Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában milyen támogatásokat...

Általában milyen támogatásokat, "segélyeket" lehet kérni az önkormányzatoktól kisbaba születése után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

A kisbaba gyártása előtt meg kell teremteni az anyagi háttért, és nem a születése után sajnáltatni magad!

Nincs segély.

2011. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia. Úgy tudom, hogy lakhatási támogatást lehet igényelni (de ehhez meg kell felelni néhány feltételnek), és egyszeri átmeneti segélyt is lehet kérni. Van, ahol fűtéstámogatást is adnak. Sőt, létezik olyan kerület (ha bp-i vagy) ahol szülés után ad az önkormányzat a szülőknek valami jutattást (ha jól tudom, ez a XI. kerületben van csak így).


Szóval hívd fel őket, mert nem egyformák az önkormányzatok segélyezési rendelkezései. Még Budapesten belül sem egységes.

2011. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az elsősorban attól függ,milyen a szociális helyzeted.Ha férjezett vagy semmi sem jár.Ha egyedülálló vagy,akkor csak úgy kapsz ha valóban rászoruló vagy.Ez esetben az önkormányzathoz menj el,ott segitenek.
2011. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Elsőnek.Ha a hajléktalanok ingyen kaphatnak gyógyszert,mert ők hajléktalanok,akkor a gyerekek ingyen kaphassanak pénzt,mert gyerekek és enniük kell.Valószinüleg neked nincs,vagy ha van tele vagy pénzel.Ez esetben ne itt osztogasd az észt.
2011. jan. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha egyes sötétebb bőrű emberek pofátlanul fel tudják venni ezeket a segélyeket (tisztelet a kivételnek), akkor nekünk MAGYAROKNAK miért ne járna? Tisztességesen dolgozunk, adót fizetünk, úgy gondolom akkor megillet minket is, vagyis minket sokkal jobban!

Azt olvastam közben, hogy a XI. kerület nagyon támogatja a családosokat. Mi a XVIII. kerületben lakunk. A honlapon sajnos nem találok semmit. Lehet majd felhívom őket, de sok reményt nem fűzök hozzá... :(

2011. jan. 21. 00:15
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Csak abban az esetben jár,ha szociálisan rászoruló vagy.
2011. jan. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem márciusban lejár a gyeed-em, gyes en leszk, míg vissza nem megyek dolgozni szeptembernben és igen pofátlanul el fogok meni az Önkormányzathoz segélyért, ha jár akkor fel is fogom e venni.

Ha másnak jár, nekem adófizetőnek is nem?

2011. jan. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Mi is 18. kerületiek voltunk. 2008-ban, 2009-ben volt önkormányzati támogatás: az egyik adható, fizetős oltást (már nem emlékszem vmi coccus) kaptuk ingyen. Vannak olyan rémképeim, hogy tavaly már nem volt fizetős ez az oltás, de mérget nem vennék be rá. A védőnőnek tudnia kéne.

2011. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Hát kedves első, Te egy igazán utálatos lény vagy!

Nekünk mindenünk megvan, ami a babázáshoz kell, de ennek ellenére igen is ki fogok használni minden segítséget. Mivel a párommal nem vagyunk házasok, én egyedül álló anyaként leszek nyilvántartva. Ezt a védőnőm javasolta.

Én itt lakom a Blahánál. Napi szinten látom, ahogy több száz!!!!! ember áll sorba az ingyen meleg ételért. Nagyon sajnálom őket, de sok olyat látok közöttük, akik igen csak fiatalok, és elhúzhatnának dolgozni. Ha én megteszem, akkor más is megteheti. Ma pl. odajött hozzám egy hajléktalan, hogy adjak neki aprót. Nem volt a zsebemben, a tárcám pedig nem fogom előtte nyitogatni, mondtam neki, hogy sajnálom, nincs., Erre lek.-zott. Na ha az ilyen kaphat segély, meg melegedőt, és ingyen gyógyszert, igen is, az utolsó fillérig ki fogok én is használni mindent. Fizetem az adót 11 éve, és még soha nem kaptam ettől a ... államtól semmit. Ha meg ilyen nagyon jól állsz anyagilag, és hasznos tanácsot nem tudsz adni, akkor inkább ne kommentelj, ez nem az az oldal, ahol le kell ugatni a kérdezőt.

2011. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Azon is gondolkodjatok el, mielőtt ocsmányul hurrogtok, hogy milyen pénz az, amit segélyként osztanak szét! Kinek a keze munkájából származik, kitől vonják el azokat?

Hát többnyire olyanoktól, akik becsületesen dolgoznak (amíg lehet), és spórolnak, nem költekeznek szanaszét, azért, hogy ne segélykuncsorgással indítsanak, ha kisbaba születik.

Aki annyira ösztönlény, hogy anyagi háttér nélkül csinál kölköt, az ne a másét követelje.

Sokan vagytok, élősködők!

2011. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!