Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermeket vállalnál ha...

Több gyermeket vállalnál ha nem tartana 9 hónapig kihordani?

Figyelt kérdés
Én épp a minap mondtam a páromnak, hogy felőlem akármennyi gyermekünk is lehetne -ameddig az anyagiak engedik- akkor ha nem 9, hanem maximum 3 hónapig tartana egy terhesség...
2011. nov. 9. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
nekem nem a 9 hónappal van a baj. Tehát maga az idő hossza nem lenne gond
2011. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a terhesség 9 hónapja volt az életem legszebb időszaka. Persze 3 hónapig minden bajom volt (hányinger, fáradtság érzelmi hullámzás), így én nem örülnék a 3 hónapos verziónak. Nekem kellett a 9 hónap és a pocak lassú, folyamatos növekedése, hogy lelkileg is ráhangolódjak az anyaságra. Volt időm mindent beszerezni, munkahelyen rendben otthagyni a dolgokat, nem volt kapkodás.

És azt bírtam még a terhességnél, hogy ott volt mindig velem (bennem), de mégsem azt a napi 24 órás feszített figyelmet kellett adnom, amit most, szóval az anyasághoz képest nekem gondtalanabb időszak volt.


De valószínű attól függ, kinek milyen tapasztalatai vannak a terhességnél. Ha valakinek nem problémamentes és állandóan szorongani kell valamin, akkor teljesen megértem, ha lerövidítené.

2011. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
én imádtam mindkétszer terhes lenni, és örültem volna, ha hosszabb. de minden gyerekekkel kapcsolatos dologgal így vagyok, olyan gyorsan megy az idő....
2011. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
Örökbefogadás?
2011. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

A 9 hónap valóban kell a ráhangolódásra.

Én még tovább is húztam volna, mert a 2. és 3. trimeszterem az egyik legszebb időszaka volt az életemnek:-)

Nem cserélném le 3 hónapra!

2011. nov. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én sem cserélném le. Semmi problémám nem volt a 9 hónap alatt, nagyokat sétáltam, sütöttem-főztem, kiélveztem minden percét, előtte a munkám miatt semmire nem volt időm.
2011. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
En imadtam terhes lenni, azt se bantam volna ha 18 honapig tart, pedig eleg sok problema es aggodas zsufolodott abba a ropke 9 honapba.
2011. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A 9 honap az oke, akar meg 5-szor is! en a szulest hagynam ki. parom kihagyna a 9 honapot is szerinte elviselhetetlenul hisztis voltam.
2011. nov. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem jo volt a kilenc honap ketszer is. Nem tunt hosszunak.

Pedig en nem "imadtam" terhesnek lenni. Most csak arra gondolok, hogy nem ereztem magam olyan huh de kulonosen jol, vannak szep emlekeim, de nem tartom a terhessegeket eletem legszebb idoszakanak.

Ettol fuggetlenul nincs a hosszaval bajom, lesz is meg gyerek.


Kerdezo: neked mi volt a gondod?

2011. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!Az első után én i sezt mondtam, hogy akármennyit megszülnék/felnevelnék, ha nem kéne terhesnek lenni!Veszélyeztetett voltam 4. héttől, majd végig feküdtem az egésze :(21 kilót híztam....Pedig világ élteemben sportoltam....És nagyon nem így terveztem!

Féltem is hogy a második ugyan iylen lesz, és akkor pedig már itt lesz egy gyerkőc...


Hát most 14 hetes terhes vagyok a lányom 3 hét múlva lesz 2 éves!Ez a 3. nap hogy nem vagyok rosszul...De mégis élvezem!Minden rendben a babaával, nem volt olyan gond mint a lányommal....Még a rosszulléteket is "élveztem" :)

Szóval ez tök más!És nagyon jó!Űörülök, hogy nem hagytam a régi emlékeknek, hogy kimaradjak ebból!Most sportolhatok minden nap (még) emellettfősulira járok, itthon vagyok a lányommal (dackorszakostól) De nagyon jó!Most szeretem ezt az állapotot!Látoma kislányomon, hogy már mindig figyelembe veszi Babócát, és gondolom ez csak erősödni fog,majd persze mior megszületik, ez mind megváltozik :)


Én most élvezem!


23 hós kislány és 14 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!