Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első kislányom 22 hónapos,...

Első kislányom 22 hónapos, pár nap múlva születik a kistestvére. Mennyi lesz a gyedem?

Figyelt kérdés

valaki hozzáértő segítsen légyszi,mert most olyan infót hallottam,hogy a 2 .gyereknél az előző gyedéből számolják az új gyedet?

akkor tgyásra sem vagyok jogosult?

mennyi lesz az új gyedem majd, ha most 71 ezret kapok adójóváírás nélkül?

kicsit kikészültem ,mert 40ezerből nem tudjuk majd a házhitelünket törleszteni.:(


2010. dec. 7. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugi. Ugyanannyit kapsz majd, mint eddig. Nem a gyedből számolják, hanem az utolsó béredből, ugyanúgy.

És kapsz tgyást is, az valamivel több, mert nem vonnak belőle nydíjjárulékot. Igényeld meg. Ha nem tudod, mit hogyan kell, hívd fel a helyi OEP irodát és elmondják pontosan mit kell csinálnod.

2010. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első: ne haragudj, de te mire válaszoltál?
2010. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Nagy Andi:)

az első én sem tudom,mire válaszolt.

holnap hivom az oept.kösy.

2010. dec. 7. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:

ugyanannyi lesz a tgyásod is és a gyeded is, mint az első babával. Mivel azért nincs bérjövedelmed, mert gyeden voltál, így a szerződés szerinti béred lesz mindkettőnek az alapja.


Az oep honlapról le tudod tölteni a szükséges nyomtatványokat, azon az is szerepel, hogy milyen mellékleteket kell csatolni.


(érdemes a neten utánajárni, mert nem biztos, hogy felveszik az oep-ben a telefont:()

2010. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna ezt a kérdést.22 hónapos a fiam vele 69 gyedet kaptam és most a tgyásom pedig 41 e ft adójóváírás nélkül.Telefonáltunk és valóban a gyedből számolják.
2010. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

utolsónak...

akkor most mi van?

az utolsó szerződéses bérből számolják, vagy a gyedből?

ez nem tiszta, ettől félek én is, hogy a gyedből számolják:(

hol van erre a jogszabály???

2010. dec. 7. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:

első

nem azt kérdést akartam belinkelni, bocsi:-)))))

2010. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

13.24 nem tudom, hová telefonált, de nagy baromságot mondtak neki. Gyedből sosem számolják a következő ellátást, ne higgyetek már el minden hülyeséget.


Tessék a törvény szövege:


(2) A terhességi-gyermekágyi segély alapjául szolgáló jövedelem naptári napi átlagát a 48. § (1)-(5) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani.



48. § (1)


(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.


(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.

(4) Ha a biztosított a (2)-(3) bekezdésben (irányadó időszakban) táppénzalapként meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik, táppénzét - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ez esetben a táppénz alapja a szerződés szerinti, ennek hiányában a tényleges jövedelem.


(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.


Lefordítva: NEM SZÁMOLNAK GYEDBŐL. Alapból a minimálbér szerint számolnak, ha nem volt bérezett nap, de ha gyeden volt az illető, akkor a szerződéses béréből számolnak, ha az több, mint a minimálbér.


Kérdező, ne ülj fel minden baromságnak, a válaszoló nagyon félreértett valamit.


Kedves rosszat válaszoló: a gyeded nem adójóváírással volt 69?

Vagy esetleg nem volt több jövedelmed szülés előtt, mint a szerződés szerinti béred?

Sok oka lehet, amiért kevesebb a tgyás, de amit írtál, az sosem lehet ok.

2010. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vagy esetleg tört hónapra kapta a tgyást, azért lehet még kevesebb.

De hogy az oep-nél ilyet mondtak volna, hogy a gyedből számolták, ezt azért én nem hiszem.

Nyugodj meg, kérdező, nem így van.

Én gyeden vagyok a másodikkal, forintra pontosan ugyanannyit kaptam tgyásra, és gyedre is mint az első gyerekkel. Ráadásul egyszerúbb volt az ügyintézés is, nem kellett mindent újra benyújtani.

2010. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!