Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örök vitatéma (nálunk) :Anya...

Örök vitatéma (nálunk) :Anya vagy apa élete, "munkája", napja. Strapásabb-e?

Figyelt kérdés

Szóval ki fárad el jobban,ki tud esetleg jobban pihenni éjjel/nappal....kin van kvázi nagyobb felelősség?

A mi esetünk:

van egy 2 éves és egy majdnem 6hónapos gyerkőcünk.Mikor a nagy 4hónapos volt,apa Bécsben kezdett el dolgozni,és ott is alszik hétköznap.tehát hétfő hajnalban megy péntek délután jön.Mikor már a végét jártam a kicsivel,akkor azért szerdánként haza jött(most is a időben végez).És nehezen viselem,ha pénteken elmegy próbálni,és szombaton szinte egész nap alszik,vasárnap meg a hétfőre pihen.Mindig vitázunk,hogy én is ugyanúgy elfáradok,sőt,mert én éjjel is kelek,hol ehhez hol ahhoz,és napközben is csak én vagyok a gyerekekkel.Ő az anyujánál alszik hét közben egy kanapén,ami szerinte kényelmetlen,és mennyire elfárad a munkában(ajtó/ablak beépítő)holott ha végez,semmi dolga,mert kaját is elé teszik.

és hasonlók.Ki hogy gondolja?Anya apa?


2010. nov. 18. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő strapás! Azért nem szabad azt hinni hogy a másiknak mindig könnyebb! Helyet kell(ene) cserélni egymással:-))

Ténya hogy az Apukák nagy/kis része segít az otthoni teendőkben de lássuk be hogy Ők is rengeteget dolgoznak. Persze mi is Anyukák is.

Én nem szoktam dobálozni ezzel itthon tudom hogy a férjem rengeteget dolgozik. És én is.

Nincs jobb vagy könnyebb hidd el. Még ha kívülről ugy is látszik.

2010. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem könnyebb otthon lenni a gyerekkel, mint dolgozni!
2010. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A férjem autókat szerel, tehát ő is fizikai munkát végez. Reggel 7-kor megy dolgozni és délután 4és 5 között ér haza. Viszont onnantól nincs dolga, legalábbis nem lenne de ő amolyan barkácsoló és persze itthon is autót szerel / ez a hobbija- versenyez is/. De ő legalább éjjel alszik, míg én a már 20 hónaposomtól még mindig nem! Melette még a háztartást is vezetni kell, meg ugye főtt étel kell a gyereknek is, szóval szerintem egyértelmű hogy az anyára sokkal nagyobb teher nehezedik, több felé oda kell tegye magát. Őszintén szólva a férjemnek eszébe nem jut magától hogy segíteni kellene, viszont ha szólok neki hogy délután apás séta lesz akkor szó nélkül mennek is sétálni, persze ha nincs maszekja itthon, mert akkor egyértelműen az a fontos ami a pénzt hozza. De egyértelmű hogy a nőkön van a nagyobb felelősség és a nagyobb teher.
2010. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is vitatéma, állandóan.

Szerintem az a baj, hogy amit egy nő csijnál otthon, azt a pasik nem látják. Természetes hogy nem áll hegyekben a mosatlan, a mosnivaló, nincs kosz, nem büdös és éhes a gyerek. Ha nem csinálnánk semmit, na az látszana. Ezt az én férjem képtelen megérteni.

Én megértem hogy fizikai munkát végez, és fáradtan ér haza, de akkor ő is értse meg, hogy estére bizony én is elfáradok...

2010. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez gondolom minden családban más.Nálunk a férjemnek vannak lazább munkanapjai,olyankor jól esik,ha segít a baba körül délután.

Szerintem nekünk anyáknak annyiból strapásabb,hogy éjszaka se tudjuk kipihenni magunkat,az 5 hós kisfiam még kétszer ébred éjjel (legalább). Lehet,hogy nem lenne olyan fárasztó a napom,ha pihenten kezdhetném....ami a férjemnek megadatik :-)

Annyira vágyok aludni,és így fáradtan csak még fárasztóbb egy-egy feladatot megoldani :-(

Soha nem voltam ilyen fáradt,míg dolgoztam.

2010. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol más. attól függően, mi apa munkája.

Nálunk egyértelműen apa fárad el jobban.Nem írom, hogy nap végére, mert ha dolgozik neki sokszor olyan nincs is. Az ország különböző pontjain dolgozik, sokszor 20-30 órákat egyhuzamban. Van, hogy 1,5 hétig nem jön haza. :(

És itthon vagyok 2 éves kisfiunkkal, és most várjuk a kistesóját. Anyósékkal élünk egy társasházban, és nagyon sok segítséget kapok. Nem kell főznöm, sokszor vigyáznak a gyerkőcre is..... stb.

2010. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is azzal értek egyet, hogy helyet kellene cserélni, csak akkor tudnánk meg, hogy a másik mit érez.

Hiszem azt is, hogy mindkettőnek nehéz, másképp.

Hiszem azt is, hogy anyának nehezebb, mert:

igaz, hogy apa keresi a pénzt, van távol tőlünk és talán végez fizikai munkát , de neki nem egyforma minden napja. VAn hétvégéje, van éjszakája és van SZABADSÁGA. Nekünk ez mikor van? nekem minden nap egyforma, nincs hétvégém, ami más lenne, és főleg nincs szabadságom, ami abszolut más,mint a mindnenapok.

