Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 16-17 éves lány gyereke...

Ha egy 16-17 éves lány gyereket szül, szerintetek fel tudja normálisan nevelni?

Figyelt kérdés

ha van személyes tapasztalatotok akkor írjátok le!nagyon érdekel minden infó ebben a témában

amiatt kezdtem gondolkodni ezen hogy láttam egy részt ebből a sorozatból: [link]


2010. nov. 18. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Van aki igen, van aki nem. Szerintem nagyobb rá az esély, hogy nem, de azért persze mindig vannak kivételek. Ismerek olyat, aki már 16 évesen sem volt igazi 16 éves, az egész viselkedése felnőttes volt, sőt, nem csak a viselkedése, hanem a megjelenése, fellépése, mindene, na most neki pont 16 éves korában született meg az első gyereke. És mivel ő nem is volt soha az a kamaszos kamasz, szerintem ő nagyon jó anya. De ezt ritkának tartom. Sok tini gondolja, hogy ő érettebb a koránál, de ez igazából kevesükre igaz.

Ismerek olyat is, aki 17 évesen szült, férjhez is ment gyorsan még a baba megszületése előtt pár héttel, aztán amikor 2-3 éves lett a gyereke, már csalta a férjét fűvel-fával, meg sokszor hetekig csak annyit látott belőle a gyereke, hogy anya napközben alszik, este meg partizni készül. Félreértés ne essék, nem az a bajom, hogy egy fiatal anya szeret elmenni szórakozni, én is szoktam, csak éppen arról, hogy ez nála már tényleg a családi élete rovására ment. Amikor egyszer megkérdeztem tőle, hogy nem érzi-e ezt a helyzetet kicsit furának, akkor meg is mondta, hogy elege volt abból, hogy 2 évig soha sehova nem tudott elmenni, és most pótolja. Mindez abból adódott, hogy abban a két évben próbálta bizonyítani mindenkinek, hogy ő mennyire felnőtt, elő nem mert volna állni még hébe-hóba sem egy olyan ötlettel, hogy valahova el szeretne menni egy kicsit gyerek nélkül, hiszen ő volt az, aki ilyen fiatalon gyereket akart, nem akarta hallgatni az "én megmondtam"-okat, aztán két év után borult a bili és nem bírt megülni a seggén. És sajnos ennek a lánynak az esete nem egyedi.

2010. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Általában a nagymama neveli fel,és tartja el a gyereket. 16 éveseket általában hasonló korúak ejtenek teherbe,a 16 éves fiuknak meg kb a 0,001 % tart ki a barátnője és a gyereke mellett . A többi lelép. A statisztikám nem reprezentativ,csak a környezetemben láttam pár példát :)

Mivel apuka fizetése igy kiesik,meg egyébként is mivel iylen fiatalon az ember iskolaköteles,igy a gyereknevlés anyagi vonzata automatikusan a nagyszülőkre hárul.Kevés az olyan,aki egyáltalán a gimnáziumot befejzi miután gyereket szült.

Másrészt ilyenkor ugye elveszik az anyuka maradék gyerekkora,amit általában 30-40 évesen igyekeznek bepotolni a diszkoban, a tizenévesek között.

Harmadrészt kérdem én,akinek annyi esze nem volt,hogy gumit húzzon,vagy tablettát szedjen,annak mennyi felelősségérzete lehet a saját gyereke irányába.. és ne jöjjön senki azzal,hogy de védekezés mellett is lehet,mert ezek a lányok 1000ből 999szer a védekezés HIÁNYA miatt esnek teherbe

2010. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Jahajj hagyjad már! Akkora gázsit kaptak sztem ezért a realityért, hogy simán felnevelik a gyereket anyagi gondok nélkül.

De mindezt félretéve, fel lehet nevelni normálisan persze. De ahhoz rengeteg minden kell, többek között egy biztos anyagi háttér, ami ebben az esetben a szülőktől függ. Egyrészt attól, hogy támogatják-e a leendő szülőket, tehát egyáltalán szociálisan mögöttük állnak-e. Illetve emellett képesek-e anyagilag támogatni őket. Mert gondoljunk csak bele manapság diplomával, huszonévesen is nehéz gyerek meg minden nélkül elhelyezkedni. Nemhogy 16-17 évesen érettségi nélkül egy gyerekkel. Ha az apa az anya mellett áll, de egyidősek, akkor ugyebár valószínűleg a lánynak mindenképpen ott kell hagynia a sulit, vagy csúsztatnia kell egy évet minimum, de fiú is valószínű, hogy otthagyja, azért hogy dolgozzon és eltartsa mindhármukat, mégha a szülők segítenek is valamennyit. Szóval nagyon nehéz ez. Nem megcsinálhatatlan, de nehéz. Persze, ha mondjuk az apa idősebb és már van munkája és képes eltartani mindhármukat akkor sokkal könnyebb.

