Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valamilyen segélyre jogosult...

Valamilyen segélyre jogosult vagyok az alábbiak miatt?

Figyelt kérdés

Két kiskorú gyermekem van, az apjukkal nem vagyunk házasok, sőt, már csak egy háztartásban élünk, de külön. Én gyest és családit kapok. A gyerek apjának a fizetése elmegy a hitelre, számlára, talán marad 10000 ft belőle. (ha marad) Amit én kapok még kifizetek egy telefonszámlát, így marad mindannyiunkra úgy 35-40000 ft.

Nyilván ebből nem élünk meg. Kaphatok valamilyen segélyt így?

(Ja a munkanélkülit már felvettem az első terhességem alatt, az kilőve)


2010. nov. 11. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál érdeklődj szociális segélyek iránt. Ott majd megmondják, mire vagy jogosult.
2010. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy a hivatalos jövedelmed mennyi. Egy főre eső jövedelmet néznek mindenhez-általában a minimálnyugdíj ez a határ, ami 28.500.- . Tehát ha amit hivatalosan kapsz meghaladja a 85.500.- akkor semmire. A GYES miatt szociális segély ki van zárva, max a gyerekekre lehet igényelni rendszeres gyermekvédelmi támogatást: ez ingyenes bölcsödei/óvodai/iskolai étkezés és évente kétszer 5ezer forint körüli kp, ingyenes tankönyv.
2010. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!