Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mama és papa, miért nem...

Miért mama és papa, miért nem anya és apa?

Figyelt kérdés

Hülyét kapok a "mama" és "papa" elnevezésektől, már ha a szülőkre értik. Tudom, hogy ez külföldről átvett dolog főleg, de magyarok vagyunk, miért jó az, ha lemamázzák a 20 éves ANYÁT, és akkor a nagyszülőt hogy hívják? Nagyika? Mást is zavar??

Volt olyan, hogy a 3 éves fiamtól megkérdezték a bölcsiben, a mama jön-e érte vagy a papa, szegény meg csak nézett, mondta, hogy nem tudom, erre a másik gondozónő mondta, hogy szerinte a mama, mert mintha így emlékezne, a kisfiam pedig tényleg a MAMÁJÁT várta, vagyis anyukámat. Megjöttem érte és nem értettem, miért üvölt a gyerekem, hogy nem jött el a mama érte :(


2010. nov. 25. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én ugyanúgy vagyok vele mint te, szerintem mi anya meg apa vagyunk, a szüleink meg mama és papa a lányunknak. Nem kellene keverni.
2010. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Én is egyre gyakrabban találkozom ezzel...én se értem. Főleg olyan fura mondjuk fiatal szülők és akkor "Szaladj a papához" Közben meg huszonéves az apuka :)

Persze szíve joga mindenkinek, de furcsa.

2010. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Engem is kiráz a hideg az ilyentől, számomra ez kb. ugyanaz a kategória, mint amikor a párok anyucizzák és apucizzák egymást.

Nekem fura lenne, mert számomra az apa, az az apukám, tehát ha én valakinek azt mondom, hogy apával voltam, akkor azt az apukámra értem, nem a páromra :)

2010. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én kislányomnak,mindig azt mondtuk anya,apa.A mamák azok mamák és taták papák.De az én kislányomat ez még nem hatotta meg,sajátosan szólit minket(20hónapos)anyóka és apóka.És nem tanitottuk neki.Engem zavar ez a mamázás,de hoztam egy példát,hogy minket igy szólít a kislányunk,ha ezt valaki hallja,joggal hiheti mi tanítottuk neki.
2010. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek másképp nevezik - szokástól függően - a szülőket. Apa/apu/fater/papa/édesapa stb.

A nagyszülők nálunk nagypapa, nagymama vagy nagyi, meg van dédimami, dédipapi. Mi meg anya, apa, édesanya, édesapa.

De a szomszéd gyerek anyukája a mama vagy mami megszólításra hallgat. És?

2010. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mi kulfoldon elunk, a ferjem angol es en megis anyat meg apat tanitok elso perctol a kisfiamnak. A ferjem meg az o nyelven (mummy meg daddy). Nekem eszembe sem jutott mamazni meg papazni. Nallunk is a mama ez edesanyam.
2010. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az a gondozónő a bölcsiben elég idióta lehet (már bocs).

Mert Magyarországon ma normális ember nem nevez egy anyukát (pláne fiatal anyukát) mamának. Az a nagymama.

2010. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Számomra az anya és apa megszólítás a természetes, a mama és a papa nálunk is nagyszülőt jelent. Én is találkoztam ezzel a "módival". Nem érdekel. Akár arra is képes vagyok, hogy kijavítsam az illetőt, aki engem "mamáz" az apukáját pedig "papázza".
2010. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
minket is úgy tanítottak a szüleim, hogy anyu és apu, a nagyszülők pedig mama és papa. A kisfiamnak (14 hónapos) is ugyanígy tanítom, és már mondogatja is hogy anya.
2010. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem ezt, mi is anya és apa vagyunk, vagy anci meg apci, de ez már csak családon belül.

Lehet, hogy külföldről lett átvéve a mama papa, de inkább azt tudom elképzelni, hogy azt talán hamarabb tudják mondani a babák. Első szótagok közt van a mammammmammammm...

Nekem is rosszul esik, mikor a nagymamák mindig mondják egy éves fiamnak, hogy "mondd, hogy mama" Na persze, azt hamarabb mondja majd, mint hogy anya, vagy aja... na neee... :o))

2010. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!