Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes gyermeket vállalni?

Stereoka kérdése:

Mikor érdemes gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és másfél éve vagyok együtt a barátnőmmel és kiváncsi lennék mikor érdemes gyermeket vállalni?
2011. febr. 19. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugyanaz a válasz az ilyen kérdésekre:

Biztos állás, stabil párkapcsolat és némi anyagi alap meglegyen.

A többi csak extra (pl saját lakás, félretett milliók - van aki utóbbi nélkül sem vállal gyereket)

2011. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a legfontosabbnak sokkal inkább a lelki érettséget mondanám. Persze az ember minden életszakaszban kiforrottnak érzi magát, de nem árt megvizsgálni magunkat időről időre.

Arra is gondolj, hogy egy gyermek visszavonhatatlan dolog. Vannak olyasmik, amit egy gyerekkel már nem tudtok megtenni, átélni. Ha kész vagytok rá, hogy ezekről lemondjatok, csak akkor vágjatok bele.

Talán segít ezt végiggondolni, ha azt is átgondolod, hogy a barátnődet tudnád-e vállalni egy életre szóló házasságban mondjuk. Az élettársat persze le lehet cserélni, de a gyereket nem adhatod le.

2011. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én erre csak azt tudom mondani szintén, hogy a lelki érettség a legfontosabb (nem a kor számít!). Itt vannak élő példának a szomszédomék. A srác 30 éves, a csaj 35. Már nagyon szerettek volna babát, sok éve együtt vannak. Az első terhesség sajnos nem maradt meg, ráadásul ikrek lettek volna, tehát egyből két babájuk elment. Aztán végül sikerült a csajnak újból teherbe esnie, most 7 hónapos a babájuk. És megbánták. Azt mondják mindketten, hogy ha tudták volna, mennyi lemondással jár a gyerek, átgondolták volna jobban a gyerekvállalást. Mert hogy ők szinte minden nap majdnem csak éjjel jártak haza, ide mentek, oda mentek, haverok, buli, fanta, most meg sok mindenről le kellett mondaniuk, ráadásul éjjel fel kell kelniük (micsoda problémák...) Könyörgöm, ha az embernek gyereke lesz, nyom egy RESET gombot az életére!!!!


Szóval jól gondoljátok át. Gyerek után semmi nem lesz olyan, mint előtte volt.

2011. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző kommenthez annyit, sokan megbánták már a gyerekvállalást! Sok ismerősöm megbánta, aki csak sírt és panaszkodott! Az okok:

1.a baba miatt elvesztette a jó pénzes állását és azóta szociális segélyből nyomorog (28500 Ft/hó) és nem is kap munkát mert kisgyereke van. Minden nap vajas kenyér, az utolsó héten fizu előtt vaj nélkül.

2. veszélyeztetett terhes volt a nő, majd problémás szülés, alul nagy seb, egy évig nem lehetett szex!!! A következmény: a férjének szexhiánya volt, összejött egy másik nővel, dugtak, beleszeretett és elhagyta....szó szerint én se hittem el addig hogy ez is megtörténhet! De megtörtént!

3. kihűl a lángoló kapcsolat, ami kb. 3-4 év és vége....ott maradsz egy vagy több kisgyerekkel egyedül...a férfi lelép és új életet kezd...gyerektartást nem fizet, kinlódj egyedül! Na ez a leggyakoribb, listavezető még az anyagi problémák miatt szakítóknál is, mert a szerelmek nem tartanak örökké! 3-4 év és utána sokszor úgy lelohad a láng, mintha soha nem is létezett volna......


A megoldás? Leírom!

1. ne a szerelemre alapozz, legyen a párod a legjobb barátod! a szex és szerelem másodlagos!

2. anyagilag ne függj a párodtól, legyen saját kereseted

3. ha viták adódnak, sose legyen belőle agresszió, verekedés! És számolj 10ig mielőtt utat engednél a haragodnak! Mert lecsillapodik...

4.soha ne legyen köztetek féltékenykedés, mert ha nincs bizalom, már sz*r az egész, ez a legrosszabb!

5.a személyes szabadság- a másikat soha ne korlátozd! lehet, nem mindig cselekszik jól ,de ha az útjába állsz, abból csak vita van!

6. szex mértékkel - bármilyen is furcsa így, de a sok szex miatt a párok hamar megunják egymást, mert nem a mennyiség, a minőség számít! 2 kapcsolatom is a kezdeti sok szex miatt döglött be - fél év után már nem is kívántuk egymást! már nem működött a....

6. és végül a gyerek kérdés - ha az előző 6 dolog működik akkor az már egy jó és működőképes kapcsolat, érdemes megfontolni....na persze kell egy lakás is, ahová jöhet a baba meg pénz is....

de ha az előző 6 problémás nem lesz a kapcsolat hosszú életű és fel kell rá készülni, hogy egyedül kell a picit felnevelni. Ez van, a mai világ nem túl családcentrikus!

2011. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdező férfi!!!! Azért így kicsit más a helyzet...
2011. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!