Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED/GYES kérdés? GYES munka...

GYED/GYES kérdés? GYES munka mellett? Elég bonyolult! Fontos! Esetleg hol tudnék érdeklődni?

Figyelt kérdés

Szóval: 2006 szeptemberében elmentem dolgozni (közalkalmazotti jogviszony), 2008. január 1-ig dolgoztam, majd táppénzre mentem, mert várandós lettem. Kislányom 2008. szept. 5-én született, attól a naptól igényeltem a TGYÁS-t, majd mikor az lejárt a GYED-et. Munkahelyem kifizetőhely. Szóval, most lehet vissza megyek dolgozni 2009. december 1-től, de nem az előző munkahelyemre, hanem hozzánk közelebb lévő másik munkahelyre.

Kérdéseim a következők:

1. Munkáltatóm kérhet-e felmondási idő letöltést, ha igen azt szabadságban kivehetem-e?

2. Hol kell intéznem a GYED visszamondását, és GYES igénylést?

3. Régi munkáltatóm keresztbe tehet-e valahogyan?

4. Ha azonnalival felmondhatok kifizetik-e a szabadságokat ami járna?


2009. okt. 26. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ha kifizetőhely, akkor szerintem a bérszámfejtőitek vagy könyvelők, nem tom mi van ott, segíthetnek neked ezekben a kérdésekben
2009. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. a szabidat köteles kiadni, sztem kifizetni nem fogják....

2. gyed, gyes kérdésre keress rá neten, de sztem MÁK

3. nem tud keresztbe tenni, azért mert felmondasz

2009. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szabadságod vedd ki nyugodtan, mellette lehet több munkaviszonyod. Bejelentési kötelezettséged van a munkáltatód felé, h. mi a másik munkaviszonyod. A felmondási időről úgy tudom a munkáltató rendelkezik, általában a felét dolgoztatják a másik felét elengedik, de elengethetik az egészet is. Ebben rugalmasak, mert inkább elengedik minthogy a munkavállaló vmi kárt tegyen.

A GYES-t a Hozzád közlebb eső MÁk igazgatóságnál. A GYED-et a munkáltatónál mondod vissza, asszem.

Mázlista vagy ha annyira ragaszkodnak hozzád, h. még keresztbe is tegyenek. Mindenütt létszámot csökkentenek...


A munkaügyessel beszélj (humánpolitika), ez a dolga.

Egyébként a szó elszáll...

Nekem jogi fórumon azt tanácsolták, hogy tértivényes levéllel levelezzem le a munkáltatóval a dolgot, ha tarok az intézkedéseiktől.


www.jogiforum.hu

2009. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Kedves Utolsó (bocsánat, de csak így tudlak szólítani)! Tehát ha a felmondási időmet szabadság alatt töltöm, akkor mellette már dolgozhatok az új helyemen? Ezt vettem ki a szavaidból. Nagyon köszönöm a kielégítő válaszod, csak ez az egy hangzik gyanúsan.
2009. okt. 28. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:

bocsi csak tudtam írni.

Kérdezz meg azért egy szakit, de ha valakinek több munkaviszonya van az csak egyeztetés kérdése, hogy melyiket mikor látja el. Ha időben nem ütközik, nincs gáz.

2009. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!