De nemcsak anyagilag nehéz, hisz lelkileg is az. Az anya is és az apa is kimarad abból amit a kortársaik mind átélnek, gimi befejezése, bulik, együttlógások, pár olyan év amíg még nem kell teljesen önállónak lenniük. A kortársaik fokozatosan válnak önálló felnőtté, nekik meg abban a percben, hogy kiderül, hogy a lány terhes nagyon gyorsan fel kell nőniük. Mégha úgy döntenek is végül, hogy nem tartják meg a babát, akkor is felnőnek egy ilyen nagy súlyú döntés meghozatalától.

Az meg, hogy "normálisan" fel tudja-e nevelni relatív. Lehet, hogy nem fognak dúskálni a pénzben és nem kaphat majd meg a gyerek mindent. De szerintem a szeretetet ugyanúgy megadhatják neki, akkor is ha 16-17 évesek és akkor is ha 30 évesek mikor a baba születik.

Szóval szerintem fel lehet normálisan nevelni, csak nagyon nehéz és sok kitartás kell hozzá.

2010. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A környezetemben 10...nem viccelek 10 olyan lány van aki 15 és 18 év között szült...Iszonyat durva s egyik sem kisebbség.

Közülük 9 rossz anya...van aki az 5. hónapig titkolta, most az anyja neveli a gyereket ő meg bulizik...ő 15 évesen szült, van aki lekötötte a hasát, a baba agyvérzést kapott,stb...ma egész jó anya már, és az új párjával neveli.


A legjobb az én barátnőm...23 éves, háromszoros anya. A legjobb csaj akit láttam valaha is.Nagyon vigyázott a terhességei alatt, a babáknak mindent megad, ruha, étel, szeretet dögivel...következetesen nevel, nem hagy hisztit...imádja a lányokat, ahogy mi is:)Nincsenek elkényeztetve, édes kislányok:)

2010. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Anyukám 16 évesen szült meg, apukám nem ismerem, mert anyu terhessége alatt lecsukták, utána anyu minden kapcsolatot megszakított vele. A húgom rá 2 évre született a nevelőapámtól. Középiskolát nem végezte el anyu, hanem minket nevelt, majd elment egy gyárba dolgozni, közben pedig 2 szakmát is tanult. normális gyermekkorunk volt, bár nem éltünk olyan nagylábon, nagyszülőkkel éltünk együtt. azóta nekem családom lett, tanult lettem, húgom is hasonlóképpen él. Anyukám 10 éve elvált, most olyan, mintha a legjobb barátnőm lenne. Szóval nincs lehetetlen:)
2010. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
A volt barátomat 15és fél évesen szülte az anyukája(nem kisebbség)az apuka ott hagyta és nem voltak gazdag család mégis él virul a srác és imádja az anyját!
2010. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Van, hogy a 30 éves nem tudja normálisan felnevelni, a 16 pedig igen. Szerintem nem kor, hanem érettség függő.
2010. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
igen,fel tudja...en vagyok az elo pelda:)) es a nagyszulok segitsege nelkul megment a dolog,lanyom ma mar vegzos kozepsulis es foiskolara keszul,ugyhogy szerintem nem nagyon nyultam melle a dolgoknak...van olyan ismerosom aki 26 evesen szult es pocsek rossz anya...az anyasag nem korfuggo hanem erettseg kerdese az egesz...vannak 1-17 eves lanyok akik erettebb gondolkodasuak mint sok 30 eves..nem azt mondom hogy helyeslem annak ellenere hogy en is koran szultem de meg mindig jobb mintha elvetetne a magzatot
2010. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
tényleg nem kor,hanem érettség függő.
2010. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hiába írjátok, hogy kizárólag érettség függő, igenis számít a kor. Könyörgöm hol van egy 16 évesnek jövedelme? Főleg olyan jövedelme, amiből ő is és a gyerek is meg tud élni és lakhatást biztosítani sem feltétlenül tud neki.

Szóval akármilyen érett, a gyerek érettségből nem öltözik fel, nem lakik jól.

2010. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!