Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlenség albérlet...

Tényleg felelőtlenség albérletbe szülni gyerekeket?

Figyelt kérdés

2. babámat várom, kisfiam 2 éves.

Játszótéri anyuka beszólt, hogy felelőtlenek vagyunk így bevállalni.

Nekem jó állásom van, 35 éves vagyok.

Párom egyetemista, 5. éves hallgató, 33 éves.

Albérletben azért lakunk, mert egyik nagyszülői részről sem hajlandóak odaadni az örökségünket, amiből tudnánk venni lakást.

Hitelt nem tudunk felvenni a gyedemre, egyetemre.

Aki mondta, annak az az egy gyerek is sok, mindig csak panaszkodik rá és hogy már megbánta azt az egyet is. Mindenhova hordja, csak ne neki kelljen vele foglalkoznia, tanítania.

Mi a véleményetek?


2010. dec. 15. 13:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
ő a tipikus balf... szülő, akit jól le lehet húzni. Az ilyen emberekre óriási iparágak épültek :) Inkább az anyukájától tanuljon meg sokmindent, mint állandóan idegenektől, adják egyik kézből a másikba. Nem lesz ügyetlenebb, sem butább, ha nem járatod ilyen helyekre. Amúgy remélem, ezek után nincs sok tárgyalni valód ezzel az emberrel.
2010. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én csak azért számítottam apám utáni örökségből anyutól, mert megígérte, hogy eladjuk a lakást és akkor fele-fele lesz a pénz. Ezért az elmúlt 10-12 évben gyönyörűen felújítottam a lakást, új konyha, új parketta, stb.... és most, hogy megszületett az 1. babánk, már esze ágában sincs eladni a lakást.

Így most évekig esélyünk sincs sajátra, mert gyedre nem adnak, nappali egyetemre sem adnak.

Csak ezért nem esik jól, hogy anyu megszegte az ígéretét.

2010. dec. 15. 13:54
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem felelőtlenség. Az sem jobb ha van egy saját lakásod és rajta vagy havi 80000ft devizahitel és azt nyögöd 10 évig.Sajnos nehéz a helyzet, ha mindenki úgy gondolkodna mint az a "kedves anyuka" aki beszólt, akkor még kevesebb gyerek születne Magyarországon.

Ne foglalkozz senkivel te tudod a saját helyzeted nem ő.

2010. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem, hogy mi ebben a felelőtlenség. Többször leírtam már ezen az oldalon, hogy akkor sem vennék (most) saját lakást, ha lenne rá pénzem, mert még ki tudja, mikor hol szeretnénk lakni, és albérletet könnyebb váltani, mint lakást eladni, másikat venni. Egyetemre járok még, diploma után ki tudja, hol kapok munkát. Plusz jövőre városon belül szeretnénk költözködni, ez is egyszerűbb így, hogy albérletben lakunk.

És tényleg, manapság a legtöbb embernek úgy van saját lakása, hogy vagy hitelre veszi meg (azaz szintén fizet érte havi szinten nem keveset), vagy örököl. Aki nem tud vagy akar hitelt felvenni, és nincs kitől örökölnie sem, az nem sokat tehet, ha egyszer valahol lakni akar.

Szerintem nem sok különbség van az albérlet és a saját lakás között a mindennapok tekintetében. Lakás ez is, az is, épp úgy élnek az emberek a bérelt lakásban is, mint a sajátban is. És ha az ember gondot fordít arra, hogy a bérléssel jogilag is rendben legyen minden, akkor nem nagyon érhetik meglepetések, főleg, hogy a bérlőt a törvény is védi sok esetben.

2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nekik hiteles a lakásuk:)

Az is a baja, hogy kicsi lesz a korkülönbség - 2év.

2010. dec. 15. 16:42
 16/21 A kérdező kommentje:

Ja, és az is, hogy nem vagyunk házasok és az első babánk 1 év együttélés után fogant meg.

Teljesen kiakadt ezeken is.

2010. dec. 15. 16:57
 17/21 anonim ***** válasza:
13%

FELELŐTLENSÉG??? IGEEEEEEN!!!!!!!!!!


Tudom az előttem szólók mind ellenkező véleményen vannak.Ez pedig az enyém és kész:-)

Én nem mertem volna albérletbe gyereket vállalni.Nem vagyunk házasok,lakásunk hiteles még 13 évig,2 gyermekünk van,ha albérletben laknánk nem lenne.Ha a hitelnek vége az akkor is az enyém lesz,de albérletet fizetni hosszútávon csak pénz kidobás,szerintem,azzal 13 év múlva sem tudok felmutatni semmit,egzisztenciám egyenlő lenne a nullával.Gyerek mellett meg még nehezebb bármit is elkezdeni,hitelezni.Gyerekvállaláshoz meg pénz kell ez tény.Semmire nem lehet alapozni,a semmiből nem lehet pelenkát venni,ha beteg gyógyszert kiváltani stb.

Nem érdekel a pontozás,nem azért olvasgatom,kérdezek és válaszolgatok.

2010. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én az első válaszolód vagyok (ill. kérdeződ:) Csak leírom, inkább előző válaszra reagálva, hogy egy magas devizahiteles penészes lakásban élünk és egy egészségesebb albérlet FELEANNYIÉRT igencsak jobb lenne. Mert jelenleg a párom fizetése és az én gyedemből egy kis rész csak a hitelre és a rezsire megy el. Milyen jól jönne +30-40 ezer, ha albérletben lennénk.. Ha nem tetszene valami, akkor meg nem kellene 100 ezres nagyságrendben ügyvédi költséget + értékbecslői díjat + illetéket meg kutyafaxát fizetni, hogy elköltözhessünk.

Ez meg az én véleményem.

2010. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy most a gyerekek az elsők és pár év múlva, amikor visszamegyek dolgozni, akkor lehet hiteles lakást venni. Addigra a párom is elvégzi az ELTE-t, addig diákmunkázik.

Úgy érzem, hogy még jó is, hogy így van, mert igen, csak 55 e ft a lakás bérlése, nem 100 e ft.

Egy teljesen felújított, szép, tiszta, senki által nem lakott 55 m2-es lakás.

A bevételünk több, mint 240 e ft/hó, de most, ha akarnánk sem tudnánk hitelt felvenni lakásra.

Én nem szégyenlem az albérletet, igaz max 3 évre tervezem ezt a helyzetet.

Nem 40 évesen szerettem volna szülni.

Azt meg írtam, hogy anyu kicsit becsapott a lakást illetően és így éveken át milliókat költöttem annak felújítására, fenntartására.

Nem élünk luxusban, sőőőőt, de csak annak lehet gyereke aki full gazdag?

Elég sokat tanultam és dolgoztam az életemben, így alakult a mostani helyzetünk, de mégis jobb, mintha valaki (valamelyik rokon) nyakán laknánk szerintem.

2010. dec. 15. 21:53
 20/21 A kérdező kommentje:
Egyébként szép bútoraink, szőnyegeink, hűtőnk, lcd tv-nk, kameránk, stb-nk van (szóval mindenünk, ami kell egy háztartáshoz), ezeket mind magammal hoztam,hiszen én dolgoztam meg érte, én vettem évek alatt. Nem üres fenékkel kezdtük az albérletet.
2010. dec. 15. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!