Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiváncsi lennék, vannak olyan...

Kiváncsi lennék, vannak olyan családok, ahol minden szakvélemény ellenében 3 év a gyerekek között a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy ez a legnehezebb.... Vagy több legyen, vagy kevesebb. Mi 3 évet szeretnénk a csemeték között. Ez tényleg olyan nehéz?
2011. jan. 23. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 2,5. Szerintem nagyon jó. Jól egymáshoz nőnek, és imádják egymást. A lényeg az, hogy ne vidd a nagyot óvodába, hogy legyen ideje alkalmazkodni. Én nem bántam meg. Nem mondom hogy egyszerű, de ha kissebb lenne a korkülönbség még nehezebb lenne, ha meg több akkor nem tudnának mit kezdeni egymással.
2011. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sztem csak amiatt nehezebb esetleg, hogy pont akkor kerül oviba a nagy, amikor jön a kicsi, és nehogy úgy érezze, hogy kitúrták otthonról. De meg lehet ezt oldani. Csináljátok úgy, ahogy ti szeretnétek. Ebben ne hallgassatok semmiféle szakvéleményre. Sztem ahány ember, annyi félét javasolna, mi is az ideális....
2011. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk pont 3 év és igen, szerintem is ez a legrosszabb. Én tudatosan csináltam igy, akor még nem tudtam a szakvéleményről. Nem fognak összenőni, a nagynak mindig túl kicsi a kicsi, pont annyira, hogy ne tudjon vele mihez kezdeni, de pont mindig féltékeny tudjon lenni, amiért nem csak körülötte forog a világ, mert annyira meg már nagy, hogy emlékezzen arra, hogy 3 éves koráig meg csak körülötte forgott....
2011. jan. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó válaszoló válaszát megerősítem, saját tapasztalatból. Bár arra sose emlékeztem, hogy 3 évig egyedül voltam, de az tény, hogy öcsém, aki 3 évvel fiatalabb nálam, mindig túl kicsi volt hozzám. Viszont annyira nem volt kicsi, hogy számomra egy ilyen igazi kistesó legyen, aki mellett én vagyok az okos nagylány. Ha mondjuk 6-8 éves koromban született volna kistesóm, akkor más lett volna, annyi idősen már elbabáztam volna vele, aztán később meg lehettem volna az okos nővérkéje, aki viszi a kicsit játszani meg ilyesmi. De így mindig azt éreztem, hogy pont egy "szinttel" alattam van, pont amiből én már kinőttem, ami már számomra "dedós". Vagy ha mondjuk csak 1-1,5 év van közöttünk, akkor még jobban el tudtunk volna együtt játszani, mert korban közelebb lettünk volna, nem lett volna olyan sokkal kisebb, de így sosem ugyan azok a dolgok kötöttek le minket.
2011. jan. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A húgom és köztem 3 év a korkülönbség és úgy emlékszem, hogy 11-12 éves koromig nagyon sokat játszottunk, majd kamaszodni kezdtem és idegesített, hogy mindenben utánoz. Akkor volt pár év mosolyszünet, majd amikor ő is felnőtt, újra egymásra találtunk.


A fiaim között is 3 év van. Amikor a kicsi született, a nagy már tök önálló volt, így nem volt probléma, ha a kicsi szoptatása, pelenkázása miatt nem tudtam volna pl. pisilni vinni, etetni, öltöztetni stb, mert ezeket már egyedül csinálta.

Másrészről ő már ovis volt (minicsoportos), amikor a kicsi született nov-ben, így neki ez nem volt gáz. Nyáron pedig nem járt oviba, így azt teljesen vele tudtam tölteni és nagyon jó volt, hogy kettesben voltunk. Ha kisebb lett volna akkor, akkor ezt még nem így élte volna meg, ha meg nagyobb lett volna, akkor meg én nem tudtam volna ennyit vele lenni, mert melóznom kellett volna.


Én a kisebb korkülönbséget nem ajánlom, hiszen akkor a nagy is még majdnem kisbaba, aki egyáltalán nem önálló és neki is egy trauma lehet, ha a kicsi miatt várnia kell pl. az öltözésnél. Ráadásul pont a kezdődő hisztikorszakban van, amikor alig lehet kezelni, szóval nehéz. A tesóféltékenység pedig ugyanúgy jelentkezik, sőt még rosszabb is lehet, mert a 2 évesekre nem lehet még észérvekkel hatni, míg egy 3 éves azért már felfog dolgokat.

2011. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Csak annyit tennék még hozzá, hogy köztem és a testvérem között 6 év van. Ez nagyon rossz volt. Én rettentő féltékeny voltam, és mindenki úgy kezelt, hogy én már milyen nagy vagyok, stb, pedig még nagyon is gyerek voltam. Nehezen éltem meg hogy kevesebb idő jut rám, hiszen 6 évig én voltam a világ közepe. Ráadásul míg a húgom is fel nem nőtt, semmit nem tudtunk kezdeni egymással. Ő is lett 18-19 éves mire lett közös témánk, és tudtunk egymással mit kezdeni. Szóval ez sem jó, bár nagyon szeretem a húgom. Az is sokat számít hogy milyen neműek. Azonos neműek nyilván jobban eljátszanak.


Az enyémek között pontosan 31 hónap van, és nagyon jó, bár nekem nehezebb volt az elején.

2011. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekei között pontosan 3 év van.A kicsi(fiú)júniusban született,a nagyobb(lány) júliusban lett 3 éves.A lányomat 3 évesen szeptemberben beadtam az oviba,egy hét alatt beilleszkedett nem volt semmi gond.Most a lányom 9 és fél,a fiam 6 és fél éves,de nincs velük semmi gond.Jól tudnak együtt játszani,a lányom néha mesét is olvas neki.A fiam szeptemberben kezdi az iskolát,azzal kapcsolatban is segít neki a lányom,együtt számolnak stb.Néha összevesznek,de szerintem ez testvéreknél mindenhol előfordul.

És a kérdésedre válaszolva,nem nehéz,szerintem inkább ez az ideális korkülönbség!

2011. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, hogy válaszoltatok. Azt veszem észre, tényleg nagyon család/egyénfüggő ez a kérdés is. Van, aki erre esküszik, van, aki arra. A szakirodalom meg....?! =) Nem könyvekben írtak szerint élünk, ez tény!

Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. jan. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!