Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan itt, aki tudatosan...

Van olyan itt, aki tudatosan egy gyermeket vállal (t) és megbánta?

Figyelt kérdés
És ha igen, miért? Miért vállalt egyet csak, és miért bánta meg? Olyan is írhat, aki azt mondja, jó döntés volt, és nem bánta meg. (Tanácstalan vagyok 2. gyereket illetően...) Félek a jövőtől, mindentől. Hogy fogom tudni őket felnevelni, elindítani a nagybetűs életbe? Két kamaszt, vagy főiskolást nevelni nem lehet egyszerű feladat. Köszönöm, aki ír.
2011. febr. 8. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet belelatni az elet nagykonyvebe. Lehet, hogy anyagilag es egeszsegugyileg jol all a csalad, ezert tobb gyereket vallal, de 10-15 ev mulva minden a visszajara fordulhat. Az is lehet, hogy most ugy erzi a fiatal par, hogy egy gyerek eleg, mert hitel van, stb. Aztan 10 ev mulva bankodnak, hogy csak 1 gyerek van, a nagy korkulonbseg miatt pedig nem akarnak masikat, pedig 5ot is kenyelmesen eltarthatnanak.
2011. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bizony így van. A környezetemben egyre több olyan anyukát látok, aki egyedül maradt két-vagy három gyerekkel, már kamaszok, nagyobbak, de még nem dolgoznak, és nagyon nehezen élnek meg, pedig előtte jómódúaknak számítottak. Most a szomszédasszony elment Németországba dolgozni egy kórházba (nővér), mert az itthoni fizetéséből nem tudta eltartani a 17 éves középiskolás és a 19 éves egyetemista fiait, pedig az egyetemista már dolgozik is az egyetem mellett, mégis. Olyan szörnyű ez... Sok ilyet látok újabban, és én ilyet nem akarok. :(((
2011. febr. 8. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!