Azzal is maximálisan egyetértek, hogy amit mi csinálunk itthon,az nem látszik. TErmésztes, hogy van kaja, hogy ki van mosva, vasalva, ki van takarítva, rend van és a gyerekek el vannak látva. Ha nem csinálnánk semmit, az látványosabb lenne-mint a filmeken látni néha, vagy a viccekben.

Mi anyák ezt össze is kell koordináljuk. Van két kicsim, de emeleltt a háztartást is el kell látnom. Én meg tudom tenni, apa nem.

Férjem nem is végez fizikai munkát, de szerinte neki nehezebb. Mert mikor ő elmegy reggel 7-8 között, mi még néha ágyban vagyunk (vagy 10 percet). A melóhelyén 10-kor végez a munkával, utána csak netezik, olvas, ügyeket intéz, semmi extra, szint szabadidő, várja, hogy hazajöhessen. Itthon eszik, majd pihen egy órát, mert ő elfáradt. Ilyenkor hagyjuk békén, a gyerekek is, mert pihen-ez a halálom. Én mikor vonulhatok félre egy órát pihenni??? Aztán kimegy a kerbe, vagy fát vágni és estig nem látjuk, amikor is szintén fáradt. Én fürdetem, altatom mindkettőt, és mire végzek magammal is, apa már alszik-és végigalussza az éjjelt, míg én küzdök 11-től hajnali 3-4-ig a lányommal ,mert nagyon rossz alvó. Apa reggel felkel, és megkérdi, milyen éjjelem volt, mert ő aludt...

Tuti, hogy ő nem tudja így megcsinálni, mint én, ellenben én el tudnám látni, amit ő, csak nem vagyok hozzászokva. Apa nem tudja összekordinálni, hogy délre ebéd legyen az asztalon,,,stb.

Ez nálunk is mindig vita, és hiszem, hogy csak akkor tudná meg, hogy mi ez, ha leaglább 3 napra rászakadna minden, neki kéne főzni, pakolni, mosogatni a picik mellett. Mert ő a kerbe se viszi ki magával a nagyot, mert akkor nem tud dolgozni, vagy nem tud a lányra figyelni.

Becsülöm, azért, hogy dolgozik, hogy ő keresi meg a megélhetésünket, de utálom, hogy nem becsül meg azért, amit én teszek...

28 hós és 8 hós lányosok.

2010. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek egy normális családban nem kellene hogy vita téma legyen. Mi soha nem vitatkozunk ezen. Tudjuk, hogy mindkettőnk elfárad a nap folyamán. Felesleges hergelni a másikat.

Ott ahol ilyen hülyeségen vitáznak, ahelyett, hogy élveznék egymás és a gyerekek társaságát, ott gond van.

Le kell ülni és megbeszélni, hogy kinek mi a baj(nem vitázni).

Ez a helycsere nem igazán jó ötlet,mert a legtöbb esetben a nő nem tudná elvégeznia férfi munkáját(hacsak meg nem tanulná).

A férfiak azonban hajlamosabbak elhagyni magukat, éreztetni hogy ők mennyit dolgoznak a családért. Az ilyenekkel kell megérttni, hogy az anyuka nem csak otthon ül és tv-t néz vagy pihen.

Az ilyen férfiakat egy pár napra magára kell hagyni a gyerekekkel, anyuka meg menjen el egy hosszú hétvégére pihenni :) Meglátjuk mit szólna hozzá :)

2010. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak arra gondolok,hogy mikor dolgoztam,hogy vonszoltam magam haza egy-egy kiadós nap után.Mindenkinek a sajátja nehéz.Én itthon nem fáradok ki a gyerekkel.Együtt gyorsan lezavarjuk a házimunkát,főznőm nem kell(apa étteremben dolgozik).Este vasalok.Az éjszakát még sosem aludta át,20hónapos.Nem érzem fárasztonak így.
2010. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

mint írtam,apa nálunk is fizikai munkát végez.amíg dolgoztam én eladóként dolgoztam,voltak napok,mikor 11órát.Szinte úgy estem haza,de másnap vagy 2 nap múlva tudtam egy kicsit lazítani.Mióta megvan a gyerkőc,főleg a kicsi,egyszerűen nem tudok kikapcsolódni.Nem volt olyan hogy egyedül mentem volna el 1-2órára.Ugye a kicsi még szopik(most kezdtük a kóstoltatást)és még csak 1-2x aludta át az éjjelt(de akkor tuti a nagy nem alszik jól valamiért) és így nehéz elszakadni tőle.Tudom,hogy még pár hónap és sokkal könnyebb lesz(remélem).de addig is jól esne,ha nem azt látnám,hogy apa már megint pihen.vagy elmegy,mert dolga van...

És azt már apámtól is tapasztaltam,hogy a férfiak(mindegy melyik generáció) a házimunkát nem tartja munkának.Holott,ha neki kéne..na hagyjuk is.

Egyszer majd csak könnyebb,és elismertebb lesz a nők,anyák élete is. :-)

köszönöm a válaszokat

2010. nov. 18. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!