Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha valaki...

Normális dolog, ha valaki egyáltalán nem akar szülni és gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, komoly párkapcsolatban élek, már lassan 6 éve.

De én nem szeretnék gyereket, a párom viszont igen, persze nem mostanában, még tanulunk...

Én úgy érzem, hogy nem bírnék elviselni egy gyereket, túl önző vagyok, nem lennék jó anya.

És nem akarok vkiről egy életen át gondoskodni, míg pici állandóan rá figyelni, nem bírnám idegileg, elég labilis vagyok, van, hogy napokra csak agyban vagyok, ki sem megyek egy hétig...

Szóval szerintetek az baj, ha így gondolkodom?

Mert szerintem jobb, ha vki belátja, hogy nem kell neki gyerek, nem bánna jól vele, meg egyáltalán, mint, hogy magára erőlteti a környezete elvárása vagy egyéb miatt és aztán csak szenved ettől egy életen át, a gyerekről már nem is beszélve...

Mit gondoltok erről?


2009. márc. 19. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Abban egyetértek veled,hogy aki nem alkalmas rá az ne szüljön csak azért mert ez a "szokás".

Viszont én is azt mondtam jó néhány évvel ezelőtt,hogy nekem nem kell gyerek mert nincs hozzájuk türelmem,nem bírom ha egy gyerek ordít,stb. Ehhez képest van egy 5,5 hónapos kispasim akit a világon mindennél jobban szeretem! Még változhat a véleményed. De ha nem akkor sem lesz semmi baj. Az a lényeg,hogy úgy legyen ahogy neked jó!

2009. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

:)

Köszi az őszinte választ!

És gratulálok a kicsihez!

De én engem nem ezek miatt az általános dolgok miatt nem szeretnék, hogy nem bírom, ha sír, meg ilyenek...

Egyszerűen nem érzem, hogy tudnék róla gondoskodni, sokszor még magamról is nehezen, nem valami stabil az idegrendszerem. Sajnos.

És úgy érzem egy akkora teher, mert én annak érzem/érezném, még jobban rontana a helyzetemen.

2009. márc. 19. 13:52
 3/21 A kérdező kommentje:
Szóval az egészre, mint egy "kötelező" rosszra tudok csak gondolni, ami már így is nyomaszt.
2009. márc. 19. 13:53
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Köszi! :)

Itt esetleg majd az jelenthet problémát,hogy a párod szeretne gyereket te viszont nem. Erre rámehet a kapcsolatotok. Viszont csak azért szülni,hogy megtarts egy pasit,nem szabad! Még mindig azt mondom,változhatnak a dolgok. De ha te boldog vagy/leszel gyerek nélkül akkor ne vállald. Csak majd aztán jönnek a kedves rokonok,ismerősök,hogy "és nálatok mikor kopog a gólya?" 10 emberből 9 nem érti meg ha valakinek azért nincs gyereke,mert nem akar. De a te életed,úgy éld ahogy neked jó! A többi nem számít! ;)

2009. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Te egy nagyon jó ember vagy! Ez tuti!

Megértő és kedved! Ahogy mondod, a legtöbb ember nem ilyen! Ez nagy kár!

A párom azt mondta, hogy ő nagyon szeret és, ha én így döntök megérti, elfogadja!

De én legbelül tudom, hogy ez nem igaz!

És itt majd tényleg "résen" kell legyek! :)


Nektek pedig nagyon jó babázást! Csodálok minden JÓ anyát!

2009. márc. 19. 14:44
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

szia!


23 évesen ugyanezt mondtam,mint te most....sőt mikor teherbeestem/nem tervezett baba)akkor teljesen megrémültem,30 évesen..néha még a kutyum gondozása is teher volt számomra...most itt van a fiam,8 hós és édesen alszik,a kishugi meg a pocimba.....még annyi minden változhat..de tényleg az a lényeg,h te mit érzel,és ha nem akarsz babát,akkor ne legyen....én se bírtam a gyereksírást,keresztfiamból is elég volt 1 óra,ha bőgőtt már adtam át a szüleinek....szal sose mond h soha....

2009. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

:D Igen...

Majd elválik, minden estre szerintem ez nem változik meg bennem, amit nem is bánnék...


Köszi a válaszokat anyukák! Lehet, hogy még párszor eszembe jut amit ma írtatok?...:D

2009. márc. 19. 15:09
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez változni fog, szinte biztos! Ha meg nem, akkor is a lényeg, hogy min idg azt tett, amit a szíved diktál!

És egyébként van esély, mert igenis van olyan férfi, aki TÉGED szeret úgy, ahogy van..., szóval, hogy a párod elfogadja ezt a döntést veled együtt!

De annyira fiatal vagy, hogy közhely, de ez tényleg a jövő még.

Ha egy szép napon úgy ébredsz, hogy valakiről, a kettőtök közös babájáról akarsz gondoskodni, és egy életen át félteni őt, és úgy érzed, hogy nélküle nincs értelme az életednek, mert akkora lyuk van benne, hogy ha nem tömöd be, szinte fáj..., akkor vágj bele, nem számít, ha 40 éves vagy...!

Addig is, és utána is sok boldogságot!!!

2009. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
bocs: mindig azt tedd :)
2009. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm szépen! :D

Az én mostoha, nem szép szó, öcsémet is 41 évesen szülte az anyukája, első baba, ő is azt mondja, hogy ezt most még így nem szabadna kijelentenem, mert nézzem meg pl. őt...!:D

Lehet, hogy igazatok van! De jobb ezeket a dolgokat hasonlóakat megtapasztalta nőkkel megbeszélni, mint magamban tartani... Köszi, hogy segítetek ebben!

2009. márc. 19. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!