Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzés, hogy pihenni akarok?

Önzés, hogy pihenni akarok?

Figyelt kérdés
34hetes vagyok, 18hónapos a nagy. "Romokban" a lakás, szombaton mentek el a mesteremberek, én és a kicsi nem voltunk itthon(szerintem ezzel sem tettem semmi olyat, ami megbocsáthatatlan, mert amíg dolgoztak se fűtés, se villany, se víz, ellenben por, itt ott kiálló kábelek...) Kedves férjem pedig ahelyett, h összepakolt volna tisztességesen mindent hagyott szanta szét. Most moshatok ki mindent(gyerekekre, ránk) mindent elmosogathatok, vasárnap Adventezni voltunk hivatalosak nagyszülőkhöz, és ahelyett, hogy kicsit segített volna a mocskot eltakarítani, csak szenvedett, majd szerencsére a fiunkkal elment az anyjáékhoz. Egész nap pucoltam a szrt itthon, hogy egyáltalán aludni tudjunk valahol... üres volt a konyha, és eszébe se jutott, hogy egy féltányér ételt hazahozzon. Estére olyan fájásaim voltak, hogy öröm volt nézni, tegnap is alig tudtam mozogni, már a kórházba akartam menni, és én vagyok a lusta, mert úgy, hogy ellátom a nagyot, hagyom tobzódni, leülök, és teszek a rumlira(kitakarítva, de pl nem pakolom el a játékokat naponta 10szer, a ruhákat nem szórom a helyükre, megvárnak a ruháskosárban, nem kapkodok azonnal mindent a helyére tenni, apránként mosogatok, teregetek, nincs 3fogásos vacsora...)
2010. dec. 7. 13:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Későn vettük észre, hogy jön a tesó, szoptatás miatt nagyon elnyúltak a ciklusaim, a teszt sem mutatta nagyon sokáig. Ezért jön a kicsi, és ha jön, felnevel(em)jük


Elég fiatalok vagyunk, nem is ezzel van a gond. A hozzáállása nem változna 20év alatt sem sajna, rossz házból való, sem apa sem anyaképe nincs, így nehéz vele.

Vezető beosztásban dolgozik, szellemi munkában, és rossz leírni, de jobb ha nincs itthon. Elég sokat van itthon, 10órát van távol, de az a 10óra maga a mámor nekem...

Sok beszélgetés, "szerelmeslevél" várta már, kb halottnak a csók...

2010. dec. 7. 14:15
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeintem egy nő soha ne a férje miatt / kedvéért / mellé vállalja be a gyereket, hanem elsősorban maga miatt.

Egy ismerősöm ezt úgy oldotta meg, mivel neki is ilyen sűrűn segítős volt a párja, hogy csak a gyerekeinek élt + a háztartásnak.Olyan rendmániás lett, hogy a férjét se engedte be pl.cipővel a lakásba, se a gyerekeit, kicsi koruktól rendre nevelte - de ő bizony odahúzott a seggükre is, ha nem fogadtak szót - meg is szűnt náluk ez az én csinálom, te csinálod - effektus, mikor újra teherbe esett, azonnal kiíratta magát táppénzre, apuka meg kereste az extra fizut, ha már egyszer így alakította a helyzetet maga körül.Ismerősöm csinálta és csinálja jól.

2010. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Valahogy mi is így nézünk ki, mint amit vázolsz Utolsó. Ha így áll a dolgokhoz, akkor keresse meg azt a pénzt, hogy ezt a luxust élvezze. Ha bejárónőnek bébicsősznek és ágyasnak akar egy személyben, akkor teremtse meg rá a pénzt, és vígan csinálom.

Csak ugye se se se se... kifogások kifogások. Mert ő elfárad, nem tudja mit csináljon, hogy több pénze legyen a családnak, nem tudja hogyan kell a mosogatót használni(2éves a konyhabútorom, cserélni kell a munkalapot, mert hiába vízszigetelés a mosogató és a lap közé cseszett arra figyelni, hogy ne álljon ott a víz, úgy néz ki, mintha kukáztam volna az 50es években)

És igen, nem sok kedvem van 38hétnél előbb a karomba tartani a kicsit, és az is 4hét még.


Utólag már nem zavar, de sajna múlthéten a Bethesdát is meglátogattuk a kicsivel, beteg lett, kedves férj és apaként be sem jött csak egyszer berohant, hozott egy a szennyesből kivett hálóinget nekem, a gyerekre egy koszos pulóvert(azt találta meg, ez volt a mentsége) de pl se tisztálkodószert, papucsot, bugyit zoknit, felsőruhát, semmit, alig vártam, hogy aludjon a gyerek, és eljussak a kórház melletti patikába fürdetőért, fogkeféért-fogkrémért, este a csapnál mostam a zoknikat... Égett a bőr képemről, mert komolyan egy egy nagyon alja cigány család tisztább mint mi voltunk ott, akkor, és ha nem hívom fel szombaton, hogy készül a záró eszébe sem jutunk, de itthon sem csinált semmit, várta, hogy hazajöjjek elpakolni a felújítás után:(


Néha úgy érzem a ffiak, tisztelet a kivételnek nem jók másra, mint spermadonornak, azt slussz...

2010. dec. 7. 14:38
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Uristen...Ne haragudj de te egy nagyon fos kapcsolatban élsz.és minden tiszteletem a tied hogy eddig birtad.Állj ki magadért.Nem azért vagy vele hogy a cselédje legyél.És a két gyerelben ő is ugyan ugy benne volt.Akkor jó voltál neki amikor szét kellett raknod a lábad?Most kapcarongy vagy?ne hagyd magad.Én sok erőt kivánok de ha nem pöccensz be rendesen ez csak rosszabb lett.Én ilyen miatt váltam el:S
2010. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor már jobb lenne neked egyedül a két gyerekkel, mint ezzel a férfival! Jelenleg babát vársz, van egy kis gyermeked, s van egy férjed, akit teljes mértékben kiszolgálsz! Egyetlen megoldás van, a válás. Aki ennyire nem törődik a családjával az nem is érdelem családot!
2010. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen, kétféle nő van: az egyik csak gyereket akar, a másik családot. Én ez utóbbiak közé tartozom.
2010. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!