Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beirod az önéletrajzodba,...

Beirod az önéletrajzodba, hogy gyesen voltál? (Ha új munkahelyet keresel. )

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Hamarosan lejár a gyes, munkát keresek, sajnos a régi munkahelyemre nem vesznek vissza, ugyanis akkoriban egy gyesen lévő kollégát helyettesítettem. Tanár vagyok.

Milyen tapasztalataitok vannak gyes utáni álláskereséssel?

2010. dec. 19. 08:52
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Tapasztalatom még nincs,de én nem fogom bele írni.Írom,hogy pl.2008-2013ig "xy" cég, "z" beosztásban.Bár engem vissza vesznek,de nem akarok oda vissza menni,így keresek már és fogok is találni,mert a gyerek felügyeletet nálunk apa oldja meg több okból is.(munkanélküli volt,mikor jött a baba,és az én munkám nem fárasztó annyira,nem kell sokat dolgozni fizikailag,és jobban keresek 8 órában,mint ha ő akár 12 órát dolgozna egy nap)

Szóval én nem írnám bele... sok sikert!

2010. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ha nem írod bele, azzal eltitkolod a gyereket, nem? És ha beteg lesz és nem tudod megoldani, hogy más vigyázzon rá, akkor meg bukta van. Én beleírnám, hogy ne érje őket később váratlanul.
2010. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beírom, de azt is, hogy ez alatt tanultam, képeztem magam. Igazából ezért is tanultam a GYED és GYES alatt. Mármint egyrészt azért, mert szükségét éreztem, hogy később több esélyem legyen, meg eleve akkor szereztem meg a szükséges végzettséget ahhoz, amivel foglalkozni szeretnék, másrészt azért is, hogy az önéletrajzomba ezt is beírhassam, ne tűnjön úgy, hogy 3 évig szakmai szempontból semmit nem csináltam. De ha nem tanultam volna, akkor is beírnék ilyesmit, hogy "ez idő alatt is napi szinten figyelemmel kísértem a szakmai változásokat, újításokat" stb.

Amúgy még mindig jobb, ha ezt írod be, mintha azt, hogy 3 évig nem dolgoztál, csak úgy. Ilyesmit eltitkolni amúgy is etikátlan. Most arra nem térnék ki, hogy épp így etikátlan a munkáltató részéről, ha emiatt hátrányosan megkülönböztet, mert ezt mind tudjuk.

2010. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok.
2010. dec. 19. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írom bele. Sok helyen utána olvastam a témának és bennem egyértelműen ez a vélemény alakult ki. Szakmai önéletrajz a címe az anyagomnak és csakis a munkámra, képzettségemre vonatkozóan tartalmaz info-kat. Igaz hasonló helyzetben vagyok mint az 1. válaszoló, tehát hivatalosan most is van munkahelyem. Viszont ha behívnak beszélgetésre mindenképpen elmondom, kb. úgy hogy pl. 2007. májusig dolgoztam aktívan, majd az elmúlt időszakot GYED/GYES stb.-n töltöttem, ezalatt ezt és ezt tanultam.

Az az általános tapasztalat sajnos, hogy ha már az életrajzban jelzik a nők hogy kicsi gyerekük van, be sem hívják őket beszélgetésre. Míg ha legalább az interjúig eljutnak simán kiderülhet hogy nagyon is felkészültek, jó munkaerők lennének, a gyerkőc felügyelete pedig megoldott. Így részemről az önéletrajz egy szakmai reklámanyag amiben igyekszem csakis az erősségeimet megmutatni.

2010. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van. Nálunk is megoldott a helyzet,ha a kicsire vigyázni kell, a nagyszülők sokat segítenek. Remélem találunk munkát mindannyian.
2010. dec. 20. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!