Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet tapintatosan...

Hogy lehet tapintatosan megkérni valakit, hogy mosson kezet, ha a babához érne? Mit tennétek egy ilyen kényes helyzetben?

Figyelt kérdés
Nálunk voltak anyósék, és észrevettem, hogy wc után nem mosnak kezet. Utána még meg akarta anyós etetni a lányomat, persze udvariasan elutasítottam. Aztán gondolkodtam, hogy itt fogdosta a gyereket, akinek persze a keze egyfolytában a szájában van. Nem mertem szólni, igazából nem is tudom, mit lehetne mondani. A páromnak se akarom mondani, úgyis mindig azt mondja, hogy pikkelek a családjára. Én már továbbgondoltam a dolgot, hogy ebből baj is lehet, rádásul milyen példát mutatnak a lányomnak. Vagy túlreagálom? Anyósékkal amúgy nem rossz a viszony de nem is annyira jó, megpróbálnak okoskodni, de elengedem a fülem mellet. Hogy lehet tapintataosan megkérni hogy mossanak kezet? Ez olyan ciki.
2009. febr. 2. 11:40
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nagyon hasznos válaszokat kaptam! Igen, az a furcsa, hogy vannak ilyen emberek, legalább a saját unokájukra lennének tekintettel. Általában elkerülöm a konfliktusokat, azért dilemmáztam, de ha nem megy célzásokkal, akkor bekeményítek! Jó egészséget Nektek!
2009. febr. 2. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!