Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az előző generáció tényleg...

Az előző generáció tényleg ilyen tudatlan volt a gyerekekkel kapcsolatban, vagy nálunk különleges esetek?

Figyelt kérdés

Vagy már elfelejtették, olyan régen volt gyerekük?

Nem olyanokra gondolok, hogy egyen kolbászt két hónaposan, meg fogjuk be az orrát, ha csuklik. Hanem pl. nagynéném megkérdezte, hogy a hat hónapos fiam érti-e, amikor a férjem külföldiül beszél hozzá. Miután rájöttem, hogy jól értettem a kérdést és nem is viccel, mondtam, hogy hát annyira érti, amennyire a magyart. Aztán egy sor értetlenkedés után mondja, hogy hát ő úgy gondolta, hogy a gyerek érti, amikor hozzá beszélünk. Hat hónaposan. Neki 21 és 17 évesek a gyerekei.

Aztán most mondja, hogy vigyük hozzájuk szánkózni a fiunkat, aki már 8 hónapos. Biztos nagyon élvezné! Szegény gyerekem néha a zoknimtól is megijed, ha nem fekete, nem tudom elképzelni, mennyire tudná értékelni, ahogy a domboldalon siklik le az apjával a szánkón...

Nálatok is vannak ilyen okosságok? Nem a csiribiri népi kuruzslásokra gondolok, hanem ilyenekre, hogy a hat hónapos gyerek megérti, ha beszélünk hozzá.


2010. dec. 16. 16:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

ha 8 hónapos lenne a babám simán vinném szánkózni jó nem lökném le a domboldalon, de már huzogatni lehet és élevzné is.


és igen érti a baba mait mondasz neki, vagy is megakarja érteni. 8 hónaposan meg föleg. külföldiül egy kicsit fura de, nekem a 3 hónaposom erösen figyel és simán érzékeli hogy melyik szülöje beszél és melyik nyelven. ha én németöl beszélek hozzá soha nem olyan boldog töle mint ha magyarul gagyorászok. érzékeli a hangsúlyt.

2010. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Hát, bocs, de az én gyerekeim értették, amikor hozzájuk beszéltünk fél évesen. Igaz az 20 éve volt. Lehet, hoyg a mai gyerekek értetlenebbek? Nem hiszem.

8 hónaposan is meg szoktak szánkóztatni - nem a domboldalon, hanem kis, keretes szánkóban, és két-három métert, majd ölelés-kacagás. Persze, síkon, és lassan. Élvezni szokták. negyed óra az egész.

Szerintem a néni csak számodra szokatlanul fogalmaz. A mondanivalójára koncentrálj, ne a szavára, és egy kicsit rugalmasan: próbáld megérteni, mit akar, mert lehet, hoyg jót. Nem hiszem, hogy pár év alatt elfelejtette a gyereknevelést.

A csuklásra jó az különben:)

2010. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%

Talán nem figyeltek annyira ..

volt gyerekük de alig ismerek olyan mai harmincast akinek volt babanaplója.

nem olvastak nem olvashattak annyi mindent a babákról és nem is nagyon volt divat a babázás összeházasodtak jött a gyerek volt 3 féle babaruha - kising, rékli meg pólya.-

babakocsi asszem csak egy modell volt.

a legtöbbjük fél év babázás után visszament dolgozni a gyárba v. máshová a kicsi ment bölcsibe az állam nevelte.


Talán nem tudtak úgy olyan odaadóan rácsodálkozni a babákra a fejlődésre mint ahogy mi tesszük mert minket talán az egész teherbeesés a babavárás jobban meghat jobban megfog. Gondolj csak az iparágra ami körénőtt ezt a mai 50-esek alig értik csak a hercehurcát látják .

2010. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

hát, a barátnőm nagy lánya 20 éves, a kisfia 5 a legkisebb egy, és elbír mindegyikkel....

igaz, értik, amit mond.

