Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség nélkül gyermeket...

Segítség nélkül gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Férjem sokat dolgozik, így is többször vagyok egyedül mint vele. Ráadásul tanulok is (nem huszonévesek vagyunk, úgyhogy a tanulást nem tudom elhalasztani a gyerkőc miatt. Későn találkoztunk és viszonylag későn szeretnénk gyereket). Szóval sok kétség, aggodalom van bennem, hogyan tudnék így boldogulni, hiszen szinte olyan, mintha egyedül vállanék babát. Igaz, a szüleim nagy örömmel segítenének, de már ők sem fiatalok, nem akarom ezzel "nyaggatni" őket, meg aztán nem is a szüleimnek szülném a gyereket.
2011. jan. 21. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
CSak akarás és szervezés kérdése: az elsö gyerekemet föiskolás koromban szültem (nem volt tervezett, védekezés mellett jött össze), a férjem szintén egyetemista volt, igy a megélhetésünkkel is nehézségek voltak. Ezért átmentem levelezöre, egy éves kora után dolgoztam napi 8 órában, mellette végeztem a levelezöt, a férjem meg továbbra is nappalin tanult (megvolt rá az ok, nem aztért, mert nem akart melletünk lenni). Közben természetesen a baba is ott volt, és muszáj volt összeegyeztetni. Szóval meg lehet csinálni, de nem könnyü. Neked is sikerülni fog, ha igazán akarod.
2011. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem reggel hattól este 7-8-ig házon kívül van, gyakorlatilag csak hétvégén látom. A szüleim és az övék is 240 km-re laknak, nem tudnak csak úgy átugrani segíteni. Szóval gyakorlatilag egyedül nevelem a lányomat és jövő hétre várom a fiamat! De eddig is mindent megoldottam egyedül, ahogy előttem írták szervezés kérdése, ha valami nagyon nem ment hát apa vett ki egy nap vagy fél nap szabit! Vagy sok környékbeli kismama barátkozik erre felé, mindig segítünk egymásnak, mert nagyjából mindenki egy cipőben jár!
2011. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 21. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm egyedül neveli a két gyermekét. A férje lelépett.

A lány szülei nem élnek, a férj szülei nem élnek.

Egy darab nővére van, aki néha segít neki.

Sokszor látom rajta, hogy nehéz neki, fáradt, de imádja a két gyerkőcöt, és mindent megtesz értük. Az egész élete kész logisztika, de mindent meg lehet oldani, még ha nehéz is. Neked pedig azért csak ott van a férjed is, még ha keveset is, és ott vannak a nagyszülők is vésztartalékban! Menni fog!

2011. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok családban ez van: az apa korán elmegy és csak este ér haza. Én még szerencsés vagyok, mert a férjem 6-45 körül megy el hazulról, és este 6-ra hazaér. De pl. egy ismerősöm férje van úgy, hogy hetekre elutazik külföldre, és pár hónap múlva érkezik a második gyermek (ráadásul az első is csak 1,5 éves). Ők már 40 körül vannak, nem akartak várni. Szülők nem tudnak nekik segíteni, így az anya kénytelen megoldani mindent egyedül. Ha szeretnéd, akkor sikerül meglátod!
2011. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértem, de ne a félelemre alapozz, ahogy itt előttem írták, logisztikailag a csúcson leszel gyerekkel :) Persze függ, hogy hasfájós-e baba, de az csak pár hónap, utána egyre könnyebb. Nekünk senki segítségünk sincs, nappalin tanulok, Férjem 3 műszakozik, de megoldjuk. Lenne 90-100 km-re segítség, de lusták hozzá :)Anyatársak meg.. Ha kérem, segítenek, de több a gond, mint a segítség, így egyedül megoldjuk, amit kell.

Ha nem mérnöknek tanulsz, akkor meg pláne simán megcsinálod a sulit is gyerkőc mellett, nekem most mintha könnyebb lenne, jobban figyelek az időmre, prioritásra.

Egyébként én nem is építettem arra, hogy bárki segít, így főztem szülés előtt a fagyasztóba stb., hogy az első pár napban, míg összekapom magam, legyen legalább kaja itthon :)

szóval ne aggódj, tényleg mindent tök jól meg lehet szervezni gyerekhez igazodva is :)

2011. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(18. 24-es válaszoló, mintha magamról olvastam volna.) Azt kell, hogy válaszoljam a kérdésedre, hogy mindent meg lehet oldani. Nem kell túlspilázni a dolgokat, és akkor minden működni fog.
2011. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2011. márc. 23. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!