Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik kicsi, másik pici! Van...

Egyik kicsi, másik pici! Van segítségetek? Alakítottatok ki közös naprendet?

Figyelt kérdés
Most várom a második babát,segítségem szinte semmi nem lesz.korkülönbség kb. 21 hónap lesz.Akik már átéltétek, adnátok tippeket?
2011. jan. 23. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyermekem, de anyukámnak 3 is van. Nagyon sokat mesélt arról, amikor a bátyám és a nővérem kicsik voltak. 10 hónap a korkülönbség kettőjük között; anyukám 20, illetve 21 éves volt, amikor a gyerekek születtek. Nagyon kevés segítséget kapott, mert a férje reggeltől-estig dolgozott, hogy legyen miből megélniük, majd mellette sportolt. Nagyszülők az 50-es éveikben jártak, tehát aktív munkáséletet éltek. Anyukám azt mondta, hogy nehéz volt, de bele lehetett tanulni.

Nővéremet vitték bölcsődébe, közben bevásároltak, számlákat feladtak, stb. A bátyámmal otthon volt, játszottak, sétáltak, stb. Majd délután mentek a nővéremért - szintén együtt -, és estig hárman voltak otthon. Lementek a játszótérre (panelben laktak egy nagyvárosban), verseket-meséket olvastak, vagy anyukám és a hasonló korú babás barátnőivel találkoztak (gyereket is vitték), meglátogatták a nagyszülőket (pár km-re laktak egymástól), stb. Este, amikor hazaért az apuka, már meg voltak fürdetve, etetve, még egy kicsit játszottak, és aludtak. Míg ők aludtak, anyukám éjjel vasalt, és elvégezte azokat a házimunkákat (amik nem voltak zajosak), amit napközben nem tudott.


A világ legjobb anyukájának tartom / tartjuk.

2011. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


4éves a nagylány, 3éves a kislány, 6hónapos terhes vagyok. Egyedül. Sajnos a picike apukája elhagyott minket.

A két kicsit egyedül neveltem a kezdetektől, mert a nagylány betegsége miatt (autista) a férjem elhagyott, de nem bántam. Egyedül voltam velük, 0 segítséggel. Otthon dolgoztam éjjelente, mikor aludtak. Nappal velük voltam. Mára fél szavakból is értjük egymást.

Nagyon nehéz volt, iszonyatosan. A nagylány betegsége miatt, de szép lassan elkezdtünk fejlődni, és mára teljesen normális életet él.

Aztán a párom felbukkanása után a nagylány hatalmas fejlődésen ment át, mert érezte, hogy szereti őt a párom, és a lányka azon volt, hogy a párom értse őt.

Sajnos szétmentünk, és így egyedül leszek a 3kicsivel. Most apukámnál lakunk, de ő segítséget nem igen jelent, mert 70éves. De szereti a lányokat, és ez a lényeg!

Biztosan nehéz lesz, mert a lányoknak speciális étrendje van, ami napi szinten sok fejtörést jelent. Ételallergiásak: búza, kukorica, zab, zeller, szója, tojás...és még sorolhatnám...


Nehéz, nagyon, de Te tudsz rajta változtatni!

Amire én rájöttem:

Akkor kell pihenned, mikor ők is pihennek! Muszáj!

A háztartás megvár, mert ha pl fél órára elvannak egymással a kicsik, akkor Te odateszel valami egyszerű ételt főzni, és ha utána nyűgösek, akkor ha olyan, hagyod főni, ha nem, elzárod, később folytatod.

Esetleg a nagyobbik ha szereti a meséket, néha foglald le dvd-vel. Nem órákig, de fél-egy órát el tud lenni! De szép mesékkel (Magyar népmesék). A kicsi nyugodtan nyűglődhet, ha tiszta a pelus és tele a pocak, ne kapd fel egyből.

Ha süt a nap, menjetek sétálni, Te is feltöltődsz! Ez is kell!

És mély levegő! Nem szabad a gyerekek előtt sírni!


Megkérdezhetem, miért vagy egyedül? Párod? Szülők?