2010. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

Vannak fura dolgok, tény, de:

1: a pici 6hónapos is érti amit mondasz neki. Tény még nem csinálja meg a kérésedet, majd jó pár hónap múlva. De érti. Az idegen nyelveket is "értik" tanulják most a kicsik.

2: szánkó, ha stabilan üldögél, akkor ha picikét húzod élvezné. Amúgy édesek, mert tavaly tetszett a fiamnak a hó, idén a közelébe se megy:)

2010. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ejj már, miért kell így letámadni? Azt hittem, érthetően fogalmaztam, hogy ÉRTI A GYEREK, HA HOZZÁ BESZÉLSZ, az nem azt jelenti, hogy érzékeli a hangsúlyt. Mert konkrétan, amikor azt mondtam a nagynénémnek, hogy "a gyerek a hangsúlyt érti magyarul és külföldiül is", akkor rácsodálkozott, hogy hát ő azt hitte, érti is, amit mondunk. Pl. hogy anya mindjárt jön, stb. Szánkóval kapcsolatban pedig domboldali siklásról volt szó, hogy majd felül mögé az apja és úgy siklanak le a szánkón. Ezért hívott hozzájuk - hó itt is van, de ők domboldalon laknak.
2010. dec. 16. 16:38
 7/31 anonim ***** válasza:
52%

16:32 melyik falvédőről jöttél?

45 éves vagyok, 20 fölött a gyerekek.

főiskolára jártunk, dolgoztunk, publikáltunk, aztán jöttek a gyerekek. Nagyon sokat olvastunk, már szégyelltem, hogy könyvből nevelem. Sok jó gyereknevelési könyv jelent meg, - ami ma is közkézen forog vagy a neten - meg is tudtam venni, de könyvtárba is jártam, meg a barátnőkkel cseréltünk.Mi hallgattunk nagyanyánkra is.Volt az az album pl, a magzat fejlődéséről, színes képek, az nagyon népszerű volt.

És képzeld: ultrahang is volt.Meg tápszer is.Papírpelus is.

Nagyon sok színes ruhájuk volt, a bébidivat húsz éve sokkal kifejezettebb volt, varrtunk is nekik, meg képes kis pulcsikat kötöttünk, nagyon színesen és divatosan jártak. Bababörze, pl.

Nem mentem vissza fél év után agyárba, hanem a gyes mellett képzőművészeti szakkört vezettem, és tudományos munkát végeztem. Otthon maradtam a kisebb 3 éves koráig. A fiam a számítógép billentyűzetéről tanult meg olvasni, és 4 évesen önállóan betöltötte a játékprogramot!Pedig akkor még parancssort kellett beírni hozzá. Amiről te írsz, olyan még az ötvenes években sem volt. Kicsit leporolhatnád a törikönyvet, míg a gyermek szundít!

2010. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

Ja és minden gyerekemről megvan a bababnapló, és az összes barátnőm is írt. Egyik most addta a gyereknek a 18-ik szülinapjára.

Babakocsi csak nekünk négy féle volt, és nagyon jó modellek, hidd el:)

És bizony csodáltuk mi is a gyereket: volt amikor egész nap csak néztük. Csak nem imádtuk istenségként, mert nem akartunk ártani neki.

Előző vok. Bocs az off!

2010. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%

Hát azért azt, hogy anya mindjárt jön, azt szerintem megérti két külön nyelven is félévesen. Esetleg nem válaszol:)

Próbáld ki! Mondd, hogy nyújtsa a lábát, kezét: adni fogja.

2010. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%

16:42es szerintem az anyukádra gondolt, nem rád a 16:32es.


Amiről Ő írt olyasmiről beszélt az egyik idős 60-70év körüli hölgy ismerősöm. Értetlenül nézett rám, amikor visszakérdeztem, mi az a kelengyepénz. Mert Ő még kapott terhesen kelengyepénzt amikor terhes volt:) És mikor arról beszélgettünk, hogy mennyit mocorgott a 12hetes Uhn a kicsi visszakérdezett, hogy nem csak félidősen mozdulnak meg először...:)))

2010. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!