)

Valószínűleg nincs tisztában a szó jelentésével, de ha ír egy "hová utaljak" levelet, már az is kommunikáció.

2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!