2011. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van férjem, nincs semmi gond köztünk, csak a nagyszülők nagyon messze laknak, dolgoznak. A férjem műszakol, hiába próbál segíteni, sokszor én mondom neki ,hogy inkább aludjon.Sokan rémisztgetnek, hogy nagymama nélkül meg fogsz bolondulni stb.
2011. jan. 23. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
14 hónap van a két (már meglévő) gyermekem között, a nagy 30 hónapos lesz. Most októbertől a nagy bölcsődés, egyszerűen nem bírtam már lekötni, de csak délelőtt jár. Míg mind a ketten itthon voltak, addig sem volt olyan vészes. Én reggel 6-kor keltem, ők 7 után. Addig míg aludtak vasaltam, kávéztam. Míg a kicsi szopizott, addig őt igény szerint etettem. A nagy elég önálló, nagyon etetni nem kellett, inkább csak segíteni benne. Ennek ellenére volt, hogy egyszerre kellett volna őket etetni, ilyenkor általában a kicsi várt. Én mindent igyekeztem ugyan olyan rendszer szerint csinálni tovább, mint mikor egyedül volt csak a lányom. Így nem volt semmilyen sérülése, nem fejlődött vissza, nem volt féltékeny. Délelőtt gyorsan megfőztem, utána irány a játszótér, délben ebéd után együtt aludtak, ilyenkor pihentem. Délután újra játszótereztünk. Vacsorára itthon volt Apa, a fürdetésben, altatásban már segített. Én a kicsit 6 hetes kora óta egy időben, egy kádban fürdetem a naggyal (jobban mondva Apa). Míg Apa mesélt a nagynak, addig én megszoptattam a kicsit, így nagyjából egy időben aludtak el. Ugyan a kicsi 8 hónapos koráig sokszor kelt fel éjjel enni, de nagyjából egy napirendjük volt. Most, hogy nagyobbak egy picit több lett a házimunka, ráadásul együtt azért már tudnak rosszaságokat csinálni dögivel, így kevesebb idő jut már a velem közös játékokra, hiszen folyamatosan csinálom mellettük a házimunkát. Délelőtt azért igyekszem mindent befejezni, így délután, alvás után már csak az övék vagyok. Különben 3 hónap múlva jön a tesó, így a nagy és a legkisebb között 32 hónap lesz, a középső és a legkisebb között pedig 18. Nem kell ezt annyira túl parázni, szerintem, ahol van egy gyerek, ott már nem dob olyan sokat a latba a kettő. Altatóra azért nem lesz szükséged egy darabig.
2011. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

16 hó van köztük,valahol olvastam,hogy a kisebb gyerekek toleránsabbak,mert érzik,hogy nem csak ők vannak.Nálam így is volt.A nagyobbal több bajom volt.Nem mondanám nehéznek,nekem se segítettek,igen,jól írják előttem,aludni kell velük,pihenni,a mosogatás meg vár.

És egy aranyszabály:NEM KELL EGYBŐL FELKAPNI,HA SÍR,A KICSIT.Ez tényleg így van.

2011. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Szóval nem olyan vészes,ha még egy 3. babát is van aki bevállal kis korkülönbséggel!Kicsit megnyugtattatok, mindenki piszkál, hogy "jajj mi lesz nálatok" stb.Hát legfeljebb egy nagy halom mosatlan:-)))
2011. jan. 23. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a két gyerek között 15 hónap van. A kicsi 10 hónapos, a nagy 2 éves. Nekem van úgynevezett "segítségem", mert a szüleimnél élünk! A főzést átvállalta anyukám, pontosabban nem engedi, hogy én főzzek. De! A gyerekek ellátása, a ház és a kert az én feladatom. Természetesen mindenhez folyamatos kommentárral! Tudod az a tipikus, van sapka, nincs sapka efektus! Soha semmi nem jó úgy ahogy csinálom!

A két gyerek már most nagyon jól eljátszik regelenként, míg én csinálom a dolgokat! Vagy segítenek! Sétálunk minden délelőtt, mert be kell vásárolni is! :) A nagylányom ügyesen végigsétálja az utat, a kicsi végigalussza a babkocsiban! Ők nem alszanak egyszerre, de így legalább tudok mind a kettővel foglalkozni külön-külön.

Én úgy tapasztaltam, hogy mire jöttek a nagyobb megterhelések, mint a közlekedés, addigra ügyesen beleszoktam a kétgyerekes létbe!


fontos, hogy minden este töltsetek néhány percet együtt apával! Sokmindenben tud segíteni, ha csak kibezséli az ember a "gondjait". Mi minden este legalább negyed órát beszélgetünk a nap történéseiről miután lefeküdtek a gyerekek. Engem nagyon feltöltenek!

Jó babázást kívánok!

2011. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!