Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti hogy osztjátok be...

Anyukák! Ti hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés
Úgy értem van valami kialakult rutinotok, hogy a házban is rend legyen, és a gyerekkel is tudjatok foglalkozni. Na és a párotokkal, valamint jusson idő magatokra is. Nekem ez egyszerűen nem megy.... Vagy a gyerekkel játszunk, vagy takarítok, de akkor már ordít... Nem egyszerű!!!
2011. máj. 20. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a gyerek? Mert nem mindegy. Kb fél éves korukig nem nagyon foglalkoztam a házimunkával.

Nekem 2 gyerek van, hát magamra meg a páromra nem sok idő van. Persze ezt jobb helyeken megoldják a nagymamákkal. De nekünk sajnos nem segítenek. Kaját rendelek. Takarítani úgy szoktam, hogy 1 nap egy szoba. Amíg alszanak, vagy a nagyobbat már be lehet vonni.

2011. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs napi rutin, rohangálok a gyerekek és a teendők között. Szana-szét szakadok minden nap, ez van. Annyi, hogy igyekszem a gyerekeket bevonni a feladatokba: a porszívózást végig asszisztálja a pici, ott mászik mellettem, a teregetés közben ő is pakolja a lavort, ha a tükröt törlöm le a nagyobbik kezébe is adok egy kis papírt, mosogatás közben ott van a picur mellettem és pakolhatja azt a részt, ahol csak műanyag dolgok vannak....

Meg persze amikor alszanak akkor gőzerővel mindent csinálok egyszerre.

2011. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

4 gyerek van, ha nem akarok teljesen becsavarodni, muszáj szinte percre pontosan megtervezett napirend szerint élnünk. Így is van, de én nem bánom, hogy nem spontán, így legalább olyan dolgokra is van időm a sok gyerek dacára, mint sport, barátnők, romantika, kreatív hobbi.


Mondjuk nagy segítség, hogy a párom mindenben kiveszi a részét, legyen az gyereknevelés vagy házimunka, és anyósom is "ugrasztható" távolságban van, nagyon szeretik egymást a gyerekeimmel (külföldön élünk, az én szüleim Magyarországon, ők csak 6 hetente jönnek).


+ van egy takarítónőnk, aki azért heti 3x a nagyobb takarítást és vasalást elvégzi, de 4 gyerek (és egy macska) mellett így is van mit csinálni nap mint nap.


Kitartás, és szánjatok időt magatokra is!


Minden jót! :)

2011. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kisnita ***** válasza:

Nekünk van napirendünk ami mindig változik a gyerek igényei szerint, ahogy nő úgy változik az érdeklődési köre, az alvásideje, stb és ez alapján alakul a napirend is. Persze a napirend nincs kőbe vésve, csúszás és változás mindig közbe jöhet.

Most ott tartunk, hogy 22 hónapos este fél 8-8kor elalszik, reggel 8 körül kel (amennyivel később aludt el annyival később kel) éjjel alszik végig (tegnap éjjel nem aludt, nyújtotta oda az üveget, hogy szomjas, ezt úgy negyed óránként eljátszotta :@)

Ébredés után pici bújás, simi-simi nekünk ez nagyon fontos dolog :) Utána átöltözés, pelus csere, mosakodás, reggeli (legtöbbször egy két falat) kaja után megint megyünk a mosdóba kezet mosni, utána ő teszvesz valamit én beágyazok, elmosom a reggelis cuccokat, helyre rakom az arcberendezésem, cipő fel megyünk ki az udvarra. Lemegyünk a boltba, sétálunk ha van kedvünk játszira is megyünk vagy barátkozni a többi kisgyerekkel. Kisebb-nagyobb megszakításokkal reggeltől estig kint vagyunk mostanában a kertben. Közben én bejárok felteszem a kaját, ő segít felmosni, betesz egy mosást nekem (egyedül!), kipakolja ruhákat a kis kádba, én kiveszem, segít kiteregetni, közben felmosunk együtt, be-be szaladozok megkeverni a kaját.

Általában kiviszem a kertbe a laptopomat is hallgatunk zenét miközben labdázunk, vizeskedünk, kertészkedünk. Le kell foglalni mert nem alszik napközben. Az éjjelre tekintettel ma kidőlt egy órára, milyen jó is volt :) Mostanában egyre többet 10óraizunk meg ebédelünk a kertben. 5 körül meg jön apa, akkor bemegyünk uzsonnázunk (a fiam rossz evő, de próbálkozom nála a kajával) utána apáé egy órácskára a fiunk. Este még együtt vagyunk hárman, vagy ők ketten ha én elmaradtam valamivel, elmosogatom a vacsis dolgokat, stb. Miután elaludt én jövök fel a páromhoz az emeleti szobába, itt gépezünk, lazulunk, beszélgetünk, romantikázunk. 10 percenként felváltva lemegyünk megnézni a "babót" :) Én lent alszom a fiammal, a párom itt fent.

Nem mindig minden van úgy ahogy a tervben volt, de ez így jó, legalább nem unalmas.

A takarítás a gyenge pontom, megőrülök a kosztól... Minden nap takarítok valamit, de a nagyobb dolgok hétvégére maradnak mikor a párom vigyáz a kicsire mert ha velem van nagyon nem egyszerű haladni.

