Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendmániás vagyok? A férjemmel...

Rendmániás vagyok? A férjemmel veszekszünk mert én mindig mondogatom hogy pakoljon el, segitsen takaritani, mosogatni, tartson rendet és hogy szerintem mindig van mit takaritani ö ezt nem igy látja, nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Amiota megvan a fiam 4honapos lassan azota méginkább kérem hogy segitsen takaritaNI MERT ellötte ithon voltam megcsináltam mindent neki nem sok jutott a takaritásbol csak a porszivozás és néha a mosogatás de amiota baba van kevesebb idöm és energiám van erre és talán mégjobban zavar ha nincs minden rendben vagy éppen nem jut idö valamit megcsinálni.Az meg a másik nagy gond hogy a látogatokat én szeretném elöre beprogramozni hogy mikor jönnek hogy addigra minden a helyén legyen mert én igy érzem jol magam,ö meg nem érti meg miért kell mindig takaritani és miért kell készülni ha jön valaki látogatoba.De én nem szeretek ugy vendégeket hogy nincs az a rend amit én elfogadhatonak tartok,ehez pedig az kell hogy tudjam pár nappal,héttel elöre mikor jön valaki és addigra igyekszem mindenz megcsinálni és ugy tervezni a dolgokat hogy tudjak készülni a fogadásukra.NÁLATOK HOGY VANNAK EZEK A DOLGOK???
2009. jan. 12. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én nem mondanám magam rendmániásnak, de teljesen úgy cselekszem, mint te. Fontos, hogy tudjam, mikor jön valaki, és ideges vagyok, kapkodom, hogy minden rendben legyen, mire jönnek és sütit is szoktam sütni erre az alkalomra. Ezt én is így tartom elfogadhatónak. A férjemmel viszont nem veszekszem ez miatt. Közülünk ő a rendszeretőbb, így igyekszem mindig rendben tartani a lakást -most már két gyerek mellett- viszont nagyon utálom, hogyha megjön, és elkezd mondjuk elpakolni valamit vagy morzsát lesöpörni az asztalról, mert akkor azt hiszem, hogy nem tartja elégnek, amit csinálok. Pedig nincs így, mert sosem tesz szóvá semmit, csak segíteni akar. Az a baj, hogy megfelelési kényszerem van, rájöttem:D Szerintem ez nálad is így van sorstárs:D:)))
2009. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem takaritsal annyit, amennyit tudsz, birsz, es szukseget erzed. A ferjedet hagyjad ki a takaritasbol, gondolom dolgozik o is, es ha meg mondja is, hogy miert takaritasz annyit, akkor tenyleg miert? Ha te igy erzed magadat jol, akkor csinald, de ne a ferjedet "cseszegesd" ezzel.

De miert kell hetekkel elobbre tudni, hogy valaki megy hozzatok? Ha ugyis mindig takaritasz, akkor mindig tisztasag van, akkor minek tudni, hogy mikor mennek a latogatok?

Szerintem ne stresszeld magadat, de foleg ne a ferjedet.

Es mi lesz, ha lesz meg gyereketek?

2009. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk én csinálok mindent, mert a férjem sokat dolgozik és ha végre itthon van velünk, azt szeretném, ha velünk lenne, és inkább a fiával foglalkozzon, mint a mosogatással. Ennyi jár neki, hisz ő tart el minket. Nálunk sincs az a makulátlan rend, de igyekszem mindig tisztaságot tartani, erre én is érzékenyebb lettem, mióta a fiam megszületett. Persze a férjemnek is van azért feladata: ő vásárol, mert nekem az még nehézkes babakocsival. Ha vendégek jönnek én is szeretem tudni előre, hisz úgy kell készülni, de azért ők is megérhetik, ha például nem volt időm lepakolni a szárítóról. Mindenképp beszélj erről a férjeddel és adj neki feladatot. A pasik csak ebből értenek. Ha szeret, megérti,h egyedül nem bírod. Kitartás!
2009. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Én sem szeretem ha kupi van, a legkisebb dolog is zavar.A vendégeimet én is próbálom megkérni hogy szóljanak hamarabb ha látogatni szeretnének. Viszont én úgy vagyok vele (és tényleg csak az én véleményem) hogy én takarítok, rendet tartok otthon, az az én dolgom a párom pedig dolgozik. És őszintén szólva nem is szívesen bízom rá másra a rendrakást. Nálunk az van ha férjem látja hogy fáradt vagyok, leültet és megcsinálja helyettem, de én nem szoktam megkérni hogy segítsen, tudom mennyit dolgozik és mennyire fáradt egy húzós nap után. A vendégekre azt tudom mondani ha legközelebb csak úgy betoppannak, kérd meg őket hogy legközelebb szóljanak, szeretnéd őket nyugodtan és tiszta lakásban fogadni. A férjeddel meg nem éri meg ilyenek miatt összeveszni, hála istennek hogy "csak" ekkora a baj. Csinálj egy fontossági sorrendet a teendők között, nem kell mindennap nagytakarítást csinálni. Ha a férjed továbbra is kupit csinál, nem pakol el maga után, pakolj el helyette egy szó nélkül. Előbb-utóbb észreveszi, hogy a rengeteg munka mellett plusz munkát csinál neked és nagyon elszégyenli magát. Remélem tudtam segíteni, és kitartást!
2009. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Olyan mintha minden sorodat én írtam volna. Kivéve hogy az én féjem mindent amit mondok meg is csinál. Én is rend és tisztaság mániás vagyok. És főleg most hogy a lányom már mászik a földön. Amúgy a Czeizel doktor le is írta egy tanulmányában hogy a baba első egy évében nagyon fontos a higiénia és a tisztaság, portalanítás, mert az allergiát így talán ki lehet küszöbölni. Persze nem szabad átesni a ló túloldalára. Régen három-négy naponta takarítottunk, most két naponta. Igen kell a gyereknek a kosz, de nem a mocsok. Két nap alatt bizony alaposan össze tud jönni a por, főleg hogy magas földszinten lakunk. És hát nem röpködünk a lakásban. És nem értek egyet az előttem szólóval. Ugyanis a férfinek is olyanok lesznek az igényei amilyeneket mi nők teremtünk köréjük illetve amit tőlünk látnak. De azért mert ők dolgoznak még ők is ott élnek a lakásban. Én nem a cselédje vagyok a páromnak hanem a felesége! Vannak elvárásaim amikből nem engedek. Én is elfáradok a 24 órás anyaságban, főzök, mosok, vasalok gyerekkel foglalkozom, stb... Néha puffog is a férjem hogy most volt takarítva de engem ez nem érdekel. Mivel beteg a gerincem és a csípőm ezért sajnos a proszívózást nem tudom megcsinálni. Illetve meg tudnám de akkor minimum egy napig nem tudnék lábra állni. Minden mást meg tudok és meg is csinálok. De amikor a párom itthon van akkor ő mosogat, ő melegíti meg a kaját és hozza be nekem. Én olyankor pihenek. Nekem ez meg jár és szükségem is van rá. De ő ezt nem parncsszóra teszi hanem mert szeret. Néha noszogatni kell a porszívózás miatt de mindíg megcsinálja. Úgyhogy azt tanácsolom ne engedj az elveidből és igenis segítsen neked is a párod. Ez a közös élet alapja. Nem a rabszolgaság!

