Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt felelőtle...

Szerintetek nem volt felelőtlenség hogy szentesen egy vak pár gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hatalmas felelőtlenség volt, mivel a kislányt gyakorlatilag a nagyszülők fogják nevelni, legalábbis addig amíg még élnek. A szülők nem képesek egyedül ellátni a gyermek szükségleteit, ha például iskolás lesz ki fog segíteni neki a leckében, vagy ki fogja kórházba vinni ha esetleg beteg lesz? Nem beszélve arról, hogy az anya még vesebeteg is a vaksága mellett.
2010. jún. 13. 18:41
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
23%
de
2010. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Itt van egy link annak aki többre kiváncsi:

[link]

2010. jún. 13. 18:43
 3/54 A kérdező kommentje:
Bocsánat a család szegvári nem szentesi.
2010. jún. 13. 18:48
 4/54 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanúgy van joguk gyermeket vállalni... ez az élet, felelősséget érezni egy teremtmény iránt, akinek szüksége van segítségre. De ebben az esetben a gyermeknek IS kell alkalmazkodni (ismétlem, a gyermeknek IS) a szülőkhöz... Ha minden rendben megy és megoldják a dolgot, akkor nem felelőtlenség, de ha nem találnak ki mindenre, minden esetben használható megoldást, akkor valószínűleg felelőtlenség.
2010. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%
én nem tartom felelőtlenségnek. Két ember akik szeretik egymást, miért ne születhetne gyerekük. nézz körül, hány gyereket szülnek a világra a cigányok. És nem azért mert annyira gyereket akarnak....hanem....mert "becsúszik".Nem hogy eltartani nem tudják, nevelni sem nevelik őket. Szerintem inkább az a felelőtlenség. (Persze tisztelet annak a kb 3-4 kivételnek) Én azt kívánom a vak párnak, hogy legyenek nagyon boldogok.
2010. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
77%
És akinek valamilyen fogyatékossága van az nem érdemel gyereket?Szerinted nem?Mert szerintem nem...irtó gáz,hogy így gondolod:/
2010. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne felelőtlenség? Elég sok vak párnak van gyereke Magyarországon. Pár éve láttam egy dokumentum filmet egy vak házaspárról, két gyerekük volt. Hidd el, ha magukat el tudják látni, akkor a gyereküket is. A vakokat ne úgy képzeld el, hogy mindent megcsinál valaki helyettük, ugyan úgy meg tudnak csinálni gyakorlatilag mindent (talán csak autót nem tudnak vezetni). Ha valaki megtanult együtt élni a vakságával, akkor egy babát gondozni sem lehet nagyobb kihívás, mint annak, aki lát.
2010. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert vakok nem lehet gyerekük?Senkinek nincs joga megfosztani őket egy gyerektől,hisz ugyanolyan emberek mint te vagy én vagy akárki aki ép.Ha te vak lennél,mit szólnál ha nem engednék hogy gyereked legyen?Szerintem soha ne tudd meg,én se,meg senki se hogy mit érezhetnek,és hogy mennyi ilyen "támadást"kapnak az életben sok embertől....(31h)
2010. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
81%
De autót vezetni is lehet vakon! Volt a tévében. Egyébként miért ne vállalhatnának gyereket? Ha megukat el tudják látni, akkor a gyereket is. És a kicsik remekül képesek alkalmazkodni.
2010. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
87%
ez nagyon szemellenzős nézet tőled. Egy vak pár legalább olyan jól el tud látni egy csecsemőt, mint egy nem vak, mert ők nem csak behunyják a szemüket és nem látnak, hanem a többi érzékszervük segítik őket a látás pótlására. Ők szerintem még több és odaadóbb szeretetet fognak adni a babájuknak, mint egy nem van pár...
2010. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!