Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy engedje...

Mit csináljak hogy engedje hogy segítsek? Hogy tudná másképp megoldani?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél voltam és 3 éves lánya beteg,de nincs pénzük.azt mondta hogy a nagyszülök sem tudnak nekik kölcsön adni,én felajánlottam hogy kiváltom neki a gyógyszert de nem engedte,kiment a konyhából..(tudom nem volt szép tőlem)és én elraktam a recepteket,hogy elviszem és kiváltom nekik.de észre vette..és ezen nagyon összevesztünk,azóta hiába hivom nem áll szóba velem!
2010. nov. 30. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az aki ilyen nehéz anyagi helyzetben van, rendkívül szégyenli magát, érezheti úgy hogy megalázod a segítségeddel, hiába vezérel a legjobb szándék. Írj neki egy smst, hogy te csak segíteni szerettél volna, nem gondoltál rá, hogy megsértheted ezzel. Próbáld megírni neki, hogy a barátsága neked többet ér, mint X forint, holnap lehet hogy te szorulsz az ő segítségére valamilyen formában, biztosan ő is segítene neked.
2010. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló szituáció, az én barátnőm is megsértődött, de nem adtam fel, mondtam neki, hogy én kiváltom a gyógyszerét cserébe ő pucolja meg az ablakomat:) így elfogadta.
2010. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz. Magam is tudom, hogy milyen nehéz néha másoktól elfogadni, meg az az érzés, hogy nincs elég, és mintha ez az én hibám lenne, még akkor is, ha nem az...


Szerintem írj neki egy levelet, amiben megírod, hogy szereted őt/őket, és hogy mennyire szívesen megajándékozod őket ezzel, és hogy nem gondoltad volna, hogy ez a gesztus a barátságotok rovására fog menni.

Talán azt is megírhatod, hogy jó barátok között az ilyesmit nem kell szégyenleni, és hogy Te azt hitted, vagytok ilyen jó barátságban, ezért most elszomorít Téged az ő távolságtartása. És hogy a büszkeséget néha le kell győzni.


Hát valami ilyesmi. Egy levél azért jó, mert azt többször el tudja olvasni, át tudja gondolni, nem kell azonnal reagálnia stb. Viszont jól meg kell fogalmaznod, nehogy újabb megbántást szüljön.


A végére beleírnám, hogy nagyon reméled, hogy megkeres, és ha kell, akkor meg is tudjátok ezt még beszélni, és ami a legfontosabb, folytatni a barátságot.

2010. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,irtam már neki de nem reagál rá...és mi lesz azzal a szegény beteg kislánnyal...igy nem fog meggyógyulni.:((
2010. nov. 30. 13:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Probálkozok!
2010. nov. 30. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!