2009. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

14:22-es vagyok

Félreértettél, nem azt szeretném mondani hogy a cselédje vagyok.Besegít nekem amennyit csak tud.Nem tudom hogy a kérdezőnek a férje milyen munkát végez, az enyém kemény fizikai munkát napi 10-12 órában így nem is tud akkora rendetlenséget csinálni, mivel egész nap nincs otthon. Csak azt szerettem volna hangsúlyozni hogy nálunk ilyen a munkamegosztás. Én nem várom el tőle hogy segítsen, hiszen én sem tudok neki segíteni az ő munkájában, de igenis jól esik az embernek ha a párja megcsinál helyette dolgokat. Én csak azt mondom hogy ha nem azzal jövök mindennap h igenis segítsen, rájön magától is, és ez nem lesz vita tárgya a továbbiakban.

2009. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
14.22-es vagyok. Nézd az én férjem is váltóműszakban dolgozik 12 órásban. Úgyhogy ő sem éppen pihent ember. Nálunk nincs hétvége, nincs ünnepnap. Éppen ezért, igyekszünk úgy csinálni a dolgainkat, hogy minél több idő maradjon egymásra. Márpedig ha nem dolgozunk össze akkor nem tudunk egymásra időt fordítani, mert amíg az egyik szétszakad a másik meg nem csinál semmit. Így nem lehet élni. Én amit tudok megcsinálok napközben de a gyerek az első. És ha ő azt kívánja hogy egész nap vele játszak, és közben etetés, pelusozás stb... akkor ez van. Napközben már nemigen alszik de ha mégis akkor meg teszek-veszek, teregetek stb... Van olyan nap amikor este későn tudok csak vasalni. Vagy főzni hogy másnapra legyen mit vinnie a páromnak a munkahelyére. Szóval van hogy neki nem marad más csak a porszívózás, de van hogy másból is ki kell vennie a részét. A másik a vendég kérdés. Hozzám senki nem állíthat be csak úgy bejelntés nélkül mert nem tűröm. Én sem teszek ilyet mással. Mindíg jelzem ha mennék valakihez és azt is egyeztetetem hogy mikor alkalmas. Ezt várom el mástól is. Ha meg valaki csak úgy beesik akkor kinyitom az ajtót és közlöm hogy nem érünk rá. Tehát nincs bejárása hozzám. Nem vagyok ugyanis átjáró ház és nem vagyok hajlandó a napi dolgainkat de főleg a gyerekem napirendjét felborítani senki kedvéért. Viszont ha várok valakit akkor maximálisan megvendégelem. Süti, kávé, kaja, stb.... Tehát szeretem ha jönnek hozzánk meg is adom a módját a vendéglátásnak de kizáróla akkor amikor nekem alkalmas. Úgyhogy kedves krédező nem vagy egyedül. Jó szervezés kérdése az egész. Kell az együttműködés a párod részéről is. A társas élet nagy alkalmazkodó képességet kíván. Igyekszem jó feleség lenni, de mi már az együttélésünk elején megbeszéltük hogy a háztartás közös és mindíg az csinál valamit aki éppen ráér. A főzést, sütést és vasalást azonban soha nem engedem át mert az az én dolgom és én szeretem csinálni. Viszont amikor nagy beteg voltam bizony főzött is a férjem amiért nagyon hálás voltam neki. Nagyon ügyes volt és fincsit csinált. Persze ehhez hozzá kell tennem, hogy nekünk nincsenek rokonaink és csak egymásra számíthatunk. Sok sikert.
2009. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
nalunk a ferjem a rendmanias, de megerti, hogy a hazimunkabol kell lefaragni, hogy legyen ido, és ő is besegít. mivel nem főzök, könnyebb neki mosogatni peldaul, igy neki sem olyan megterhelo.
2009. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!