Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen volt, hogy neked mint...

Milyen volt, hogy neked mint nőnek a terhességed az első volt, de a párod ezt már párszor átélte?

Figyelt kérdés
Beszéltünk róla, hogy szeretnénk nemsokára babát, 1-2 év. Neki már van 2 gyereke, annyit mondott, hogy a terhesség nem nagy ügy. De én szeretném, ha ugyanúgy érdekelné, mint az előzőek, ne egy lerágott csont legyen. Már előre rosszul érzem magam.
2011. jan. 9. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok férfi sajnos az első gyerek előtt is így áll hozzá. Itt írta valaki régebben, ami nagyon megütött (veszélyeztetett terhes volt a lány): "nem értem, mi bajod, a terhességbe még senki nem halt bele". Első gyereküket várták.

Mondd el neki, hogy értse meg, hogy ez számodra fontos és próbáljon így hozzáállni a dolgokhoz. Valószínűleg ha nő lenne, soha nem mondana ilyet :(

2011. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is van már két gyereke az előző házasságából. Mikor terhes lettem mindenben mellettem állt, segített, jött velem ultrahangra is párszor, majd mikor be kellett feküdnöm a kórházba jött minden nap látogatni, pedig a saját anyukája hívta fel a figyelmemet, hogy ha nem jön be a párom látogatni, az azért lesz mert ki nem állhatja a kórházakat. Mégis jött. :)

6 hetet voltam/voltunk bent, ebből egy hónapot már a gyerekekkel együtt, csak nem jöhettünk haza a kis súlyuk és egy bárányhimlő miatt amit én kaptam el a kórházban. :( Ma már 22 hónapos csodálatos gyerekek, egy fiú, egy lány, ikrek. :) Az apjuk nagyon szereti Őket, segít amiben tud, nem ijed meg a tisztába tevéstől, öltöztetéstől, etetéstől sem, szóval szerintem nálunk még előny is, hogy már van tapasztalata, és nem egy ugyanolyan elsőgyerekes, tapasztalatlan ember mint én.


Az meg szerintem nem igaz, hogy a terhesség nem nagy ügy, mert természetesen az a szép és jó, ha minden simán megy, de minden terhesség más! Egyik ilyen, másik olyan..

Nekem sem volt az égvilágon semmi gondom, még a 35. hét végén sem, de már biztonsági okokból be kellett feküdnöm. (felénk az a szokás, hogy az ikerterheseket már a 24. héten befektetik, de kikönyörögtük, hogy ne kelljen, hisz' semmi bajom nem volt. Végül a 37. hétig bírtuk egyben...)

Szerintem beszéld meg a pároddal, hogy tényleg komolyan gondolja, hogy szeretne még gyereket, és csak akkor vállaljatok, ha maximálisan melletted tud állni, ha odafigyel Rád, mert attól, hogy Neki már van gyereke, ez most egy másik "élet", az előzőn túl kell lépni, vegye úgy, hogy ez az első, persze a pozitív tapasztalatait "vegye elő" ha szükséges. :))

Remélem minden rendben lesz!

Szép estét,

30/N

2011. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

"a terhesség nem nagy ügy"


Annyira szeretném, ha valamilyen csoda folytán nem egy gyerek kihordását, csak egy sima menstruációs ciklust átélne férfi. Szerintem igen is nagy ügy,én végig szenvedtem az első trimesztert, és akkor fogadkoztam is, hogy soha többé terhesség..persze akkor még fogalmam sem volt, hogy tudnak fájni a csontjaim, méheim, a baba erősebb mozdulatai..és még nem született meg!! A szülés sem egy sétagalopp, persze lehet szép.

Remélem valahogyan tudsz formálni a párod véleményén, mert amíg így gondolja addig én (persze ez személyes vélemény) biztos nem szülnék neki/nekünk.

2011. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

bocs méheim -méhem!


Remélem csak egy van:)

2011. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, miért ment tönkre az előző kapcsolata... Ismerősöm példája: pár év együtt járás után a férfi otthagyta érte a feleségét és gyerekeit (azaz csalta a feleségét évekig), majd boldogan jártak évekig, majd eldöntötték a lány nyomására, jó lenne baba, majd megszületett a baba, majd pár héten belül szakitott vele a lány, mivel a férfit továbbra sem kimondottan érdekelte az a dolog, hogy család. Tehát van, aki nem változik meg a te kedvedért, de ez csak egy példa.
2011. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is rosszul éreztem magam emiatt, bár az én férjem soha nem éreztette velem, hogy ez neki már "lerágott csont". Csak hát nem volt olyan lelkes, izgatott, mint én, aki először éltem ezt át. Bár lehet, hogy egyébként is ilyen lett volna, sok férfi nem tudja úgy átélni a terhességet, mint a párjuk. Szóval én is sokat rágódtam rajta és nagyon sajnáltam, hogy nem velem volt az első gyereke, teljesen máshogy éltem volna meg én is biztos (ennek ellenére én nagyon élveztem a terhességet és nagyon boldog voltam) De ennek így utólag már semmi jelentősége, azóta se jutott ez eszembe!Szerintem ezen ne agyalj túl sokat, pláne így előre, akárhogy is fog viselkedni a párod, ne engedd, hogy az elrontsa az örömödet!
2011. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!