Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az előző generáció tényleg...

Az előző generáció tényleg ilyen tudatlan volt a gyerekekkel kapcsolatban, vagy nálunk különleges esetek?

Figyelt kérdés

Vagy már elfelejtették, olyan régen volt gyerekük?

Nem olyanokra gondolok, hogy egyen kolbászt két hónaposan, meg fogjuk be az orrát, ha csuklik. Hanem pl. nagynéném megkérdezte, hogy a hat hónapos fiam érti-e, amikor a férjem külföldiül beszél hozzá. Miután rájöttem, hogy jól értettem a kérdést és nem is viccel, mondtam, hogy hát annyira érti, amennyire a magyart. Aztán egy sor értetlenkedés után mondja, hogy hát ő úgy gondolta, hogy a gyerek érti, amikor hozzá beszélünk. Hat hónaposan. Neki 21 és 17 évesek a gyerekei.

Aztán most mondja, hogy vigyük hozzájuk szánkózni a fiunkat, aki már 8 hónapos. Biztos nagyon élvezné! Szegény gyerekem néha a zoknimtól is megijed, ha nem fekete, nem tudom elképzelni, mennyire tudná értékelni, ahogy a domboldalon siklik le az apjával a szánkón...

Nálatok is vannak ilyen okosságok? Nem a csiribiri népi kuruzslásokra gondolok, hanem ilyenekre, hogy a hat hónapos gyerek megérti, ha beszélünk hozzá.


2010. dec. 16. 16:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%

elnézést de hadd mondjam még mindig 1632! Réklim nekem volt, 1965-ben. Nem 1990-ben!! Divatban az angolpólya volt, meg rugdalózó, kisnadrág, zokni, pulcsi, bár én pólyáztam, de az ritka volt.

Bocs, csak hadd tudja meg már..

2010. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
én is kaptam kelengyepénzt, 1990-ben. Szerintem ma is van csak szülési segély a neve vagy ilyesmi.
2010. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
DEHOGY mutatja a kezét meg a lábát! Kinek mutatta 8 hónaposan? Pedig minden öltözésnél elmondom neki, hogy keze, lába, pocak, feje stb. :-)
2010. dec. 16. 16:51
 14/31 anonim ***** válasza:

Ez jó, én nem is hallottam még róla:) csak most-kelengyepénz.

Ez az egyszeri anyasági, megváltozott a neve. Most kerestem rá. Bár Ő ezt a szülés előtt kapta:)

2010. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Kérdező: minden baba más, nálunk a törpe mutatta 8hónaposan. Kedv kérdése részükről mit csinálnak meg.
2010. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Különösebben nem érdekel hogy a "történelem tanárnő "rám v. az édesanyámra gondolt-e de hogy magát bemutatta az biztos.


Lehet hogy keveset tudok de majd elolvasom mégegyszer az 1932-es babanevelési könyvet amit a nagymamám hagyott rám. És beszélgetek a párom anyukájával is aki majd mesél.


Nem szégyellem magam mert keveset tudok arról a korról de képes vagyok továbblépni a kioktató jellegü beszámolón és valóban utánnanézek hogy legközelebb jobban irhassak arról amiről mások szerint nem tudok.


Nem vettem sértésnek.

2010. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
55%
egyébként annyit még hozzáfüznék hogy nem a kilencvenes évekről beszélek mert akkor már 11 éves voltam.
2010. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom, lehet az én gyerekeim elmaradottak de egyik se nyújtotta hat hónaposan a kezét ha CSAK mondtam hogy na akkor nyújtsd a kezed...sőt még 8 hónaposan se...

Én ettől akadok ki hogy jaj már MINDENT ért a gyerek szinte az anyaméhtől kezdve...na ne már..ki mit vesz megértésnek ugyebár.

2010. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, látom, te érted, hogy miről beszélek!
2010. dec. 16. 17:05
 20/31 anonim ***** válasza:

azt látom , kedves 58%, de nem annak szántam :) csak szerettem volna pontosítani. Ezt ilyen stílusban bírtam elmondani, nem tudom másképp fogalmazni, és bocs az off már abbahagyom tényleg.


Különben érdemes ám megnézni, mert nekem tényleg sok könyvem volt, leghasznosabbnak mégis az bizonyult, amit alsós koromban folyton nézegettem(anyukámé) abból a tanultam pelenkázni, öltöztetni,etetni, levegőztetni, fejlezsteni az alvós babámat - és bizony, sok minden eszembe jutott felnőtt koromban, ami hasznos volt. Pl lázmérőzés, etetés, pohár alakja, játszóhely biztonságossá tétele, levegőztetés módja, ilyenek.

2010. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!