Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba bejelentése...

Második baba bejelentése munkahelyen hogyan?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha gyes alatt születne meg a kistesó, akkor kinek és hogy jelezzem a munkahelyemen, hogy visszamennék "dolgozni", kivenném az addig felhalmozott szabadságomat és mennyivel előbb szóljak? Félek attól, hogy a munkahelyemen ezt nem díjaznák, viszont ugye így a TGYÁS-t a bérem alapján számolnák, ami jobb lenne, mintha nem mennék vissza dolgozni. Ti ezt hogy oldottátok meg? Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. jan. 3. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, nem pontosan értem a kérdésedet!

Most már terhes vagy?

Mert ha még idén születik a kistesó, akkor mindegy, hogy most visszamész-e melózni vagy sem, mert az előző évi bért veszik alapul.

Akkor lenne érdemes visszamenned, ha már csak jövőre születne. Ezt a bérszámfejtő mondta anno.

Nekem úgy volt, hogy jan-ig voltam gyeden, utána gyesen, de nem vettek vissza a melóhelyre, mert gyes alatt nem kötelező.

Közben terhes lettem a másodikkal, aki nov-ben született. Így nekem az előző évi gyed alapján járt újra a tgyás és a gyed, ami majdnem ugyanannyi volt, mint az elsőnél.


De javítsatok ki, ha nem jót írtam!

2011. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia,

nem vagyok még terhes, de már rajta vagyunk, hogy legyen kistesó. :-) Szóval, ha időben összejön, akkor még idén szülnék, viszont augusztusig jár a GYED, aztán már GYES-t kapok. Ezért vagyok kétségek között, hogy mit is csináljak, hogy anyagilag a legjobban járjak. Viszont fogalmam sincs, hogy a munkahelyen is mikor lenne érdemes ezt közölni?! :-(

2011. jan. 3. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Dolgozni vissza tudnál (és akarsz?) menni?

Amíg jár a gyes, addig nem kötelesek visszavenni, főleg, ha már terhes is vagy.

Bár ezt munkahelye válogatja :)

A sógornőm nagyon jól járt, mert elmehetett táppénzre (állami cég), de nekem nem lehetett, mert szabálytalan (magán cég)...

Ha meg nem tudsz visszamenni melózni, akkor tulajdonképpen lényegtelen, hogy mikor mondod el, bár persze jobb minél előbb :)

A munkáltatók általában számítanak a 2. babára is :)

2011. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék visszamenni, nagyon jó itthon a kis picurral. Igazából csoda minden nap vele. :-) Hát igen állami cégnél minden teljesen más. Bánom is, hogy anno eljöttem onnan. :-(
2011. jan. 5. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!