Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Menjünk karácsonyozni bárányhi...

Menjünk karácsonyozni bárányhimlős gyerekekkel?

Figyelt kérdés

6 éves lányomnál 3,5 hete kezdődött a himlő, már elmúltak a pöttyei. 8,5éves fiam múlt hét hétfőn fejfájással gyengeséggel jött haza a suliból,kedden bepöttyösödött, most már igencsak múlófélben vannak a pöttyei. 1 éves fiamnak múlt hét előtti vasárnap kijött két pöttye, a többi szerdán érkezett. Pöttyei múlófélben.

Dédihez mennénk, lenne ott két gyerek, 12 és 8.5 évesek. Ők már túl vannak ezen. Igazából az enyémek miatt aggódom(aggódjak?), nehogy legyengült immunrendszerrel összeszedjenek valamit. Ti mennétek?


2010. dec. 23. 06:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy azt gondolod betoji vagyok de inkább nem.

Jobb félni mint megijedni, és a karácsonyi partit be lehet pótolni máskor is:-)

2010. dec. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék. Sőt, nem örülnék, ha valaki így jönne hozzám.

A szomszéd néni lett 72 évesen himlős, az unokáitól! Azt sem tudta, hogy nem volt bárányhimlős, hisz a gyerekeitől nem kapta el.

A férjem 26 évesen volt himlős, én még nem voltam.

2010. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlő az egyik legfertőzőbb betegség.

A vírusa felelős az övsömör kialakulásáért, azoknál, akik már voltak bárányhimlősek.

Én semmiképpen nem mennék, hiszen még legalább 1 hétig fertőznek a lurkók, és az nem lenne jó a dédinek és a család többi tagjának sem...

2010. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem örülnék, pl ha hozzám jönnél, és nem azért, mert aggódnék, hogy a te gyereked lesz náthás. Nem tudhatod, kire viszed rá a ragályos himlőt, a felnőttekre sokkal veszélyesebb is, mint gyerekre. Nem mennék mások védelme érdekében.
2010. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, max csak akkor ha már biztosan voltak himlősek, de inkább ne menjetek, ki tudja ki nem volt még lehet hogy nem is tud róla. Az én anyukám is bárányhímlőbe halt bele 26 évesen amit tesómtól kapott el, és úgy tudta hogy már volt himlős, a felnőttekre nagyon veszélyes, inkább maradjatok otthon.
2010. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem javasolnám, hogy menjetek, jobb a gyerekeknek most kipihenni a betegséget.
2010. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták a többiek, jobb, ha otthon maradtok, a többi emberre tekintettel. Nem tudhatod, hogy pl. a felnőttek közül ki nem esett még át a betegségen, sőt, a mostani vírusok már olyan agresszívak, hogy egyre gyakoribb az újrafertőződés (tehát az is elkapja megint, aki már volt. Kolléganőm pár éve 34 évesen harmadjára (!!!) kapta el a bárányhimlőt, 3 hétig kikelni sem tudott az ágyból.) Nem lehetsz ennyire felelőtlen másokkal szemben, hogy kiteszed őket ilyen kockázatnak!
2010. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, úgy látszik nem én vagyok túlaggódós, ugyanígy gondolom én is, ahogy ti leírtátok.
2010. dec. 23. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se mennék, és nem is engedném, hogy betegen bárki jöjjön hozzám. Marha mérges lennék, még akkor is, ha már túllennének a gyerekeim a b.himlőn.
2010. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nem csak saját de a többi gyerek érdekében sem mennék.
2010. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!