2011. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy 2éves kislányom van.6kor ébred,megissza a kakaóját és meggyünk is az udvarra játszani.Én is megiszom a kávém és elmegyünk a boltba.Meg reggelizünk,majd felteszem az ebédet főzni.Ezután rendet teszünk,2 szoba van és egy nappali,amit együtt csinálunk.Szeret segiteni,port töröl,fujja nekem az ablak tisztitót.Pórszívózás és felmosunk a nappaliban.Elég hamar kész szoktunk lenni.Utána megint udvar,persze ha az idő engedi.Ebéd és ujra játszás.Ritkán alszik napközben.Szinte egész napunkat az udvaron töltjök.Sokszor készítem ott elő az ebédnek valót is.És sokszor kint is eszünk.Este 7.kor fürdik,ekkor inditom el a mosogató gépet(nagyon nagy segitség)és ekkor dobom rendbe a konyhát.Konyhából nyílik a fürdő,pont rá látok a gyerekre.E közben késitem a vacsorát is.Szendvics,virsli,rántotta,gyorsan megvagyok.Vacsora és alvás.Mikor elaludt megcsinálom a fürdő szobát.Nem takaritok mindennap,de a konyhát és a fűrdőt mindennap felmosom.A wc-ét áttörlöm domestos törlő kendővel.Vasalni heti 1szer szoktam,délután,addig a kislányom eljátszik körülöttem.
2011. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

-takarítás: minden hétfő reggel kb fél óra,addig akicsi (2) mesét néz

Az iskolás nagyfaim saját szobájában letörli port, rendet rak az íróasztalán, ennyit igazán elvárok tőle.

-reggelente felmososom a konyhát

-hétvgente közös családi programok

-játszótér, bvan amikor déelőtt, van amikor délután ha a párommal elemgyünk valahova, akkor a két gyerek átmegy anyósékhoz

Amikor alszik a kicsi délután (1-2 óra), akkor jut iső magamara, mostanéában kertben szoktam napozni-

-borotválsá, hajmosoás, szemöldökszedés szintém

-fodrász másfél havonta

körmös: csak átmegyek a hugaimhoz,oda szoktam vinni a kicsit is


nem értem úgy, hogy ne jutan iső magamra , gyerekekre

2011. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a szigorú napirend vált be. Ennek csak az a hátránya, hogyha valami miatt megborul, akkor borzalom a nap.

Minden áldott nap így és ezeket csináljuk a 14 hónaposommal:

- ébredés fél 6-kor

- 6-kor tápszer ivás, apa elindul dolgozni

- 7-ig reggeli pilledés, fekvés süsü nézés

- utána felporszívózás, felmosás, a kicsikém a pihiszékből néz

- ezek után beteszek egy mosást (minden nap megy 1x a gép)

- 8 körül csomó játékot kiteszek a szőnyegre, manó játszik

- én elmegyek főzni

- kimos a gép, kiteregetek

- olyan 9-fél 10 körül tízóraizás

- ha kész a kaja, baba megy aludni olyan 2 órát

- én addig port törlök, vízkőtlenítek, vagy itt lógok

- dél körül ébred......ebédelés

- 3 óra intenzív szobai játszás velem

- 15:00 még egy 3/4 órás alvás

- 15:45 körül uzsizás

- 16.00-16:30 körül, le a játszóra

- 18:30-19:00 körül jövünk fel, amikor apa megérkezik

- 19:30 fürdések

- 21:00 mindenki alszik..........vagyis nem mindig.......ilyenkor szoktunk egy picit egymással foglalkozni a férjemmel.

Hát nálunk szinte percre pontosan így telnek a napok, azonban a hétvégi nagyizások ezt erősen megborítják.

Szeretem a rendet, a megszokást az életünkbe, de belátom, hogy ez az életmód nem mindig helyes.

2011. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most tüzetesen elmesélhetném, hogy mi a napirendünk, de mi nem vagyunk ilyen óramű pontossággal beállítva. Az étkezések, kelés-fekvés és a fürdés van kb azonos időben, a többi változó. Egyedül nevelem a lányom, mellette tanulok is, nincs segítségem, de úgy gondolom, hogy mégis időt tudok szakítani arra, amit igazán szeretnék aznap megcsinálni. Nekem mindig olyan furcsa, amikor olvasom, hogy 1-2 gyermekes anyukák, akiknek ott a párjuk és még a nagyszülők is össze-vissza kínlódnak, hogy fáradtak, nincs idejük, nem találják a helyük, stb. Szerintem ez mind hozzáállás kérdése. Most lehet,ezzel nem válok túl népszerűvé, de én egyedül oldok meg mindent, mégis nagyon ritka, hogy teljesen kidőljek. Senkire nem tudom bízni a lányom, a hivatalos ügyeket is általában a lányommal végzem (nagyon ritkán tudnak vigyázni rá a vidéken élő szüleim), vezetem a háztartást, szép, tiszta, rendezett környezetben élünk(de nem sterilen :D) és még időm is van a lányomra, magamra is. Egyébként lehet, ha párom lenne, akkor nekem sem lenne időm és sokkal frusztráltabb, idegesebb lennék, de most így nagyon jó kettecskén, mert arra van időnk, amire szeretnénk. Hamarosan dolgozom újra, a lányom oviba fog járni, akkor már macerásabb lesz megoldani, hogy hogyan hozzam-vigyem, de szerintem ez legyen a legnagyobb gondom. :)
2011. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!