Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autós gyerekülés vásárlásánál...

Autós gyerekülés vásárlásánál milyen szempontokat tartsunk szem előtt?

Figyelt kérdés
Mi az, ami mindenképpen kell, hogy "tudjon"? Illetve, hol a érdemes venni?
2011. jan. 4. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a baba.

Nekem 8 hónaposan, amikor vettük kisfiamnak az ülést, akkor az volt a fontos szempont, hogy ne költsünk rá százezreket, hogy elég sokáig tudjuk használni, hogy masszív legyen, hogy menet közben dönthető legyen, hogy plüssös huzata legyen ebbe kevésbé izzad bele -, és a legfontosabb: hogy kényelmes legyen neki. Mi ez alapján ezt választottuk: [link]

A narancssárga színű mellett döntöttünk.

2011. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem a 6 hónapos lányomnak,mert a bébihotórdót kiőtte:


[link]


Egyébként sajnos ez pénztárcafüggő!Bár ez az a dolog amin én soha nem spórolnék.Nem vet fel minket sem a pénz!

Érdemes szétnézni az ADAC honlapján is.Hogy melyiknek milyen a töréstesztje.

2011. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi :bébihordót
2011. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Fiam 11 hónapos! Mi is nagyon meggondoljuk mire költünk, de a biztonság az első!

Nagy a kínálat a neten, de jó a hasznos válaszaitokat olvasni, hogy a gyakorlat miket igazol, hogy mi a fontos az ülésnél.

2011. jan. 4. 09:45
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszló!

Eddig mi is ezt néztük ki, amit Ti:-) Mi itt is vettük a fiúnknak a nagyobb dolgokat!

Stabilnak, biztonságosnak találjátok? Jó benne a fejszűkítő?

Lehet, hogy furcsa a kérdés, de ha az üléshez van rögzítve, akkor hogy tudod dönteni?

2011. jan. 4. 09:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Besafe X1-es ilyen van 50 ezer ft volt, de ez az az amin nem spóroltunk.

10 hós korában vettük, akor volt 9 kiló és bőven stabilan ült.

2011. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ez menet közben dönthető, tehát az autó biztonsági öve a gyerek háta mögött megy el. A linkelt képeket ha megnézed, akkor az utolsó előtti képen lehet látni, hogy milyen megdöntve az ülés. Elöl, a gyerek lába alatt van egy kar, azt kell meghúzni, és már döntöd is a gyerekkel az ülést.

Nekünk nagyon bevált, és a fejszűkítőt sem kellett sokáig használni, hamar belenőtt eléggé a gyerkőcünk.

2011. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi nem vagyunk anyagilag nagyon eleresztve, de megmondom oszinten, hogy ulesvasarlasnal az ar volt az utolso szempont, amit figyelembe vettem.

Utolso elotti a kinezet.

azelott a kenyelem.

Elso helyen a biztonsag.

En eleg sok torestesztet attanulmanyoztam, a nagyon jo eredmenyt elert ulesek kozott neztem korbe, hogy kenyelem szempontjabol melyik milyen, dontheto, tagas, hogyan alkalmazkodik az uleshez, elmentunk baaaruhazakba es beleprobaltuk a gyerekeket, majd ha valami fent maradt a rostan ezek alapjan, akkor megneztuk, hogy milyen szinekben van, es amikor dontottunk, akkor mertuk megkerdezni az arat.

De en eleve szules utan hozza sem nyultam az egyszeri anyasagihoz, azt ahogy kaptam el is raktam mind a ket gyereknel az autosulesre.

(Mondjuk igy kifizetheto volt, mert egymas utan jott ket gyerek, a nagyobbik eloszor a babakocsihoz kapott hordozott hasznalta, utana kapott 9-18as ulest, majd megszuletett a pici, ove lett a hordozo, mire a pici kinotte a hordozott, akkor vettunk a nagynak 15-36 kg-osoknak valo ulest, igy a pici ismet orokolte a mar meglevot. Tehat eddig 2 draga ulesvasarlasunk volt 2 anyasagibol, meg egyre lesz szukseg, amikor a picinek is 15-36ost kell venni. Es tobb nem is kell.


De a lenyeg:

[link]

Ez a 9-18as.


Ez pedig a 15-36os: [link]


De ezzel is szemeztem: [link]

De vegul nem akartam ekkora atfogo kategoriat.

2011. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi kombináltuk a biztonságot a pénztárcakíméléssel és egy használt römer king ts plus ülést vettünk, ami nagyon-nagyon jó. Van egy kereskedő, aki börzéken is árul és nagyon korrektül lehet vele egyezkedni, e-mail-en lebeszéltük vele, hogy milyet szeretnénk és a legközelebbi börzére, ami a mi környékünkön volt elhozta az ülést. Ha érdekel az elérhetősége priviben el tudom küldeni.
2011. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy kérdés volt, h milyen legyen. Aztán még mielőtt vettünk volna kaptunk egy 9-18-ast kölcsön. Soha nem vennék ilyen méretűt! Még csak 10 kiló a fiam, de már most kicsinek érzem. Ez tényleg csak azoknak való, akik már nem tudják mire költsenek.

Szerintem az ár nem feltétlenül tükrözi a minőséget. Vagyis egy olcsóbb is lehet jó. Nem azt mondom, h spórolni kell rajta, de szerintem az 50-60ezresek már inkább csak a nevük miatt, illetve a külső dizájnja miatt kerülnek olyan sokba. Egy 25-30ezres is tökéletesen megfelel a célnak.

Amit érdemes figyelembe venni, h a legtöbb 9-36-os fejtámlája magasan van. Az én kisfiam elég magasnak számít, így már 8 hónaposan kicsi volt a hordozó, de szinte egyik ülést sem érte fel. A dönthető 9-36-os volt jó neki, mert az csak 2funkciós (nem szedhető le az alja ülésmagasítónak). De az ugyanolyan dönthetős 9-25 és 9-36-os között mindössze annyi a különbség, h a kisebbiknek pár centivel szűkebb az ülőfelülete. Szóval nem sok értelme van a nagyobbat venni, előbb-utóbb úgyis kell majd külön ülésmagasító.

Ha következő gyerekben is gondolkodtok, akkor meg pláne 9-25-öst vennék elsőre, majd ha a következő gyerkőc is kinövi a hordozót, akkor pedig a nagyobbiknak vennék egy 15-36-ost, mert gondolom addigra kb. akkora lesz már. Vagy egy nem dönthetős 9-36-ost, gyerkőc méretétől függően. A lényeg, h azt már lehessen sima ülésmagasítónak is használni. Én tuti így vennék, ha nem kaptunk volna kölcsön.

Amúgy azt szeretem, h ez dönthető! Mikor elalszik hasznos. Viszont a szűkítőt nem adták vele, és az is jól jönne alváskor. Ezt egy nyakpárnával oldottam meg. Annál viszont érdemes figyelni, h a C alak közepe keskeny legyen, mert ha széles előretolja a gyerek nyakát, amitől előrebukik a feje.

2011. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!