Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az előző generáció tényleg...

Az előző generáció tényleg ilyen tudatlan volt a gyerekekkel kapcsolatban, vagy nálunk különleges esetek?

Figyelt kérdés

Vagy már elfelejtették, olyan régen volt gyerekük?

Nem olyanokra gondolok, hogy egyen kolbászt két hónaposan, meg fogjuk be az orrát, ha csuklik. Hanem pl. nagynéném megkérdezte, hogy a hat hónapos fiam érti-e, amikor a férjem külföldiül beszél hozzá. Miután rájöttem, hogy jól értettem a kérdést és nem is viccel, mondtam, hogy hát annyira érti, amennyire a magyart. Aztán egy sor értetlenkedés után mondja, hogy hát ő úgy gondolta, hogy a gyerek érti, amikor hozzá beszélünk. Hat hónaposan. Neki 21 és 17 évesek a gyerekei.

Aztán most mondja, hogy vigyük hozzájuk szánkózni a fiunkat, aki már 8 hónapos. Biztos nagyon élvezné! Szegény gyerekem néha a zoknimtól is megijed, ha nem fekete, nem tudom elképzelni, mennyire tudná értékelni, ahogy a domboldalon siklik le az apjával a szánkón...

Nálatok is vannak ilyen okosságok? Nem a csiribiri népi kuruzslásokra gondolok, hanem ilyenekre, hogy a hat hónapos gyerek megérti, ha beszélünk hozzá.


2010. dec. 16. 16:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
50%

2 éves a lányom, apám piszkál folyton, miért nem szobatiszta már. Apám szerint én már 1 évesen az voltam. Igazából 2,5 évesen lettem az, mint az átlag (anyám mondta).

Apám szerint a bátyám már 6 hónaposan futkosott körbe a lakásban (igazából csak 10 hónaposan - anyám mondta).

Nálunk is vannak ilyen urbánlegendák :)

Szerintem elfelejtik, összekeverik a dátumokat a mi szüleink, mármint akik 60 körül vannak.

Anyám is mondta, hogy mikor milyen főzeléket kaptunk, aztán csak visszanézte a kis jegyzetfüzetét és elég sok hónapot tévedett.


És hogy rád is reagáljak :)

A 6 hónaposnak szerintem mindegy milyen nyelven beszélsz hozzá, neki a hangsúly a lényeg és az arckifejezésed.

Az én lányom 8 hónaposan összesza**rta volna magát félelmében egy szánkón, még akkor is, ha az ölemben lett volna.

2010. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%

Hát, jól rádtámadtak :S

6hónaposan a gyerek megértheti, hogy mit mondasz neki az anyanyelvén, amenyiben gyakran hallja az adott szót, kifejezést. De a "külföldit" nem hinném:)))

8 hónaposan szánkózni? nem. Az enyém békésen szundikált még ilyenkor a babakocsiban. Dehogy szánkóztattam volna. Persze ez én vagyok, mert más ilyen idős korban is megteszi.

Felmenőink tényleg sokat tévednek - időben:) Az én férjem épp' elmúlt 1 éves, és képzeljétek, már szobatiszta is volt. Nahááát :)

Meg a rágni nem tudó gyereknek adjak almát rágcsálni. (Azt hogy lehet figyelmen kívül hagyni, hogy letörhet belőle egy darab?). A mártsam a cumit cukorba dologról már nem is beszélve.

De ez már nem a kérdéshez tartozik:)

2010. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon nem értette meg sok nő a kérdésed, furcsállom is. Carmen meg.... hát, ismét jött az okosságaival, mint kiderült név nélkül is ugyanúgy lepontozzák a hülyeségeit.


Nálunk a dédipapa tud hülyeségeket mondani, de neki talán elnézhető, hisz 83 éves. Ő is szánkót vett a 8 hónapos fiamnak és mondta, hogy kössük be az autósülésbe és úgy húzzuk. Na persze. Meg 2 hónaposan kérdezte, hogy mit eszik már a gyerek és hogy miért nem válaszol neki. Most csokimikulást hozott neki, nem tudja, hogy még hogy nem neki való. Amikor megláttam, hogy milyen sokan írtak, gondoltam olvasok pár vicces sztorit, de sajnos nem. Ilyeneken is össze lehet veszni?

2010. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Hát, látjátok, ilyenen is össze lehet veszni... Mindegy, örülök neki, hogy van, aki érti, miről beszélek! Köszönöm szépen! :-)
2010. dec. 17. 12:43
 25/31 anonim ***** válasza:

Én tavaly kaptam kelengyepénzt, itt így hívják.

8 hónaposan lehet a babát húzkodni a szánkón, semmi baja nem lesz tőle. Azt hogy nyújtsd ki a kezed, csak akkor értette a fiam, amikor kedve is volt hozzá, amúgy kb. 10 hónaposan értette meg először.

2010. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Jut eszembe! A fiunk legnagyobb fenomenitásai:

integet, ha mondjuk, hogy pápá;

eldugja a kis fejét és kukucsozik magától is és akkor is, ha csak úgy bármikor azt mondom neki, hogy kukucs;

feje fölé emeli a kezecskéit, hogy megmutassa, milyen nagy. Na azt viszont csak akkor, ha azt kérdezzük, hogy "hoe groot ben jij?" - mert ezt az apja tanította neki.

:-)

2010. dec. 17. 12:57
 27/31 anonim ***** válasza:
Na, ez nem veszekedés. Nem azért beszélgetünk, hoyg mindenki ugyanazt ismételgesse. Ki ezt ír, ki azt, a veszekedés ettől igen messze van.
2010. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Látod, te magad írod, hoyg mindkét nyelven ért. Ezt mondd el a néninek.Szánkózni meg azért hívott, mert kedves akart lenni. Ti ketten lecsúsztok a pároddal, ők meg integetnek nektek a kicsivel.

A "veszekedést" meg az provokálta, hogy két ártatlan, kedveskedő mondat miatt egy lendülettel elintézted az előző generációt. Aki azért ezer a szerencse, tudatlanságában hogy ilyen ügyes és okos jelen generációt nevelt fel.

2010. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem MUTATJA a kezét, hanem NYÚJTJA. Ha öltöztök, és kéred. Ez nem ugyan az. Mutatni nehezebb, odaadni könnyebb.
2010. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
"két ártatlan, kedveskedő mondat miatt egy lendülettel elintézted az előző generációt" - na hát ettől azért még messze állunk.
2010. dec. 17. 20:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!