Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nem tervezett baba mennyir...

Egy nem tervezett baba mennyire változtatja meg egy pár életét?

Figyelt kérdés
Szerintem más az amikor minden tekintetben már mindenki várja a picit és mindenki fel van rá készülve, mint amikor pár hét után becsúszik, és (millió oka lehet) megtartják. Főleg ha nincs is szerelem, nem is ismerik egymást, stb. Ez filmekben már szinte "természetes", de létezik ilyen a mindennapokban is?
2010. dec. 14. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolata válogatja, hogy működni fog-e. Velem megtörtént. Az első hónapban becsúszott a baba, és mivel előtte 2 évig abban a tudatban éltem, hogy nem lehet gyerekem, megtartottuk. Aztán született még két gyerekünk. Sajnos 10 év után tönkrement a házasságunk, és elváltunk, de ennek nem volt köze az induláshoz. Soha nem bántuk meg, hogy akkor vállaltuk a kicsit. A kapcsolatunk azóta is nagyon jó, a volt férjem is rengeteg időt tölt a gyerekekkel.
2010. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, még amikor baromi nagy szerelem is van és tervezett is a baba, akkor is nagyon megváltozik a pár élete. A lombikosoknál készült egy felmérés és ők is megijedtek a felelősségtől, amikor végre sikerült a baba. Pedig aztán nálunk jobban nem készül rá senki. Szerintem csoda ha ezek után össze tudnak annyira kovácsolódni, hogy happy end legyen.
2010. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
mi alig ismertük egymást a párommal, beszúszott, ő rábeszélt hogy tartsuk meg, abszolut éretten gondolkodott, nagyon örült, teljesen beleélte magát, máig nagyon jó apa, sokat foglalkozik vele, annyira boldogok vagyunk!polgári esküvő megvolt, nyáron lesznek a templomiak. nem tudom meddig tart, de remélem örökké!
2010. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Mi 7 éve vagyunk együtt. Szokásos napok, hetek, hónapok...ellaposodó kapcsolat, egyre gyakoribb viták stb. Nem tervezett a baba, besikerült (bár ezt a szót nem szeretem) Azóta...a közös várakozás a fészekrakó ösztön mind a kettőnkön úrrá lett. Újra összebújva alszunk mint az elején, nagy a lamúr, mindenben lesi az óhajaimat. Most is a baba szobát gletteljük együtt, festünk stb. Szóval ránk abszolút pozitívan hatott remélem így is marad. Nekünk úgy tűnik, hogy a kicsi kellett már...
2010. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 hónap után "csúszott be".

Én eldöntöttem, hogy mindenképpen megtartom, mert már 26 voltam.

Tőle nem vártam semmit, mondtam, hogy nyugodtan leléphet, de ő velem maradt.

Ez már 5 éve volt, azóta van már még 1 gyerekünk.

Sokszor azt érzem rajta, hogy megbánta már, bár nagyon szereti a fiait, de azért biztosan hiányzik neki a régi gondtalan, független élet (mint ahogy egy kicsit nekem is).

Szerintem mi nem maradtunk volna együtt, de a gyerekek összekovácsoltak minket.

Én most sokkal jobban szeretem őt, mint a kapcsolatunk elején, akkor még nem tudtam értékelni pl. a megbízhatóságát. Sok emberi tulajdonság csak egy gyerek érkezésével jön elő, amit akár 10 év együttélés során sem tapasztaltál sem magadban, sem a másikban.

Hogy mit hoz a jövő, azt nem tudom. Nagyon remélem, hogy nem múlnak el az érzéseink, mert szörnyű lenne szétmenni. Bár ha már nem szeretném, akkor mindenképpen elhagynám, csak a gyerekek miatt nem maradnék vele.

2010. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!