Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevontátok a nagyobb gyereket...

Bevontátok a nagyobb gyereket a névválasztásba?

Figyelt kérdés
onnan jött a kérdés hogy engem a nővérem nevetett el anno:)
2011. jan. 9. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekeim kozott csak 14 honap van, igy nyilvan nem lehetett bevonni a nagyobb gyereket a nevvalasztasba.


Viszont az en nevem a noverem otlete volt. 13 ev volt kozottunk a korkulonbseg. Eredetileg a szuleim mas nevet szantak nekem, de sajnos a noverem epp a szuletesem elott hirtelen meghalt (2 nappal korabban), igy a szuleim ugy dontottek, hogy azt a nevet kapom, amit o szeretett volna.

2011. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy az én nagyobb testvéreimet nem vonták be a névválasztásba, pedig a testvéreim már 'huszonévesek' voltak...De szerintem ez a szülők feladata.Bár ki tudja, lehet, hogy majd ha nekem is lesz(nek) gyereke(i)m, és teljesen tanácstalan(ok) leszünk/leszek a nevet illetően (bár ezt nem hiszem, mert már most tele van a tarsolyom nevekkel), akkor majd bevonom a lányomat/fiamat a névválasztásba.
2011. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Első!Második válaszoló vagyok.Őszinte részvétem! :(
2011. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem 12 eves volt mikor megszuletett a harmadik huga. Ferjemnek akkor kisfiukent nagyon tetszett egy Annamaria nevu kislany. Anyoseknak nem volt otletuk ezert ferjem javaslatara Annamaria lett a huga :)
2011. jan. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgatnám a véleményét. Ha már elég nagy hozzá persze hogy tudja miről van szó. Szerintem döntsétek el együtt mi legyen a pocaklakó neve, azt válasszátok ami mindenkinek tetszik
2011. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy is nehezen választottam nevet örültem ha vki segít benne :) A fiamat a férjem nevezte el, a lányomat a bátyám. (mellesleg anno ő 12 éves volt amikor én születtem és ő nevezett el engem is).

Szerintem ez szép szokás, erősíti az összetartozást, a nagyobb látja,hogy milyen fontos az ő szerepe :) a kicsi meg később érzi hogy a tesója várta őt:)

Most a harmadik babámmal vagyok terhes, a fiam már megkérdezhető korban van :) 5 éves. Már az elejétől Ákosnak hívja a pocakomat, pedig nem is tudjuk hogy fiú e de úgy érzem igen.

Ha marad ennél a névnél, akkor hajlok rá hogy ezt adjuk neki :)

2011. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5 eves volt a lanyom, mikor a nevadas szobakerult. A ferjemmel keresgettunk neveket, amikor mar csak 2 nev maradt, akkor kerdeztuk meg, hogy o melyiket valasztana. Igy 2:1 aranyban Andras lett, nem Aron.
2011. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A véleményét mindenképp megkérdezném, de a döntés az csak a férjemé+enyém lenne.
2011. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8 év van köztünk a testvéremmel, azt a nevet kapta, amit én szerettem volna
2011. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én és a nővérem között 13 év van és ő duzzogott, hogy nem akar kistesót,csak ha ő nevezheti el..Anyukámék meg hiába magyarázták volna neki, hogy így is úgy is meg fogok születni, tehát megengedték tesómnak hogy ő válasszon nevet nekem.
2011. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!