Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 16-17 éves lány gyereke...

Ha egy 16-17 éves lány gyereket szül, szerintetek fel tudja normálisan nevelni?

Figyelt kérdés

ha van személyes tapasztalatotok akkor írjátok le!nagyon érdekel minden infó ebben a témában

amiatt kezdtem gondolkodni ezen hogy láttam egy részt ebből a sorozatból: [link]


2010. nov. 18. 21:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Hát nemigazán. Ha nem veteti el, nagy eséllyel elb.assza az életét...
2010. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
van aki elég éretten gondolkodik csak ritka. Nekem van egy ismerösöm, 16 éves és jelenleg terhes. Szerintem belöle jó anya lesz, a gondolkodása is megfelelö és a sráccal is együtt vannak, együtt akarják felnevelni a picit. De sokakat a párjuk sem támogat, azért úgy nehéz. Azt tudom, hogy én még 20 évesen is éretlen voltam, 16-17 évesen pláne...
2010. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Gimis osztálytársam 11.ben szülte meg a gyerekét. Amit tudok: a család nem éé éppen jómódban, de segítek a gyereket, arről gőzöm sincs mi lesz belőle meg milyen élete lesz így,mennyire kell nélkülöznie, csak mert az anyjának annyi ész jutott, mint egy zacskó morzsa és becsúszott a gyerek... Érdekes sztorik keringtek akkoriban, hogy miért "tartódott" meg az a gyerek. Mindegy. Ha van konkrét kérdésed, írj, hátha tudok még valamit mondani.
2010. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem egy ilyen ismerősöm van de az ő gyerekét a nagyi neveli de ő is csak kényszerből az apuka 2 évig lakot velük a gyereket egyszer nem fogta meg, 1 pillanatot nem dolgozot a csaj se. Pár hónappal a szülés után mindketten buliztak és a csaj részegen üvöltözte hogy ő szabad akkar lenni. Egyszerüen nem fogják fel hogy felelősek a gyerekért, szegény gyereken látszik is már 3 éves félénk alig beszél látszik hogy nem foglalkoznak vele.
2010. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
56%

amerikában ez elfogadott, ott megvannak az anyagi körülmények.. én is láttam már ebből pár részt. és az a durva, h megtartja a gyereket, egyből vesznek maguknak házat is..

de itthon ugye nem így megy.. azért 16-17 évesen szülni mostanság nem divat. régebben az volt, de akkor más volt a megélhetés is. sokan már 14 éves koruktól dolgoztak. de mostmeg valaki még 25 évesen sem tud elhelyezkedni.

egyes etnikumoknál meg ez hazánkban is népszerű, a korai gyerekvállalás.

2010. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 35 éves, én azt hittem azt hittem velem egykorú huszonéves, de kiderült, hogy a lánya egy évvel fiatalabb, mint én, 20 éves. Ő például remek anya és remek ember, nem véletlenül barátkozom vele :) Viszont a többség erre képtelen, ő is az anyukájának köszönhet mindent.
2010. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

szerintem, ha a szülei segítik, akkor igen.

főleg az első néhány évben van szükség a külső segítségre sztem.

2010. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
74%

Szerintem igenis van olyan tini, aki már éretten tudja kezelni ezt a dolgot, és remek anya/apa lehet belőle. Pláne ha a párja vele van és a szülei is támogatják anyagilag/lelkileg. Én ha teherbe esnék biztosan elvetetném ha lenne módom rá- hiszen én még nem vagyok érett rá, az életemet rontanám el vele és nem akarnám hogy ezt a kicsi szenvedje meg- de ha már nem lenne mód elvetetni, biztosan nem adnám örökbe, akkor felnevelném szeretetben vállalva hogy fel kellett adnom az életemet és hogy nélkülöznünk el. Belőlem most még biztosan nem lenne jó anya. Viszont tényleg vannak olyanok akik már ilyen idős korban is jó anyák. Pl. nővérem ( most 22 éves) osztálytársa ( akkor 14 éves volt) teherbe esett, és nagyon jó anya vált belőle, szereti a picit, játszik vele, minden nap játszóra hordja megad neki mindent amit csak kell. A kicsi is csak úgy sugárzik, holott az apja a hír hallatán eltűnt...


17/L

2010. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
*kell, elírtam, bocsi.
2010. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik osztálytársam 8.-ban lett terhes. Mára már 4 gyerek anyja, ugyanazzal a férfivel él és nagyszerűen neveli a gyerekeit.

Én majdnem 30 voltam amikor szültem és nem mondanám, hogy tökéletes anya vagyok.

Szóval nem feltétlenül kor függő.

2010. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!