Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz, és milyen háttér...

Mennyi pénz, és milyen háttér megléte után mernéd bevállalni a pároddal az első kisbabátokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

9:33-as vagyok. Az előttem szólóval egyetértek, de azért az isszempont, hogy valami kiutat láss a jelenlegi helyzetedből. Pl. ismerősék albérletben élnek, és nincs jelenleg kilátásuk lakásra. Megvan az első baba, de a pasas leérettségizett a házzasság alatt, sőt, már utolsó éves az egyetemen. Küzd valamiért, amiből hasznot vár (jobb munka - jobb fizetés - lehetőség saját lakásra). Van valami elképzelése. Mi is szerényen élünk, néhga sül le a képemről a bőr, mert nincs fürdőszobánk, nagyszülőknél fürdünk. De már megvan a lakás, és idén-jövőre fürdőszoba is lesz hozzá. Nem ugyanaz a helyzet, ha valaki megteremti az alapot, vagy gyűjtöget, mint egy hülye és kifut az időből.

De olyat, hogy se nem dolgoztam, se önállóságom nincs (még ha minimális is), szülőkkel élek, mégis gyereket szülök. NA olyat, nem vállalnék be. Nem ítélkezek senki fölött (előttem egy 22 éves anyuka válaszára utalok), de én személy szerint nem vállaltam be.

Embere válogatja, kinek mi a fontos. Ha elveti a sulykot, és kifut az időből, magára vessen és viselje a következményeket (az előttem szóló példáira gondolok). Felnőtt nő jó esetben tud határt szabni a karrierépítésnek, megtalálja az arany középutat. Én is erre törekszem.

2010. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
25%

Én 27 múltam, párom 26 , amikor becsúszott.

Ő, akisfiam januárban már 11 éves lesz

Volt/van saját házunk, autónak, elfogadható szintem éltünk, de azért neki kellet látni a házfelújításnak is(szép lassan csináltuk).

A házat nagymamám után örököltük, Bp-en élünk.

Akkoriba a párom sokat dolgozott és külföldre járt, de keresett rendesen.

Én minmálbérem voltam anyámék üzletében, dolgoztam. Így viszont sajnos végig (2 és fél évig)gyes-en voltam, mert a gyed-em kevesebb lett volna.


A következő gyerkőc 9 év múlva jött (ő kost 20 hónapos), most oylan helyen dolgozom, hogy max gyed-et kapok, a párom vállalkozó, keres8ne9 rendesen, ha nem lenne sok kintlévősége.

De azért megélünk és ha tehetjük utazunk, megyünk mindenfelé...nekünk ez a lényeg, meg persze hogy a két gyreknek meglegyen minden.


Szerencsére nagyszülők is segítenek, mind a két részról mindenük a 2 unoka.

2010. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!