Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha azért IS vállalu...

Miért baj, ha azért IS vállalunk 3 gyereket, hogy anyagilag jobban járjunk?

Figyelt kérdés
Nyíltan vállalom, hogy azért is szeretnénk 3 gyereket, hogy anyagilag is jobban járjunk. Én nagycsalád párti vagyok, szeretem a gyerekeimet, olyan jó érzés, hogy vannak, boldoggá tesznek. Én egyke vagyok, nagyon rossz dolog. Szeretném, ha a gyerekeimnek lenne kire számítani, megtanulnának olyan dolgokat, amiket pl az egykék nem tudnak. De most komolyan, olyan nagy bűn, hogy az is közrejátszik, hogy az is benne van a pakliban, hogy anyagilag jobban járnánk?
2011. febr. 22. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 hónap múlva fog születni a 3. babám. Komolyan kérdem szerinted mennyivel fogsz jobban járni anyagilag? Én nem úgy látom, hogy mi jobban járnánk vele.
2011. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiakra ne számíts! Lehet,hogy most igénybe tudod venni az adókedvezményt,de ez nem biztos,hogy mindig így lesz! A gyereked legalább 18 éves koráig kellene eltartanod. Ezalatt nagyon sok minden közbejöhet. Akár betegség,meghal valamelyikőtök,a párod vagy te elvesztitek a munkahelyeteket stb. Akkor nem mindegy,hogy hány gyereketek van.

Nem a 3. gyerekről akarlak lebeszélni,mert nekem is három van. A gyerekek még kicsik voltak,amikor fél év alatt rákban meghalt az apjuk. Éppen ezért tudom a buktatókat is.

2011. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn? Mások ezért nem szülnek gyereket, ti meg ezért szültök többet. A család pénzügyeit is meg kell tervezni. Ha nektek úgy jön ki, hogy 3 gyerekkel pénzügyileg jobb helyzetben lesztek, mint kettővel, miért ne vehetnétek figyelembe ezt is?


Más kérdés, hogy nekem furcsa, ha ez tényleg így van, legalábbis rövid és középtávon. Ha a családotok, mint nagyobb közösség anyagi helyzetét nézitek, akkor huszonvalahány év múlva három gyerekkel valószinűleg jobb lesz a (munkaképesek:eltartottak) arány, mint kettővel, de addig el is kell jutnotok.

2011. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem az adókedvezményre gondolok, mert az nem tudjuk amúgy sem igénybe venni. Van egyéb kedvezmény is a nagycsaládosoknak.
2011. febr. 22. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Mikor pld. 8 év múlva 3 gyereknek kell cipőt venned, meg iskolatáskát, meg a nagy nyelvi táborba menne, esetleg a legnagyobb meg már a főiskolákat nézegeti (neadjisten külföldön), hát akkor bizony nagyon nem lesz mindegy, hogy hány gyermeketek van... Nem csak a kicsi korukra kell gondolni, hanem ahogy nőnek, egyre több "kiadással" járnak.
2011. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ingyen tankönyv,olcsó iskola,óvoda,több családi pótlék,stb. Egyáltalán nem baj,hogy ezt is nézitek. Gondolom ha ez nem lenne,nem biztos,hogy vállalnátok. Mert ugye ki szülne egy harmadikat,ha ugyanannyi bevételhez jut,mint kettővel. Gondolom ki vagytok fillérezve,hogy nektek ez ennyire számít,ahogy nekünk is. Nálunk most jön a második,két gyerekre vállaltuk a szocpolt. De harmadik nem lesz egy darabig,mert kicsi a több évtizedes hitelre felvett lakásunk hozzá:D Nevetnem kell. Remélem azért nem ebben a lakásban töltjük nyugdíjas éveinket is:D Mind mondták előttem,10-20 év alatt nagyon sok minden történhet.
2011. febr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyereket 18 éves koráig minimun el kell tartani.

Nem tudom, ha nekünk 3 lenne, akkor sem járnánk jobban anygilag, na meg ebbe az osrzságba biztos nem szülnék mégegyet:-((((

Mi 3-an vagyunk, valahogy soha nem érzetem késztetést, hogy 3 gyrekem legyen.

2011. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa ez a hozzáállás, mivel szerintem még egy gyerek vállalásával nem lehet annyira "jól járni, hogy megérje", durván fogalmazva.

Az oké, hogy ingyen kaptok majd egy csomó mindent és hogy a nagyobbakról a legtöbb dolgot megörökli, de ahogy nagyobbak lesznek, egyre több minden kell majd nekik és legtöbbször egyszerre.

Mi is 3-an vagyunk testvérek, ezért is tudom, hogy miről beszélek.

Nekünk pl. még a jogsinkat sem tudták finanszírozni a szüleim és nem tudtam főiskolára sem menni, mert 18 éves koromban el kellett mennem dolgozni, mert már nem tudtak eltartani minket.

Minket is mindig fűznek, hogy vállaljunk 3.-at, na de hogy? Akkor már új lakás kéne, új kocsi, mert a jelenlegiekben nem fér el 3 gyerek.

Ja és hogy egy durva példát is mondjak: 2 kisfiamnak egyszerre volt hörghurutja a múltkor és csak a gyógyszerekre 8000 Ft-ot hagytam ott a patikában! Nem is tudom mi lenne, ha valami komoly bajuk lenne ne adjisten, azt már nem bírná el a pénztárcánk.

2011. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!