Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan rendeztétek be a...

Hogyan rendeztétek be a babátok szobáját? Milyen bútorokat vettetek? Mennyi pénzt költöttetek rá? (ha lehet ilyet kérdezni) Hol vettétek meg a bútorokat?

Figyelt kérdés
Végig gondoltam, hogy mi minden kell majd a szobába: átalakítható rácsos ágy, kókusz matrac, sarokszekrény, komód (teteje pelenkázó). Természetesen mindegyik olyan, amit legalább 5 éves koráig tud használni. Ezek együtt 150 e forint. Sok vagy kevés? És nem is soroltam végig, csak a szerintem legfontosabbakat írtam le.
2009. jan. 20. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám velünk egy szobában alszik(és nem bánom:)).Volt 1 szekrényünk,aminek az alsó része ajtós 2 nagy polcal,a felső részén van 5 polc ebből 4 magasságáig csináltattunk ajtót.Ez lett az Ő szekrénye. Átalakítható kombi kiságyat akartam venni,de a sógornőmnek pont ilyen volt nagyon jó állapotban,így ezt sem kellett vennünk.A kiságy fölé pedig az 1000mester apuka csinált 1 polcot a piperéknek+ az ágyneműhöz tartozó tárolózsáknak csinált a falra 1 akasztót,hogy a fiatalember ne tudjon kotorni benne.Így csak kókuszmatracot,ágyneműt,ajándék kukás légzésfigyelőt,szennyestartó kosarat vettem.Csak szét kell nézni 1 kicsit+1 kis kézügyesség és több 10e ft-ot lehet spórolni.
2009. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ez egy kicsit túlzás, de a családban nincs másik gyerkőc, akitől "örökölni" lehetne.
2009. jan. 20. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én börzén vettem tölgyfa kiságyat 25000ft-ért, pelenkázó komód szintén használt tölgyfa szintén 25ezer, babakocsi 50ezer ez új volt, 10ezerért vettem fenyő fiókos szekrényt azt is használtan, az aprólék, kád, pelenkázó szivacs, felszerelések még egy 20-as volt, az összes ruhát a nagyszülők állták, azt nem tudom mennyi volt. Tehát én kb 130 ezret költöttem. Aztán még jött a többi mellszívó, zenélő körforgó,stb. Én is úgy vettem a bútorokat, hogy később is tudjam használni. Minden jót! 7 hetes kissrác anyukája.
2009. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. jan. 20. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi a Faktum bútortól szándékozunk venni, a Viktor bútorcsaládból kiságyat (140X70 - átalakítható kisággyá), pelenkázót (amelyik egyik oldalán végig fiókos), + a sarokszekrényt. Ez együtt kb. 144.500 Ft ahol néztük. Nekem fontos hogy majdani tesó is ezt fogja örökölni, úgyhogy inkább egyszer költök rá többet. Mellesleg nagyon szép,lánynak fiúnak jó, és később se kelt nagyon babás hatást, ha már nagyobbak. (persze kókuszmatrac + pelenkázószivacs még külön pénz)
2009. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mi kaptunk egy kiságyat, aminek a végén volt pelenkázó.

volt egy szep fenyofa komódunk, amit bennhagytunk a szobaba (a haloszoba lesz a gyerekszoba, mi kikoltoztunk a nappaliba, kicsi a lakas), meg vettunk harmincezerért egy kihuzható fotelagyat, azon fogok szoptatni.

meg egy kisebb fenyofa szekrenyt veszunk, illetve valami szep szines gyerekfalvédőt.

ennyit a "bútorokról".

a párásítót nagyon fontosnak talaltam, abból minőségit veszunk, az 30ezer.

a pelenkasvodor (tomi tippe, vagy mi, most akcios a brendonban) 5000.

kókuszmatracot már 6000 forintért lehet venni.


a butorok nagy reszet csinaltattuk (ugy olcsóbb, barmilyen furcsa) (a kisagy volt a kivetel, mert az kaptuk). a pelenkazóalatét volt még 4000 forint. (ket agynemugarnitura (racsvedovel), darabja 3000 forint.)


és a legbrutalisabb kiadas, amire szerintem normalis szulo nem kolt ennyit, az nalunk a zenélő korforgó volt

( [link]

sokat gondolkoztunk rajta, de kirugtunk a hambol, mondvan ez annyira jó, hogy magunknak is megvennénk ;)


nem mondom, hogy mindenbol a legolcsóbbat vettuk, sőt! és lehet, hogy vettunk pár kacatot is (pelenkatartó vödör nem életkérdés), de egyreszt lelkileg megnyugtat (annyira nyomjak ezt a felelotlen anyuka, aki nem vesz meg ezt meg ezt), de inkabb kényelmi kérdés, hogyha egyedul vagyok, pl nem merem otthagyni a babat levinni a szemetet, meg a parologtatónal 10 ezerert is lehet ugyanilyen jót kapni, de sokaig fogjuk hasznalni, es nekem meger ennyit, hogy csapvizzel is mukodik, nem kell hozza desztillalt viz..

főleg magamon spóroltam (nadrag, felso, melltartó, stb).

2009. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az RS-ben vettük,FAKTUM bútor,200000 ft volt,teljes komplett berendezés(140x70 ágy,pelenkázó komód,3 ajtós szekrény,fiókos szekrény,egy nyitott polcos "szekrényke")Az ágy 3 állásban állítható,átalakítható,és kb.12 éves korig használható a teljes garnitúra.A Brendonban ugyan ezt(!!!!)árulják-rátéve egy Brendon matrica-és kiszámoluk,h ott 1 millió-jól látod-ft-ba került volna.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az RS-s válaszolóknak.
2009. jan. 21. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!